Skocz do zawartości
AndrzejJezyna

Laptop do 4,2k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

po blisko 10 latach używania moja leciwa stacjonarka z i5 drugiej generacji zaczęła już niedomagać. Pomyślałem żeby kupić coś nowego, może tym razem laptop żeby w razie czego wziąć pod pachę. Ostatecznie trafiłem na taki model.

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r7-16gb-512ssd-1660ti-no-os_1.bhtml?fbclid=IwAR2qSfyGVA6YsZE70FHUq6uvbZgobnTJR-KESEsH24fCv9dGjQOv-5LDWX8

Czy warto? Lepiej olać, kupić coś tańszego i jak co składać jednak stacjonarke jak za kilka lat ceny się uspokoją? Wybrać inny model?

Na koniec tylko wspomnę, że komputer ma być używany standardowo. Internet, nauka, jakiś fotoszop, albo zabawa wektorami, czasami też w coś zagrać (Najważniejsze dla mnie żeby ruszyła trylogia ME, a jak pojdzie ME: LE to już raj, ewentualnie jakieś starsze TW). To tyle ode mnie, jest jedno ale. Komputer będzie dzielony z nastoletnim graczem, któremu marzy się zabawa w robienie modów do Robloxa. Więc chyba jakieś elementy 3D się pojawią z tego co mu przez ramię podejrzalem. Wiem, że pewnie wymagania z kosmosu do budżetu. Ale liczę na jakiś kompromis i dobre rady. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie poszedłbym już w GTX. Dlaczego? Bo za 4000 zł masz RTX 2060 (115W), który będzie trochę wydajniejszy plus obsługuje DLSS, który uratuje cenne FPS-y, a coraz więcej gier korzysta z tej technologii. Co prawda, matryca 120Hz ma niższe pokrycie sRGB, ale do amatorskiej zabawy w grafikę nie powinno to przeszkadzać.
https://www.x-kom.pl/p/626291-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-16gb-512-rtx2060-120hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy takie wymagania z kosmosu... Przede wszystkim pytanie najważniejsze - co jest ważniejsze dla ciebie/was? Mocniejszy proc, czy układ graficzny?

Ja to bym postawił na taką złotą konfigurację - Ryzen 5 4600H + 2060. 6 rdzeniowy i 12 wątkowy Ryzen, świetnie się sprawdzi w grach, w pracy też. Do tego, 2060 jest bardziej przyszłościowym rozwiązaniem niż GTX. Wiadomo, Ray Tracingu tutaj nie uświadczymy, ale zawsze to mocniejszy układ. Tylko problem jest taki, w Waszym przypadku może być kluczowy - matryca. 120hz matryca w grach jest ok, dla kogoś kto pracuje w PS, może być słaba. Ja grafikiem nie jestem, tylko graczem, więc dla mnie taka matryca jest ok, ale jeśli photoshop jest dla ciebie źródłem pracy i nie używasz go amatorsko - tu rzeczywiście trzeba brać coś na IPS 144/165Hz.

Obecnie większość Legionów w konfiguracji 144hz i 2060 - się wyprzedały. Jeżeli laptop, nie musi być kupiony na już i wam się po prostu nie pali, polecam odłożyć z 1200 zł i dorzucić do RTX 3060. W tej konfiguracji masz właśnie matrycę 165hz z wysokim pokryciem sRGB, a przede wszystkim kartę o mocy 130TGP, więc to już będzie niezła maszynka pod gaming i pracę. https://www.x-kom.pl/p/639147-notebook-laptop-156-lenovo-legion-5-15-ryzen-5-16gb-512-rtx3060-165hz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zagięliście szczerze mówiąc.

Muszę sprawdzić i się zastanowić jeszcze.

Pytanie ostatnie. Czy jest duża różnica między Ryzenem 7 z laptopa, którego wrzuciłem, a waszymi propozycjami?

Widzę, że każdy Legion ma w środku coś innego. =D

Ewentualnie coś w tej cenie od konkurencji. Jeżeli jest sensowna. Chociaż chyba nic takiego nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, AndrzejJezyna napisał:

No to mnie zagięliście szczerze mówiąc.

Muszę sprawdzić i się zastanowić jeszcze.

Pytanie ostatnie. Czy jest duża różnica między Ryzenem 7 z laptopa, którego wrzuciłem, a waszymi propozycjami?

Widzę, że każdy Legion ma w środku coś innego. =D

Ewentualnie coś w tej cenie od konkurencji. Jeżeli jest sensowna. Chociaż chyba nic takiego nie widziałem.

Wszystko zależy, od twojego zastosowania. Na internecie czy youtubie, znajdziesz masę porównań. Ryzen 4800H sprawdzi się przede wszystkim w wielowątkowości. Ryzen 4600H, ma mocniejszy pojedynczy rdzeń, czyli coś, co gry lubią. Oczywiście dochodzą też kwestie temperatur, bo jednak dwa dodatkowe rdzenie, dają więcej ciepła.

Z konkurencji... jedyne co mogę polecić, co nie odstawałoby od Legiona, to Omen. Tyle, że Omen z 2060 kosztuje jakieś dziwne pieniądze, bo prawie 6tysięcy sobie liczą. 1660Ti są tańsze https://www.x-kom.pl/p/593259-notebook-laptop-156-hp-omen-15-ryzen-5-4600h-16gb-256-gtx1660ti-144hz.html

Zamiast dopłacać do omena, lepiej dopłacić do legiona z 3060. Zyskujesz przede wszystkim, nową mocną kartę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę szukał czegoś z serii 30XX.


I tak będę chyba brał na raty (dlatego w pierwszym poście wrzuciłem RTVEuroAGD, jak sprawdzałem na szybko to w systemie ratalnym wypadają lepiej niż XKom z prawie 30% RRSO).

Dziękuje wszystkim za pomoc. 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...