Skocz do zawartości
Kunor

[5000-6000zł] Komputer do Microsoft Flight Simulator i X-Plane 11, oraz DCS

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinuję nad w miarę optymalnym nowym komputerem do symulacji lotniczych. Flight Simulator i X-Plane lubią bardzo wydajne pojedyncze wątki. MSFS lubi też sporo ramu, 19gb często jest zajęte. I tu się zastanwiam:

1. Czy "zegar w zegar" procesory 11 generacji Intela są tak samo wydajne na pojedynczym wątku? Czyli podkręcony i5-11600K może być tak samo wydajny jak i9 dla jednowątkowych zadań? Oraz czy zegar w zegar 11 generacja jest wydajniejsza od 10? Czy można gdzieś znaleźć takie porównania różnych procesorów przy jednowątkowych zastosowaniach i identycznym taktowaniu?

2. Czy zakup 24gb ramu zamiast 32gb jest wydajnościowym strzałem w kolano?

 

Oto zestaw, który przychodzi mi na myśl. Zastanawiam się czy iść w stronę procesora serii K by go podkręcać. 

Procesor: Intel Core i5-11600 - 1 029 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 5 - 118,99 zł

Płyta główna: Gigabyte B560M D3H - 485 zł

Pamięć RAM: Crucial Ballistix Red DDR4 3600 32GB (4 x 8GB) CL16 - 838 zł

Dysk: Kingston A2000 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe - 485 zł

Karta graficzna: Inno3D GeForce RTX 2060 Twin X2 6GB GDDR6 - 2 069 zł

Zasilacz: Asus TUF Gaming 650W - 249 zł

System: Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM - 479 zł

Suma: 5 842 zł

Mam wątpliwości czy ten zestaw nie powinien mieć inaczej rozłożonych akcentów. Np. 24GB RAM i procesor do podkręcania? Z góry dziękuje za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...