Skocz do zawartości
bialypielgrzym

Termopady pod MSI GTX1080 Aero OC Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Czy ktoś się orientuje jakiej grubości są termopady pod chłodzeniem od MSI GTX1080 Aero OC Edition? 
Zamierzam kupić Gelid GP-Ultimate o przewodności cieplnej 15W/mK, które występują w grubościach: 0,5mm, 1mm, 1,5mm, 2mm
Nie zamierzam jednak wydawać 130 zł na zakup każdej dostępnej grubości, tylko te, które będą potrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 18:19, bialypielgrzym napisał:

Witam serdecznie,

Czy ktoś się orientuje jakiej grubości są termopady pod chłodzeniem od MSI GTX1080 Aero OC Edition? 
Zamierzam kupić Gelid GP-Ultimate o przewodności cieplnej 15W/mK, które występują w grubościach: 0,5mm, 1mm, 1,5mm, 2mm
Nie zamierzam jednak wydawać 130 zł na zakup każdej dostępnej grubości, tylko te, które będą potrzebne. 

Witam 

testowałem te Gelid -Ultra Titanium Premium 14+++++++ bla bla bla,  przereklamowane bo oleum z mnich wycieka....

jak równie dobrze możesz kupić takie za 5pln  

lub dopłacić faktycznie do jakości "Thermal grizzly minus pad 8" 

to jakiej grubości potrzebujesz termopadów i o jaki wymiarach, to np. ja kiedyś użytkowałem GTX 1070 i tam były trzy różne wymiary, wiec musiałem zakupić trzy różne komplety termpadów, ale to dopiero się dowiesz jak kartę rozbierzesz, lub ktoś mógł by coś napisać jeśli by posiadał kartę identyczna, ale jak dotąd widzę ze nikt nic nie napisał ...

sa dwie metody pomiarowe , po rozebraniu zmierzyć grubość termopadów mikrometrem 

lub metoda Foresta z YT , po zdjęciu starych termopadów , wyczyścić rdzeń GPU i zestaw chłodzący z starej pasty, nałożyć nowa, Uwaga nie składamy i nie skręcamy karty bez nałożenia nowej pasty bo zawsze istnieje ryzyko uszkodzenia rdzenia... i jak mamy kartę poskładana to w szczeliny wkładamy szczelinomierz.

tylko trzeba posiadać mikrometr lub szczelinomierz, ja posiadam,  bo na oko to wisz... XD          

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...