Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe. =:D Udało się. Żadnych artefaktów nie zanotowałem. Wasze 9500 też się tak potwornie grzeją?? Zakładał ktoś z was jakieś radiatory na pamiątki??

wrrrrr :evil: :evil: a moj jest tak skaszaniony ze artefakty nawet na pulpicie sie robia!!! :evil: :evil: dlaczego kurde akurat musialem trafic na niemodyfikowalnego?? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjaśnijcie w końcu tą sprawę bo już kilka osób się o to pytało i nie otrzymało odpowiedzi. Czy jeżeli radek będzie miał odblokowane 8 potoków i będą występować arty to cy można wrócić do pracy 4x bez rzadnych błędów???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zakładał jakieś chłodzenie inne niż orginalne na radzia??

Jakich radiatorów używaliście??

Co będzie lepsze Arctic Cooling VGA Silencer czy ten zestaw Zalmana Heatpipe ileśtam za 100zł?? Jak z kręceniem po instalacji tego chłodzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto zakładał jakieś chłodzenie inne niż orginalne na radzia??

Jakich radiatorów używaliście??

Co będzie lepsze Arctic Cooling VGA Silencer czy ten zestaw Zalmana Heatpipe ileśtam za 100zł?? Jak z kręceniem po instalacji tego chłodzenia??

Ja jade na standardzie ale lepszy jest VGA Silencer :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego przy wychodzeniu z gier albo z 3DMarka (przy przechodzeniu z trybu 3D do 2D) na ekranie przez ok 1s lub 2s pojawiaja się taki różnokolorowy ekran (jak by oczyszczanie pamięci następowało)? jak to zniwelować?. Mam ATI R9500 64MB (3.0s).

 

2. Co daje włączenie opcji 'szybki zapis' w zakładce 'smartgart' ? I jak to w ogóle uruchomić, bo po restarcie kompa, znowu jest wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sluchajcie mam radka 9500. Koles od ktorego kupilem zapiera sie o tym jak mu bez problemu dzialal z 8 potokami. U mnie oczywiscie nie dziala. Tylko on twierdzi odblkowal to riva tunerem. Niestety ne wiem jak przy pomocy tego programu (mam wersje 20rc143ny) odblokowac. On mowil odblkowal Riva Tuner 2.0 RC 12.4 ale ja tego nie znalazlem. Czy ktos moze mnie uswiadomic jak mam to zrobic. A i prosze o szybka odpowiedz bo od wczoraj tylko testuje jak sie nie uda to odsylam towar czego chce uniknac i mam cien nadzieji na poprawne dzialanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec po dokładniejszych testach.

Maxymalnie na memorkach dało się bez artefaktów dać 320. Przy 325 były lekkie krzaki w Lobby na High, Trols Lair.

Core poszedl lepiej tzn. doszedłem do 350 ale myślę że więcej jeszcze pociągnie.

Po tych testach max wyniki w markach takie:

2001SE: 14100

2003: 4350

Jak dla mnie bomba. Podejrzewam że będzie więcej bo mam okrutny syf na kompie (zbieram się do formata już z miesiąc i nie moge zrobić).

 

Chyba przymierze się do Vmoda na memorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego przy wychodzeniu z gier albo z 3DMarka (przy przechodzeniu z trybu 3D do 2D) na ekranie przez ok 1s lub 2s pojawiaja się taki różnokolorowy ekran (jak by oczyszczanie pamięci następowało)? jak to zniwelować?. Mam ATI R9500 64MB (3.0s).

 

2. Co daje włączenie opcji 'szybki zapis' w zakładce 'smartgart' ? I jak to w ogóle uruchomić, bo po restarcie kompa, znowu jest wyłączone.

Miałem ten sam efekt gdy w biosie "AGP Aperture Size" było na 64 MB po ustawieniu na 128 lub 32 problem się skończył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, mój Hercules 9500 64MB na kostkach Infineona 3.0ns, po odblokowaniu gra ze mną w szachy :cry:

Zobaczymy w krótce biorę następnego, a tego odsprzedam...

 

Jakie polecacie radiatorki na pamiątki, w przystępnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Radek działa bez zarzutu. Zadnego syfu - wszystkie potoki sprawne...

 

Ale.....

 

Jak podłączam TV.....obraz jak w starym kinie 8O !!! ZERO KOLORU

Qrde nie wiem co jest próbowałem zmian formatu wyświetlania na NTSC (czy jak to sie zwie) i z powrotem na PAL i nic !!! Na gf4mx pieknie chodziło a tu taki syf. Ktoś moze wie co moze byc grane ??

Stery to Omegi na catalistach 3.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Radek działa bez zarzutu. Zadnego syfu - wszystkie potoki sprawne...

 

Ale.....

 

Jak podłączam TV.....obraz jak w starym kinie 8O !!! ZERO KOLORU  

Qrde nie wiem co jest próbowałem zmian formatu wyświetlania na NTSC (czy jak to sie zwie) i z powrotem na PAL i nic !!! Na gf4mx pieknie chodziło a tu taki syf. Ktoś moze wie co moze byc grane ??

Stery to Omegi na catalistach 3.10

Na gf4 był sygnał kompozite a tu leci SVHS i prawdopodobnie twój telewizorek tego nie potrafi, więc puść sygnał przez przelotkę na kompozite.

Mam nadzieje że się nie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba masz szczescie do tych kart :D kupujac r9000 trafilem na super egzeparz do do OC. Teraz idac dalel kupilem r9500 i znowu fart, odblokowane potoki zero artow i tego kreci jak malo komu (podpis) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko narazie jest tylko karta krecona, na proca przyjdzie czas kiedy naprawie swojiego Frotrona w ktorym cos sie spalilo wiec lipa, o 14k to nawet sie nie martwie :lol: to sa wstepne wyniki bez zadnej optymalizacji jak co niektorzy sie chwala .Bedzie zasilacz bedzie wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

 

czy jest jakieś zabezpieczenie w przypadku tych kart High-endowych typu Hercules Radeon 9800??

chodzi mi o jakieś termiczne zabezpieczenie

a czym sie przejmujesz ?krecisz ile wlezie a kiedy ci sie pojawia jakies arty lub zwisy to poprostu zmniejszasz wartosci mem, core do stabilnych a jesli juz jakims fartem,cudem :twisted: przekrecisz kare to zawsze jest gwaracja i raczej ja zareklamuja bo chyba im nie powiesz ,ze przekreciles ja extremalnym OC :) pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary, przekręcisz i przysmażysz karte, oddasz na gwarancje i [gluteus maximus]... nawet jesli powiesz ze nic nie robiles to i tak Ci udowodnią że kręciłeś!!

ba... nawet jeśli nie będziesz kręcił a szlag karte trafi to i tak ci udowodnią że kręciłeś... takie są nasze polskie realia... co innego kupić sprzęt za granicą, tam to dasz na gwarancjie to ci nowe odeślą i dożucą jeszcze jedno żebyś sie nie gniewał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...