Skocz do zawartości
GSI

Help athlon xp 1800+ 67 C w stresie :(( !!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Płyte załatwiałem po znajomości wiec cena była negocjowana z 320 na 280 .Ale bez problemu załatwie sobie nową . To juz koniec moich kłopotów dziekuje wszystkim za rady i mam nadzieje że nastepny zakup bedzie juz udany . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte załatwiałem po znajomości wiec cena była negocjowana z 320 na 280 .Ale bez problemu załatwie sobie nową . To juz koniec moich kłopotów dziekuje wszystkim za rady i mam nadzieje że nastepny zakup bedzie juz udany . Pozdrawiam

To daj znac co kupiłes i jak ci działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem ten temat....i to pewnie dlatego że mam ten sam problem. Ten sam model płyty GA-7VT600L z tym że mam sieciówkę. Mam wsadzonego 2400+ i kapa mam 65 stopni....

 

Musze się zabawić w aktualizację Biosu innej rady nie ma.

GSI jak możesz to napisz jak się ta historia skończyła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to chyba jakims cudem ten proc chodzi na v2.0 albo podobne....niewiem czemu ale skoro wsyzcho gra to tylko napiecie moze dawac taka temp. C hyba ze masz jakis inny komponent blisko radiatora np: zasilasz <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> wysysa powietrze coolerowi od procka i ten niema czym chlodidzc. Jedno z dwoch na bank

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam nową i dobra płyte a mianowicie MSI KT4V jestem z niej zadowolony :) temp przy 1800+@2000+ w stresie to 56 stopnia :) Chyba dobrze :) A co do tego GIgabyte to reklamuj i zmien sobie płytke na nową . Wynika z tego że albo felerna seria weszła na Polski rynek albo to jest wada fabryczna :( . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, kolo opisuje problem z płytą gigabyte na kt600 a później zastanawia sie jeszcze nad następną gigabyte. olej tę firmę, nie przykłądają się do płytek pod MAD, bierz asusa a najlepiej ABITa KV7 (też KT600) i nie ma prawa być takich cyrków (spośród płyt pod nF2 abit najlepiej podaje temp, nie ma przekłąmań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko

 

okazuje się że zwalony jest czujnik w płycie !! zawyża o ok 10 -15 stopni!!!!

 

Bo jest ten sam co do Intelów i ponoć dla AMD żle przlicza,

 

poza tym wszystko OKI

 

Płytka zajebista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez tą płyte gigabyta i procka xp 2000+ , tem od 50-60 C , wiec myslicie ze zawyża, wiec olac sprawe temp i nie zwracac uwagi na nią.

A jak zawyzą to czy inny program do pomairu moze wg pokazac inna tempo, czy to wian czujnika czy softu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie komp się zawiesza a radiator jest ciepły więc zawyżanie temperatur odpada. nic innego nie może mi zawieszać, tylko proc. zwiechy sątylk opodczas grania czyli mocnego obciążenia kompa. a dlaczego nie grafa ? bo jak gram w coś i mam włączonego w tle winampa to po jakimś czasie słyszę jak winamp przerywa. to oznaka że komp zwalnia ratując się przed przegrzaniem.

 

przecieżmam wycią przez łącznie 2 wiatraki 8 cm !!! jutro zakłądam z przodu jeszcze 2 wciągające i zobaczymy. proc ma napięcie standardowe aż 1.650 V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte na bank zawyża temp....

udowodnione klicznie. Pracowałem w serwisie przez ostatni miesiąc (miałem praktyke) i była płyta GA pod P4 i staryowała po (15 sek) z 65 stopni podnosząc się do 85 i co i nic komp chodził i ani nie myślał o zacinaniu czy zwalnianiu.

 

Poza tym w Sisoft Sandra pisze o tym że niektóre czujki które nie dolegają do procesora mierzą temp pokojową + temp procka.

 

I wtedy się wszystko zgadza...

U mnie wskazuje między 64 a 72

czyli mam ok 50 - 60

 

I z tym Pentiumem podobnie

 

Olejcie te wskazanie - poprostu się trzeba do tego przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i się zgadza - akurat między 10 a 15 stopni mniej

jeszcze mnie tylko interesuje i jakbyś mógł to zrobić to jak kompa będziesz miał dłużej wyłączonego np. rano jak będziesz włączał to śmigaj od razu do BIOSa i na PC Health Status - zobaczysz wtedy z jakiej temp Ci startuje (sam jestem ciekaw).

