Skocz do zawartości
sliver

ktora nagrzewnice wybrac - zukowska czy poldkowa??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mozliwosc miec jedna z tych nagrzewnic, ale nie wiem, ktora jest wydajniejsza:(

Obie sa miedziano-mosiezne, Maja podobne wymiary zewnetrzne i srednice kroccow.

Roznia sie budowa wewnetrzna. Woda w nagrzewnicy zukowskiej wplywa z jednej strony,

 

przeplywa przez wszystkie kanaly jednoczesnie i wyplywa z drugiej.

Nagrzewnica poldkowa ma budowa na ksztalt litery "U", jest wewnatrz podzielona na

 

pol - woda wplywa z jednej strony, przeplywa przez polowe kanalow, wraca sie druga

 

polowa i wyplywa z tej samej strony co wplywala.

 

==zukowska== ==poldkowa==

__________ __________

wlot-| | wlot -| |

| | |________ |

| | | |

|__________|- wylot wylot -|__________|

 

Czyli podsumowujac roznica jest taka, ze w poldowskiej ciecz bedzie plynac szybciej

 

ale opory przeplywu beda 2x wieksze niz w zukowskiej.

 

Ktora bedzie wydajniejsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: z tego co mi wiadomo, bardziej wydajna jest nagrzewnica z Poloneza. doswiadczyl tego user Kwiecień, ktory posiadal obydwie chlodnice i stwierdzil, iz od Poldka jest wydajniejsza. tak samo stwierdzil gosciu, ktory sprzedal mi moja chlodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja testowałem obie nagrzewnice i stwierdzam że ta od poldka jest sporo lepsza. Obie nagrzewniec posiadały shroudy i jak dobrze pamiętam ta od poldka była lepsza o 3C (temp. wody) (!!!), zresztą używam ją teraz. Nie ma tak gęsto ułożonych żeberek i wentyle lepiej przepychają przez nią powietrze. OD ŻUKA TESTOWAŁEM MAŁĄ!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...