Skocz do zawartości
GSI

Help athlon xp 1800+ 67 C w stresie :(( !!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie !!!!!!!!!!!!

 

Problem nastepujący:

 

Kupiłem płyte Gigabyte GA-7VT600 i Antka 1800+

Wsadziłem na niego stary radiator plus cooler jakis Spire (4800RPM)

z durnia 950 i co............ w stresie 65 stopni . Zdałem sobie sprawe że pora na nowy cooler . Pierwszy był glacialtech iglo 2400 . Na pudełku pisało że do athlonów 2600 + nadaje sie nawet . Włączam kompa i co

67 C w stresie :(((((( . No to polecialem po kolejnego coolera Kolejny model to Cooler master (koło 3000 RPM) i co to samo :(((((((( grzeje sie jak p......ny :(. Zwrocili mi kase . Poszedłem do innego sklepu zakupiłem Titana TTC-D5TB/E i co to samo tyle ze 2 stopnie mniej czyli 65 w stresie . Kumpel ma antka 2000+ i na tym samym coolerze ma 45 stopni w stresie . Co jest grane . Macie jakiś pomysł czy sugustie co dalej z tym zrobić????????????????

 

Aha i jeszcze jeden question co zrobić z pasta termoprzewodzacą (srebrna) przez pomylke wyszlo mi jej troche poza rdzeń :(((( i wsadzilem w to palucha i wysmarowalem pół proca starając sie zdjąć to . To stało sie przy zmianie na Titana (wiec chyba nie ma zadnego wpływu na prace proca) Ale jak to usunąć???????????

 

 

Pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi od was czyli specjalistów od chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zle zakladasz radiator albo wyciskasz o wiele za duzo pasty. Dotykales radiatora (jest goracy?)?

Własnie sprawdzałem jest gorący przy procu nawet parzy !!!!!!!!!!!!!!!!! Zmieniłem taktowanie Magistrali systemowej ze 133 na 115 żeby sie tak nie grzał bo sie zesrałem ze strachu!!!!!!!!!! Co dalej ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mam bo kolega chce sprawdzic swoj ram bo ma ciagle zwisy . To sobie pozniej przeładuje proca do jego budy i mojego do jego budy. :P

Jest taka ewentualność że mam felernego proca ???????

Aha system temp. to 31 stopni (dobra czy nie?????)

Bo jeżeli radiator jest gorący to powinien odprowadzać ciepło wiec co jest k....a (bo juz gorzej nie moge) grane ?????????? Proc dziewica nie krecony a tu taki zonk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, trzeba wybrac ochotnika, ktory zrobi napisze cos do FAQ, bo co chwila sa takie posty jak "help", "duza temperatura", itp.

Rozwiazania sa zawsze takie same, wiec bez sensu pisac to 1000 razy.

 

Raven dobrze Ci radzi. Prawdopodobnie zle zakladasz cooler, albo cos nie tak jest z prockiem/mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. proca mozesz spokojnie wykompac pod woda, tylko dobrze wysusz. ja szorowalem swojego stara szczoteczka i pasta do zebow.

2. jak radiator jest bardzo goracy znaczy ze jest zalozony ok

3. choc to malo prawodobne, moze kupiles palomino :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. proca mozesz spokojnie wykompac pod woda, tylko dobrze wysusz. ja szorowalem swojego stara szczoteczka i pasta do zebow.

2. jak radiator jest bardzo goracy znaczy ze jest zalozony ok

3. choc to malo prawodobne, moze kupiles palomino :?:

ja mam palomino 1800+ i on ma w stresie 50-51C, normalnie 45 - więc gość ma temperature dużo za dużą nawet jak na palomino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolera i radiator napewno dobrze zapiołem bo patrzylem na gnazdo ze wszystkich stron , siedzi dobrze. Proc to napewno nie Palomino tylko

T-bird.

