Skocz do zawartości
chelmianin

Ładowanie laptopa z monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się obecnie czy jest możliwe podłączenie laptopa do monitora w taki sposób, aby nie było konieczności korzystania z dodatkowej ładowarki, tzn. żeby laptop jednocześnie wysyłał obraz do monitora i był przez niego ładowany? Z tego co gdzieś słyszałem, to jest to możliwe przy złączu Thunderbolt w laptopie - akurat mój taki ma ( https://www.lenovo.com/pl/pl/laptops/thinkpad/t-series/ThinkPad-T490s/p/22TP2TT490S ) Monitor to z kolei https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/dell-u2417h-monitor/pd Nie wiem czy w tym przypadku powinienem kupić:

1. kabel USB-C - HDMI,

2. adapter USB-C - HDMI i skorzystać ze zwykłego kabla HDMI - HDMI,

3. kabel USB-C - DP

Czy cokolwiek bym nie zrobił, to to nie zadziała tak jakbym chciał?

 

Edytowane przez chelmianin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do złącza Thunderbolt to na pewno działa taki patent jeśli masz laptopa USB-C ze wsparciem Thunderbolt3 i odpowiednią dedykowaną stację dokującą oferującą takie wsparcie. Wtedy do laptopa idzie jeden kabel USB-C i nim leci transmisja obrazu, replikacja USB do stacji i ze stacji obraz do monitora, a zwrotnie jest ładowany laptop ze stacji. Np. działa to w Lenovo Carbon.

Napisał bym do wsparcia obu marek żeby rozwiali wątpliwości czy Twój pomysł zadziała 🙂

Coś mi się  obiło że takie podłączenie czyli laptop-monitor działa w przypadku MacBooka i monitora z USB-C  tak jak ze stacją dokującą - monitor ładuje laptopa.

 

 

Edytowane przez ATB-FLASH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...