Skocz do zawartości
Pietryło

Jaki dysk ssd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa ma się tak, że padł mi dysk twardy więc postanowiłem kopić nowy, ale ssd. Mam goodram cx400 na którym jest system. Reszta konfiguracji to i7 4790k, geforce 970gtx, 16 gb ramu i Msi z97 gaming 5. Myślałem nawet od dysku na M.2 np tym https://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-a2000-500-gb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-sa2000m8-500g-5939304/, ale czy moja płyta to obsłuży? Ewentualnie jaki inny tego typu dysk? Czy będzie to lepsze rozwiązanie niż zwykły ssd? A może po prostu kopić zwykły? Interesuje mnie pojemność 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice między NVMe, a SATA, poczujesz tylko i wyłącznie, kiedy pracujesz na plikach. W codziennym użytkowaniu, czy też grach - kompletnie nie. Nieco taniej, masz lepszego Kingstona i w sumie tańszego - KC2500 https://www.x-kom.pl/p/563132-dysk-ssd-kingston-500gb-m2-pcie-nvme-kc2500.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jednym dysku po prostu system i gry z gog a na drugim tapety zdjęcia i gry z steam. Jakieś więkrze pliki jak np. instalki z gog i tak mam na zewnętrznym. A jak z tym dyskiem na NVMe? Gdzieś czytałem, że dwa pierwsze porty na SATA się wyłączają, że się przegrzewają dyski? Może faktycznie kupić zwykły SATA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pietryło napisał:

Gdzieś czytałem, że dwa pierwsze porty na SATA się wyłączają

ze strony producenta

* The SATA5 and SATA6 ports will be unavailable when installing a module in the M.2 port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...