Skocz do zawartości
isistaylor

5 letni zestaw na qwhd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce znowu pograć trochę i odświeżyć sobie parę gier. Zamierzam kupić monitor 144mhz na qwhd tylko pytanie o mój zestaw. Jak to na nim będzie wyglądać i co należało by dokupić, zmienić. GPU rzecz oczywista. Myślałem o czym budżetowym/używce gtx 1080, 1070 lub jeszcze coś słabszego jak się przepłaca prawie o 1k na sztuce. 
Mój zestaw:

- system win10

- procesor i5 7600K (póki co na 4,2ghz)
- płyta główna asrock Z170 Gaming K4

- pamięć Kingston HyperX, DDR4, 4 GB, 2133MHz, CL14

- karta graficzna MSI Radeon R9 270X HAWK, 2GB GDDR5

- zasilacz XFX Core XT 500W

- chłodzenie procesora be quiet pure rock 150w tdp

- monitor dell s2721dgf

- dysk samsung 860 EVO + WD 1TB

Uprzejmie proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 7600K jest wystarczający do GTX1080. Bottleneckiem będzie sama karta przy tej rozdzielczości akurat. Plus dosyć prosto i bezpiecznie można go pogonić na 4,6-4,8GHz nie przekraczając 1,30V

Zasilacz był by wystarczający gdy faktycznie nie był tragedią, więc tutaj można kupić porządne 650W/750W i będzie można przełożyć do następnej konfiguracji jak będziesz wymieniał całą resztę

Co do ram się zgodzę tą kostkę 4GB sprzedać albo coś i kupić min 2x4GB 3000MHz

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tylko że sam siedzę na GTX1080 i 3440x1440 a wcześniej przechodziłem z E3-1240 v2(i7-3770 bez igpu niższym TDP i lutowaną czapką) i tam gdzie brakowało GPU nadal go brakuje. Tak że wiesz nie biorę danych z powietrza całkiem ;)

Plus piszę że on może zrobić OC i wymienić ram więc nie ma problemu, sprzęt nie jest znowu stary i ma wszystkie istotne instrukcję. Pisałem o 2x4GB jako o min. na ten moment i żeby nie pchać się w koszty bo i tak w nowych tytułach czy nawet tych 3 letnich nie ma szans przy tej rozdzielczości osiągnąć tych 144fps na wyższych ustawianiach bo na low i mid nie patrze nawet

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież co do PSU i ram się zgadzam od samego początku, o OC też pisałem na samym początku ;)

@isistaylor pisał o odświeżeniu gier wiec zakładam że to nie gry kompetytywne np.CS (do którego i tak ten CPU jest wystarczający bo robi prawie 240fps w FHD na ultra z tą kartą https://www.fpsbenchmark.com/csgo/i5-7600k więc spokojnie będzie miał 200+fps dla qwhd), a bardziej gry chodzone gdzie grafika jest ważniejsza.

17 godzin temu, isistaylor napisał:

Uprzejmie proszę o pomoc.

Wypowiedz się, o jakich grach myślisz w końcu to twój temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starcraft II, Diablo 3, Wiedzmin 3 chociaż już go skończyłem to odpada, PoE myślę pograć bo jakiś większy patch był, GTA V odpaliłbym do porównania, Dooma w końcu przeszedłbym tego z 2016r. No i Panowie co do fpsów nowszych, to interesował mnie D Eternal, warzone chyba już odszedł do lamusa, a może któryś z Battlefield czy CoD. Musiałbym zobaczyć co jest bo nie jestem na bieżąco. Mafia też chyba była jakaś pare lat temu nowa. Ja nie ma parcia na nowsze gry, nie pójdą, trudno. 

Edytowane przez isistaylor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2021 o 21:27, isistaylor napisał:

Witam, chce znowu pograć trochę i odświeżyć sobie parę gier. Zamierzam kupić monitor 144mhz na qwhd tylko pytanie o mój zestaw. Jak to na nim będzie wyglądać i co należało by dokupić, zmienić. GPU rzecz oczywista. Myślałem o czym budżetowym/używce gtx 1080, 1070 lub jeszcze coś słabszego jak się przepłaca prawie o 1k na sztuce. 
Mój zestaw:

- system win10

- procesor i5 7600K (póki co na 4,2ghz)
- płyta główna asrock Z170 Gaming K4

- pamięć Kingston HyperX, DDR4, 4 GB, 2133MHz, CL14

- karta graficzna MSI Radeon R9 270X HAWK, 2GB GDDR5

- zasilacz XFX Core XT 500W

- chłodzenie procesora be quiet pure rock 150w tdp

- monitor dell s2721dgf

- dysk samsung 860 EVO + WD 1TB

Uprzejmie proszę o pomoc.

1080 jest do wymagajacych gier za slaby do 1440p 60fps juz nie mowiac nawet i 144 fps, bardziej wymagajace gry na twoim cpu tez beda mialy problemy utrzymac 60 fps zwlaszcza, ze masz niesamowicie wolny ram DDR4 😄 Mialem duzo szybsze DDR3 w starym komputerze (2400 CL10) 

 

Ogonie po dolozeniu gf 1080 mimo wszystko powinienes moc w miare komfortowo pograc w wiekszosc wymajacych tytulow, ale raczej w 1080p i nie licz na stale 60 fps.

