Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

ja próbowałem timingi od 9700 pro - sieczka na ekranie :] , troche szukałem o biosach i nie znalazłem nic co świadczyłoby o poprawie osiągów po władowaniu innego biosu ( jedyne co powodowało wgranie zmodowanego biosu to odblokowanie możliwości OC )

taką różnicę da się zrobić na procu (200mhz w sigu różnicy) tweakach w ATT no i sterownikach

Edit: ja też swojego morduje w ET (stracza z nawiązką) zwykle, ostatnio Blood Money (tak sobie to chodzi) i cały czas chodzi bez oc bo w blood money wywala do windy :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do Wheelerfan'a - mam podobnego Radka, też 9500@PRO, 8 potoków odblokowanych Omegami, też 64 MB z tym że przy 340 / 68 mam 4300 punktów w 3d03, a Ty widze mas sporo więcej przy niższych taktowaniach. WTF ;]

 

Jakiś inny bios czy jak ? Jeśli inny - to jaki polecacie? Mają pozmieniane timingi ?

 

A co do HL-2 - też nie wiem bo nie testowałem ;]

W sumie nie tak sporo, gdzieś z 200 pkt, ale taktowania wtedy chyba mialem wyższe niż te w sigu obecnie.

Biosu nie zmieniałem ani razu, od czerwca 2003 roku ciągle ten sam.

 

Jak wziąć poprawkę na te 200 mhz proca, to samą kartę masz prawdopodobnie szybszą od mojej.

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, tak czy inaczej, wiem że mi w gierki moje ulubione spokojnie daje radę grać ;]

 

A to czy mam 4k czy 5k to mi w zupełności wisi.

Szczególnie, że nie ma co oczekiwac od Pentagrama 80-Al, który z odbieraniem ciepła z rdzenia ma niewiele wspólnego ;]

 

No nic, to tylko tyle, po prostu zrobiłem zmiane systemu i tak sobie stestowałem kartę. Dzięki za info, prezenty rozdane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że nie ma co oczekiwac od Pentagrama 80-Al, który z odbieraniem ciepła z rdzenia ma niewiele wspólnego ;]

nie jest tak źle, ja u siebie ciągne ponad 370 na rdzeniu, przy wykręconych memkach, więc nie nażekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znaczy, że ten mój konkretny przypadek jest do [gluteus maximus]... Właśnie wróciłem ze sklepu z Riddickiem, tym za 20 PLN. Przy podkręconej grafie - arty jak ta lala... Do [gluteus maximus] po maxie, więc obniżyłem sobie bo standartowych i nadal arty - a Pentek ledwo ciepły.

 

A co do 370 - to ten od którego puwałem kartę twierdził, że rdzeń na 400 MHz przy wodnym idzie... No a umnie nawet 330 się kaszani... Może to ten pentak jest po prostu do bani...

 

Nie wiem, chyba zainwestuje w miedzianego Pentagrama - choć szkoda kupowac chłodzenie za 80 PLN do karty wartej 180. No ale może chociaż sobie wtedy w cokolwiek pogram, ale nie wiem czy nie jest to przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, jeśli masz dobrze załozonego tego coolerka to ewidentnie Twoja karta nie wyrabia a nie Pent. Ja narazie doleciałem do 385MHz na rdzeniu przy minimalnych obrotach wentylatora i zarówno radiator jak i rewers karty w pobliżu rdzenia są mocno ciepłe, ale nie gorące. Wszystko chodzi bez artów. Organoleptycznie temperaturkę mogę określić na jakieś ~45*C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - teraz zdjąłem Coopera i moge spokojnie dać 380 na rdzeniu, tylko że wtedy memki idą na 600 tylko.

 

Założe im radiatorki, spróbuje wymienić pastę i zostawie. Żebym tylko miał bez artów w miarę wydajność na poziomie 4k marków ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to właśnie cooper był za wysoki i chłodzenie nie przylegało do rdzenia, wiele osób tak ma, ja mam shima założonego i z 370 na rdzeniu nie mam problemu, shima mam praktycznie na takiej samej wysokości co rdzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a był odpowiednio chłodzony czy sam z siebie padł ? on mi sie od początku nie podobał.. :-| a może akyga go wykończyła ?

za 3 dni koniec: http://www.allegro.pl/item111447622_radeon...bit_tv_agp.html

chłodzenie to pentagram xc 80 al + wentyl z boku obudowy na 12V, więc to nie od niego, czy wykończyła go zasiłka to nie wiem, ale wątpie, bo wygląda to tak jakby się przegrzały memki, karta jest nadal sprawna, tylko wyświetla to co w linku

 

@nie chce teraz kupować używanejn karty, wole na gwarancji

 

http://img247.imageshack.us/img247/9471/11ej.jpg

 

w poniedziałek po południu, ruszam w miasto w poszukiwaniu czegoś nowego i chyba się ostane na R9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

ona nie była używana dopytaj sie czy jest gwara facet włożył ta kartę do kompa i okazało sie ze nie jest low-profile i nie pasuje i dlatego sprzedaje ( tak mi powiedział )

ps. paskudne arty :/ mobility bedzie mocniejszy od 9550 - osiągalne takty 500/600+ w sklepie bedzie za 120 na allegro widziałem po ~150 no i ta aukcja :)