 

Wqrzyłem sie iiiiiii:

 

Jeżeli chodzi o rozmazana paste to zrobiłem tak jak kolega uff....Ar

mi polecił , proc wyczyszczony . Pasta nałożona poprawnie czyli nie za dużo nie za mało na rdzeń docisnołem , zapiołem radiator z coolerem i co temperatura ciut mniejsza bo 64-65 8O No ale dalej za dużo . Czekam właśnie na kumpla pozamieniamy sie procami, wentylatorami , zobaczymy co z tego bedzie , rezultaty napewno zobaczycie w topicu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolera i radiator napewno dobrze zapiołem bo patrzylem na gnazdo ze wszystkich stron , siedzi dobrze. Proc to napewno nie Palomino tylko 

T-bird

 

Wqrzyłem sie iiiiiii:

 

Jeżeli chodzi o rozmazana paste to zrobiłem tak jak kolega uff....Ar

mi polecił , proc wyczyszczony . Pasta nałożona poprawnie czyli nie za dużo nie za mało na rdzeń docisnołem , zapiołem radiator z coolerem i co temperatura ciut mniejsza bo 64-65  8O  No ale dalej za dużo . Czekam właśnie na kumpla pozamieniamy sie procami, wentylatorami , zobaczymy co z tego bedzie , rezultaty napewno zobaczycie w topicu.

Pozdrawiam

jak to thunderbird co ty gadasz, we no lepiej zarzuc nam printscreena z wcpuid bo cos mi tu nie gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.I nie smaruj już całego procesora, tylko rdzeń i to cienką warstewką bo jak za grubo posmarujesz to będziesz miał izolator a nie pastę pomagającą odprowadzać ciepło!!!

2. Jeśli mówisz że rozsmarowałes tą srebrną pastę po calym procu, kto wie czy nie uszkodziłes proca, ponieważ srebrna pasta przewodzi i może zrobiłeś zwarcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech napisze dokladnie jak rozsmarowal paste i czy tylko na rdzeniu (grubosc powinna byc 2 kartek). I czy te radiatory sa rowne, moze trzeba doszlifowac ??

no nie dokonca 2ch, zalezy od stopnia wyszlifowania radiatora :D

to z instrukcji to AS3. polecam dokladnie przeczytac wszystkim. naprawde mozna dowiedziec sie czegos nowego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie on ma 67C na procku - powiedzmy tak - szlifowanie da mu 2C, pasta porzadnie rozsmarowana da mu kolejne 5C (w stosunku do zle rozsmarowanej) to nadal ma 60C - to nie to - a mowil ze poprawial juz kilkarazy wiec kiedys zalozyl by dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja tam mam procek jak w opisce i grzał mi sie do 48 stopni :) lecz gdy załozyłem sobie wiatrak z tyłu obudowy o średnicy 12 cm :) to temp spadła do 44 stopni :) jejeje . Niech kolo wyszlifuje radiator na lustro papierem sciernym 800-setką , nałoży odrobinke pasty :) i dobrze przymocuje radiator . Moze zasilacz nie odprowadza ciepla z obudowy ? , niech sprubuje zdjąc obudowe i niech sprawdza co pare minut , bo to mi sie dziwne wydaje 8O :?:

...pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz wiem, gsi luknij na proca moze masz jakies ukruszenie lub cos w tym stylu ze tak sie ten proc grzeje, nic innego nie przychodzi mi do glowy bo temp wskazywane potwierdziles tym ze radiator jest bardzo goracy wiec czujnik odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) 

Ja tam mam procek jak w opisce i grzał mi sie do 48 stopni :) lecz gdy załozyłem sobie wiatrak z tyłu obudowy o średnicy 12 cm :) to temp spadła do 44 stopni :) jejeje . Niech kolo wyszlifuje radiator na lustro papierem sciernym 800-setką , nałoży odrobinke pasty :) i dobrze przymocuje radiator . Moze zasilacz nie odprowadza ciepla z obudowy ? , niech sprubuje zdjąc obudowe i niech sprawdza co pare minut , bo to mi sie dziwne wydaje 8O  :?: 

...pozdrawiam...

jak to przeczytałem to spadłem z krzesła 8O i po co mi się było tyle bawić z papierami do 2000 i pastą polerską jak straczy 800???? :lol: :lol: co do szliwowania to sie wypowiadać nie bede bo to było co do tematu to obstawiam coś z prockiem innej mozliwosci po sprawdzeniu nie widzę pewnie padnie bo jakiś felerny (miałem tak z duronkiem 850 grzał sie jak wariat pochodził tydzien i zdechł) albo moze faktycznie coś zle zrobiłeś najlepszym się zdaza popatrz albo pokaz komuś innemu zawsze to spojzenie z innej perspektywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że wcześniej wam nie napisałem ale moja sieć po ostatnich burzach chodzi na resztkach sygnału.

