Skocz do zawartości
timewarp

Modernizacja 90% komputera - zastosowania ogólne/programowanie/gry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim!

 

Zbliżam się do modernizacji większości komputera - planuję przełożyć istniejące dyski oraz GPU. Obecnie mam podkręconego nieznacznie intela 4690k + RTX 2060.

 

Nie mam jakiegoś silnie narzuconego budżetu, ale nie widzę też sensu w znacznym przepłacaniu za podzespoły, których nie wykorzystam. Komputer codzienny, jakieś nie za ciężka praca na nim (w tym nie za ciężkie programowanie), plus różne gierki, w tym VR.

 

Póki co złożyłem takie części:

https://www.morele.net/inventory/info/887bfd7f/

 

ale w większości są to po prostu rzeczy przekopiowane z zestawów na maj z głównej strony. Zadziała? Jak sprawa będzie wyglądała z MOBO i CPU? Na coś jeszcze uważać? Prawdopodobnie i tak poproszę o złożenie komputera przez Morele, sobie aż tyle nie ufam.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planować planuję, ale nie w obecnej sytuacji na rynku 😞

 

Prawdopodobnie jakąś NVidię, trochę lubie te wszystkie programy oparte na CUDA itp. ot jakiś blender czasami, ot jakieś machine learning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję!

 

Popatrzę i poporównuję pewnie dalej te komponenty. Co do obudowy, to jak wstępnie przeglądałem z częścią mogę mieć problem, bo już teraz mam 3 dyski 3.5 calowe (zbieractwo...) a część obudów zdaje się nie mieć aż 3 miejsc (np podlinkowana).

 

Ponowię za to pytanie, jak sprawa wygląda z socketami. Z tego co widzę, 11700F ma "Socket 1200 (Rocket Lake)". Czy te procesorki dobrze współdziałają z Socket 1200/potrzebują aktualizacji? Czy składający na morelach poradziliby sobie? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaktualizowany więc zestaw, biorąc pod uwagę komentarze:

 

https://www.morele.net/inventory/info/253fa657/

 

póki co wstępnie ta obudowa, bo inna ma strasznie długi czas oczekiwania. No i zostałem przy tych droższych RAMach, mam wrażenie że akurat w moim przypadku trochę lepszy RAM się przyda (długo spędziłem czasu w takich grach jak Cities Skylines, Factorio, a i Java obecnie RAM lubi).

 

Póki co bardzo dziękuję za pomoc, jeżeli ktoś będzie miał jakieś uwagi, sugestie to jeszcze coś popoprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, timewarp napisał:

Trochę zaktualizowany więc zestaw, biorąc pod uwagę komentarze:

 

https://www.morele.net/inventory/info/253fa657/

 

póki co wstępnie ta obudowa, bo inna ma strasznie długi czas oczekiwania. No i zostałem przy tych droższych RAMach, mam wrażenie że akurat w moim przypadku trochę lepszy RAM się przyda (długo spędziłem czasu w takich grach jak Cities Skylines, Factorio, a i Java obecnie RAM lubi).

 

Póki co bardzo dziękuję za pomoc, jeżeli ktoś będzie miał jakieś uwagi, sugestie to jeszcze coś popoprawiam.

Widze, ze kompa zmieniasz co 10 lat wiec biorac 10700f nie masz obslugi pci-express 4 co z czasem na pewno bedzie problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga!

 

Póki co widziałem opinie, że PCI-express 4 nic nie daje, ale może faktycznie długoterminowo mógłby być to problem.

 

Zastanowię się jeszcze nad tym.

_________________

Edit:

 

obecnie wróciłem do podobnego do pierwszego zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/78c620cd/

Edytowane przez timewarp
dodanie nowej wersji zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...