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem nad mobility, ale te takty 500/600+ to są osiągalne tylko na papierze, większość ludzi nie przekracza 430/530 (+- 10) więc większość 9550 jest lepsza. w sumie nie wiem co mnie popchnęło do kupienia tego 9500pro, wcześniej miałem szafirka 9600 1/2 pro który latał 490/570 :/

 

jeśli się zdecyduje to wezme tą (link od @Techno_Boy'a):

http://allegro.pl/item112830050_ati_radeon...on_350_700.html

chyba że mój kolega będzie w stanie mi coś załatwić

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

wiekszość ludzi kręci je na tym badziewnym chlodzeniu, pod spodem jest blacha a gpu jest nizej niz pamieci to wszystko trzeba zwalic i wtedy mozna przystąpić do kompletowania chlodzenia i OC dopiero i wtedy wyniki bywają takie jak wcześniej podałem, 96xt za 250 to imo przesada :] i te 256 MB :)

ten 96xt w linku po OC robi 4,5 K a moj 95pro 5K na taktach 385/328 a mark nie uzewnetrznia całej przewagi ;] natomiast 95pro są teraz po 220-230 :P

miałeś trochę pecha imo i ja tez bym nie zamienil tego "9600 1/2 pro który latał 490/570" na 9500 z memkami 3,6 ns - za maly skok byl

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 9500pro bez OC robił ponad 3800 pkt, a 9600 ledwo go doganiał, nie mówiąć o OC w 9500.

co do moblity to wiem że tam jest blacha i gpu jest niżej, więc trzebaby wymyslić coś żeby docisnąć go do chłodzenia, czy ta karta ma standardowy rozkład otworków (55mm) bo jeśli tak to władowałbym na nią pentagrama i chłodzenie miałbym z głowy i czy cięzko zdjąć tą blache (w icomp'ie 96m kosztuje 139 zeta;) ) i skoro tak ma latać to chyba go kupie (teoretycznie to ma rdzeń z 9700m i memki 2.8ns i powinien latać 450/600+)

 

@co do tego linka to wiem że drogo, ja swojego 95 kupiłem za 230 i działał bez problemu dokładnie 3 miesiące i 7 dni, niestety o te 7 dni za długo :/ bo na 3 miechy miałem gware

 

btw. a jak ze sterami, bo ludzie miewają z nimi problemy (96m)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kvasek

jaki rozkład nie wiem masz obszerne cóś o nim

http://www.frazpc.pl/b/134694

ale tam w sumie niewiele piszą, widziałem też takie z memkami 3,3 ns - żeby później nie było rozczarowania :/ patentu na zdejmowanie blaszki nie wynaleziono - pewnie daltego że to lolki jakies :)

z driverami nie ma problemów tylko z niektórymi mobo ECS np :mrgreen:

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 300 pln-ów spokojnie dostaniesz 6600 na allegro widziałem leadteka za właśnie taką cenę, a jak uda ci się wyrwać x700pro za 300 zeta to się nie zastanawiaj, ale nie bierz przypadkiem x700 NON pro z taktami 400/500

 

 

Edit: Btw co radziowi zrobiłeś że się popsuł ??:S

Edytowane przez Krzysztoph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że to pamiątki padły, bo nic się nie spaliło, więc wątpie że to zasiłka, karta działa nadal :D, tylko że mam zmieniający się turkusowo-czerwony deseń na ekranie :P

 

a co do radzia to jak mu coś odbiło to leciał na standardowyh taktach i tak inz z gruszki nie z pietruszki wyskoczyły arty :P

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakies chlodzonko na gpu za ok 50zl

http://allegro.pl/item114488025_zalman_zm80c_hp_okazja_.html - bedzie dobre??

czy moze http://allegro.pl/item114734774_pentagram_...ati_gw_fv_.html ??

na grafie jeszcze orginalnego chodzenia niezmienialem. max to zmiana pasty.

czekam na rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja dla biednych :

http://allegro.pl/show_item.php?item=11364...82+wys%C5%82any.

hehe na przesyłce zarabiają 9 zł - zdziercy :/

Edit:

Do 50 zł i chłodzi nie gorzej niz zalman ale skoro tobie sie 2 dziurek nie chce wywiercić ( 5 minut z dojściem do garażu i założeniem wiertła ) no to sory bier gotowca xD - ten edit jedynie udowadnia, że to było na temat, a że się nie narzucam świadczy sam fakt iż wyedytowałem a nie postuje :P ...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja dla biednych :

http://allegro.pl/show_item.php?item=11364...82+wys%C5%82any.

hehe na przesyłce zarabiają 9 zł - zdziercy :/

a co to ma do mojego pytania??

mam wolny radiator ale z p4 nw niechce mi sie go przerabiac dlatego sie pytam ktora z propozycji bedzie lepsze dla mojej karty a moze jeszcze inna mi zaproponujecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra biore zalmanika :P mam jesze 2 wentyle 1x 80 i 1x 92 czy jakos tak

 

wam tez ten nowy everest niewykrywa "procesora graficznego"?? stary normalnie wszystko pokazuje

 

ile karta powinna miec smarkow2k1 na stock ustawieniach??

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra biore zalmanika :P mam jesze 2 wentyle 1x 80 i 1x 92 czy jakos tak

 

wam tez ten nowy everest niewykrywa "procesora graficznego"?? stary normalnie wszystko pokazuje

 

ile karta powinna miec smarkow2k1 na stock ustawieniach??

To zależy również w dużej mierze od taktowania procesora (zresztą nie tylko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...