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tyr83 napisał:

1080 jest do wymagajacych gier za slaby do 1440p 60fps

Nie nie jest, SOTTR, ROTTR, W3 (z HD Reworked Project), AC:Valhalla (większość czasu przed patchem 1.2) te gry bez problemu ograłem na najwyższych/wysokich przy trzymaniu 60fps. Z sieciowych to Battlefront 2 bez problemu trzyma 100fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _LynX_ napisał:

Nie nie jest, SOTTR, ROTTR, W3 (z HD Reworked Project), AC:Valhalla (większość czasu przed patchem 1.2) te gry bez problemu ograłem na najwyższych/wysokich przy trzymaniu 60fps. Z sieciowych to Battlefront 2 bez problemu trzyma 100fps

Troche zaklinasz rzeczywistosc, sam niedawno ogrywalem valhalle na 1080 TI czyli karcie duzo szybszej niz zwykla 1080 i starczala na styk do 1440p ze stalym 60 fps, za duzego zapasu juz nie ma, to samo horizon zero dawn, kingdom come deliverance, red dead redemption 2 etc. Zapominij o stalym 60 fps w tych tytulach w 1440p nawet z optymalizowanymi detalami na zwyklej 1080, nawet te  48 fps moze byc problem utrzymac dla matryc z freesync.

 

Zreszta wystarczy na testy spojrzec, chocby pierwszy z brzegu https://www.guru3d.com/articles-pages/assassins-creed-valhalla-graphics-performance-benchmark-review,5.html

https://www.techspot.com/review/1939-red-dead-redemption-2-benchmarks/

 

Edytowane przez tyr83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tyr83 napisał:

Troche zaklinasz rzeczywistosc

Nie muszę, wiem ile klatek miałem i nie bez powodu pisałem o patchu bo głównie grałem przez pierwsze 2 miesiące od premiery bo teraz tak naprawili że w miasteczku podczas festiwalu i śniegu potrafi lecieć na 25fps ale nawet ludzie z 3060+ mają takie spadki ;) Plus przez większość czasu eksplorowałem świat i tam nie ma problemu żeby utrzymać te 60fps bo w miastach miałem te 50-55fps przy takich ustawieniach https://forum.purepc.pl/topic/385861-spadki-p%C5%82ynno%C5%9Bci-w-ac-wahalla/?do=findComment&comment=4114204

Godzinę temu, tyr83 napisał:

horizon zero dawn, kingdom come deliverance, red dead redemption 2

W te nie grałem więc się nie wypowiem zupełnie

Godzinę temu, tyr83 napisał:

48 fps moze byc problem utrzymac dla matryc z freesync

Mając LFC nie ma problemu, jak klatki spadają poniżej progu to monitor je potraja i nie ma rwania.  Bardzo fajna opcja z której korzystam grając w strategię bo ustawiam blokadę na 30FPS a odświerzanie mam 90Hz :)

20210328_012756.thumb.jpg.7b1e4e7f0c2eeeae6ceb9494e16b02d2.jpg

 

A bym zapomniał mam UV karty i trzyma 1987MHz przy 1,025V nie przekraczając 72°C

Edytowane przez _LynX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Breaky83 napisał:

czyli rozumiem , że autor ma na myśli, że chce po prostu pograć, w w.w gry, nie ma znaczenia w jakiej rozdzielczości w jakich ustawieniach graficznych, chce po prostu pograć, a jak się nie uda trudno, nie wymaga 60 czy ponad 140 klatek chce po prostu zagrać, a nawet w 42-48 klatkach zagra,

Jak pisałem na wstępie. Jak mam della na quad hd i troszke tych mhz to chciałbym zobaczyć jak to wygląda. Każdy lubi kompa odświeżyć tylko covid wszystko zepsuł. Ja stawiam głównie na STARCRAFTA bo na moim fullhd 60hz już nie potrafię grać, nic nie widać. Lecz miło odpalić ww. tytuły 🙂

Panowie tyr83 i _LynX_ dziękuję za podzielenie się waszymi opiniami. Nakierowało to moje myślenie. 

4 godziny temu, Breaky83 napisał:

Tak czy siak nadal autor powinien raz kupić GTX 1080 wymienić ram na 2x8GB przynajmniej 3000 MHZ lub wyższy i do tego dla bezpieczeństwa wymienić PSU i zrobić OC procesora, wtedy ma to ręce i nogi i sens. 

 

Dzięki za pomoc. Będę szukał czegoś gpu 980TI, 1070, 1080, lub coś z 1660TI. Muszę w wolnej chwili zobaczyć jak to wypada w testach. 

4 godziny temu, Breaky83 napisał:

a pamiętajmy , że jeszcze wymiana ram oraz PSU, a autor jeszcze nie wspomniał jaki ma maksymalny budżet na up , a bez całościowej zmiany, dla mnie, to nie ma sensu. Pozdrawiam 🙂

Budżet racjonalny co do możliwości bez bottlenecków. Ja chciałem kupić już w listopadzie  właśnie gtx 1080 i lg ultragear 27lg850, tylko ze raz myślałem że karty pójdą w dół od tego roku. Dwa że ten LG był strasznie drogi. Póki co to będzie inwestycja z ekranem, gpu i ram ok 4k. Dla mnie to dużo, a powoli trzeba zacząć mysleć o wymianie płyty i procka. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...