Skocz do zawartości
koder55

1PCS a 2PCS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę kupić RAM DDR2 2x2GB do starego lapka który będzie działał w dual channel. Obecnie mam 2x1GB. Na naklejkach jest napisane "PC2". W związku z tym mam kilka pytań. Na wielu aukcjach oferty mają przedrostki 1PCS lub 2PCS, co to oznacza? jaka jest różnica między 1PCS a 2PCS? czemu 2PCS są dużo droższe? Czy jeśli kupię ram wyżej taktowany niż obsługuje płyta główna to będzie działać? Mój laptop to:

Fujitsu-Siemens Esprimo ESPRIMO Mobile D9500

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez koder55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, koder55 napisał:

Cześć

Chcę kupić RAM DDR2 2x2GB do starego lapka który będzie działał w dual channel. Obecnie mam 2x1GB. Na naklejkach jest napisane "PC2". W związku z tym mam kilka pytań. Na wielu aukcjach oferty mają przedrostki 1PCS lub 2PCS, co to oznacza? jaka jest różnica między 1PCS a 2PCS? czemu 2PCS są dużo droższe? Czy jeśli kupię ram wyżej taktowany niż obsługuje płyta główna to będzie działać? Mój laptop to:

Fujitsu-Siemens Esprimo ESPRIMO Mobile D9500

Z góry dzięki za pomoc.

PCS to pewnie od pieces czyli sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC2, PC3, PC4 to DDR, DDR2 DDR3 i to nie jest to samo co 1PCS i 2PCS bo prawdopodobnie, jak napisał kolega powyżej to oznacza ilość sztuk. Na allegro takich przedrostków raczej się nie stosuje, wiec jeżeli to jakiś zagraniczny portal aukcyjny to pewnie właśnie chodzi o to.

Ciebie powinno obchodzić jakiej prędkości są kości:

DDR2-400 (PC2-3200)

DDR2-533 (PC2-4266)

DDR2-667 (PC2-5333)

DDR2-800 (PC2-6400)

DDR2-1066 (PC2-8500)

oraz jaką maksymalną pojemność przyjmie Twój laptop czyli 2 x 2GB. Optymalne będzie DDR2-667 i szybsza, która będzie i tak chodzić z prędkością DDR2-667 ale działać również powinna.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...