Skocz do zawartości
dragonalbatros

Problem z Z490 MSI ACE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Mam dziwny problem z tą płytą. 

Moja obudowa to SilentiumPC Armis AR7X TG. Fabrycznie na ścianie od mobo są wypuszczone dystanse pod płyty ATX. 

Szybciej montowane były płyty B450 / X570 i nie było problemów. 

Powyższa płytę idealnie ułożyłem tylny panel idealnie pasuje jak i rozmieszczenie otworów. 

Otwory w górnej części pcb idealnie spoczywają na dystansach i zwykła śrubka zostały przykręcone. Te od tylnej ścianki zaraz pod radiatorem vrm też a ten na dole lekko odstawał więc użyłem śrubki z takim dystansem pod główka śruby i dalej był gwint. Problem robi sie z kolejnymi otworami. Dwa sa przy prawej dolnej krawędzi i 1 wyżej między sata a atx 24pin. Tych nie mam jak przykręcić bo szczelina miedzy pcb a dystansem jest na tyle duża (widać na zdjęciu), że można włożyć palec. 

Miał ktoś tak z was z jakąś płyta? Nie wiem jak to złapać na siłe nie chce przyciskać pcb i przykręcać bo będą pewnie naprężenia i nie wiem czy tak się coś nie uszkodzi? 

 

Jak płytę kładę na biurko to odstępy od blatu sa takie same bo plyta z tyłu ma częściowo metalowy backplate. 

IMG_20211123_181900~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...