 

1.Sorki rozpedziłem sie ze skrótem T-bird mój błąd

2. tak jak jeden z was napisał że polerowanie radiatora i i dokładne nałozenie pasty da mi maks 7 stopni i musze powiedziec że mi sie udało !!!!!!! było 60 stopni na Titanie TTC-D5TB/E . Uznałem to za osobisty sukces.

3. Sprawdziłem na innym kompie jak grzeje sie mój proc . Wsadziłem go do assusa kolegi (ma na nim antka 2000+ i 45 stopni maks przy takim samym coolerze!!!!!) i............... zonk u niego temp. mojego 1800+ wskazuje na 40 stopni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 Pojechałem z kompem do serwisu koleś sprawdził płyte na róznych zasilaczach itp .Na samym końcu wymienił płyte na inny egzemplarz okazało sie że dzieje sie to samo 8O 8O

Wytłumaczenie serwisu wada fabryczna serii tych płyt 8O 8O , albo konieczna aktualizacja w Biosie !!!!!! Gostek powiedział że termometr napewno źle pokazuje temeprature bo radiator dobrze przylega i idealnie odprowadza ciepło ......... Wziołem kompa ze sobą do domu gwarancje jeszcze mam na obydwa podzespoły iiiiiiii teraz jedno pytanie czy aktualizować Bios (nie mam jak bo net mi chodzi okropnie) czy udac sie do nich żeby mi wymienili płyte na inny model ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli radiator jest gorący to oznacza, że jest kontakt i ciepło przepływa. Może masz zawyżone Vcore? albo coś nie tak z procem.

 

ups.... nie zauważyłem ostatniego posta

Najlepiej dotknij palcem radiator (najlepiej tak u dołu). Jeżeli możesz trymać palec i nie parzy to oznacza, że temperatura nie jest krytyczna.

Zmiana biosu może pomóc, nawet jest wskazana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że wcześniej wam nie napisałem ale moja sieć po ostatnich burzach chodzi na resztkach sygnału.

 

1.Sorki rozpedziłem sie ze skrótem T-bird mój błąd

2. tak jak jeden z was napisał że polerowanie radiatora i i dokładne nałozenie pasty da mi maks 7 stopni i musze powiedziec że mi sie udało !!!!!!! było 60 stopni na Titanie TTC-D5TB/E . Uznałem to za osobisty sukces.

3. Sprawdziłem na innym kompie jak grzeje sie mój proc . Wsadziłem go do assusa kolegi (ma na nim antka 2000+ i 45 stopni maks przy takim samym coolerze!!!!!) i............... zonk u niego temp. mojego 1800+ wskazuje na 40 stopni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 Pojechałem z kompem do serwisu koleś sprawdził płyte na róznych zasilaczach itp  .Na samym końcu wymienił płyte na inny egzemplarz okazało sie że dzieje sie to samo  8O  8O 

Wytłumaczenie serwisu wada fabryczna serii tych płyt  8O  8O , albo konieczna aktualizacja w Biosie !!!!!! Gostek powiedział że termometr napewno źle pokazuje temeprature bo radiator dobrze przylega i idealnie odprowadza ciepło ......... Wziołem kompa ze sobą  do domu gwarancje jeszcze mam na obydwa podzespoły iiiiiiii teraz jedno pytanie czy aktualizować Bios (nie mam jak bo net mi chodzi okropnie) czy udac sie do nich żeby mi wymienili płyte na inny model ??????????

Ja bym wymieniał płyte ale nie na inny model tylko całkiem na inną firme.

Juz nie raz słyszałem i widzialem że płyty GIGABYTE zawyżąją temperature.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda bo kupiłem ją po cenie 280 zeta :(((((((( (Na firme) normalnie 320-340 . Jest na Via KT 600 ma AGPx8 . Sledzia z USB 2.0 w zestawie i jest fajna do krecenia a tu taki zonk . Trzeba bedzie pomyśleć co zrobić.....

 

 

Aha sieć mi ruszyła jak na zbawienie i zaktualizowalem BIOS i co.........

dalej to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...