 

Sandra często myli wskazanie

zainstaluj sobie SpeedFan 4.08 - on się nie myli

 

Napisz jak już to wszystko zrobisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem przy starcie jest jakeis 42-45 C, teraz po 5 godzinach jak komp chodzi pokazuje jakies 50-52 C programik od gigabite

Ale sandra 2003 ma tka 34 c płyta , 28 procek i 53 dla power / aux temp.

Ciekaw jestem ile tak na prawde jest.

Powie tylk odla ciekawosci że jak zamontowalem procka maiłem , za duzo pasty i pewnie wiatak troch kijowy było 90 a gdy dosżło do 100 wyłaczal mi kompa , potem zaczołem kobinoac i zjechałem do 80 C ale to i tak było za duzo , wzielem wiatrak i zaczelem go polerowac , paierem jaki miałem pod reka, procka wyczysciełem szkatka tak ze nawet mi sie min ukruszyło z niego , ale jest ok i pasty troszeczke (a kiedys myslalem ze wiecej znaczy lepiej ) i mam 51 C przy 4 godzinnym graniu w cs w sieci.

Czyli dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz przydadkiem zasilacza w obudowie ustawionego pionowo.

Dołączona grafika

 

Jak tak masz to zdejmij boki obudowy z kompa (zostaw tak) i zainstaluj wentylator na radiatorze według sposobu nr 2 (ja też tak mam)

Dołączona grafika

 

Lub zmień obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i czym tu sie przejmować

A jak Ci się ukruszył - to już jest do bani nawet jeżeli działa to to już nie to samo. Wiem bo kiedyś się tak bawiałem Duronem 700 i działa do dziś ale nie bedę tu pisał jak :)

 

Najwyzsza temp. to zawsze procka - tak jak już pisałem Sandra się myli. Zainstaluj Speed Fan 4.08 !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, bylo o tym na forum juz chyba 1000 razy, ale widze, ze niektorzy ciagle uparcie wierza, ze to, co jest na mobo to termometr i pisza takie bzdury w stylu: "ja mam xx*C".

To sluzy do ostrzegania przed przegrzaniem, a nie do dokladnego pomiaru. Margines bledu moze byc ogromny. W dodatku takie same procesory na dwoch identycznym modelach plyt moga miec inne temperatury.

 

Dlatego kazdy test porownawczy wykonuje sie na tej samej platformie. Najwazniejsza tam jest roznica temperatur pomiedzy roznymi chlodzeniami, a nie sam wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ostatnio się tez dowiedziałe to istotą sprawy jest RÓŻNICA MIĘDZY STARTEM A STRESEM. Jeżeli z 30 rośnie ci na 70 to zonk. Natomiast jak zaczynasz od 55 a kończysz na 70 wtedy jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedziałbym. mi komp startuje od ok 40-45*C i olałbym to gdyby nie fakt, że miedziany titan CU5TB jest podczas grania mocno ciepły (więc dobry styk procka z coolerem) i komp się zawiesza ! jużpo kilku minutach gry w NFS HP 2 się wyłożył a jest niepodkręcony (10*166=1,67 GHz). kilka razy zakłądałem cooler bo myślałem że może krzywo (mam copper shima więc musi być prosto), za mało pasty lub coś podobnego ale coooler jest gorący więc ok.

stepping mojego procka to AO :( i sandra podaje standardowe napięcie jako 1.650V, bios pokazuje że jest 1.63V a grzeje się jak głupi. otworzenie budy nic nie daje, 2 wiatraki x8xcm z przodu też nie, nawet bezpośredni nadmuch na procka nie daje efektu - temp prawie nie spada.

 

czy to jes tpodstawa do wymiany procka ??? nie chce chodzić na standardowych ustawieniach nawet przy świetnym chłodzeniu !!! przecież nie dokupię do niego V7+ czy WC bo nie chcę. żeby cooler do 3200+ nie starczał to już przesada. mogę wymienić ????? nie jest ukruszony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby była to przyczyna procka.

Czy radiator Cie parzy jak go dotykasz???

 

I zobacz w ustawieniach BIOSu, bo tam się ustawia coś takiego jak temp przy której komp sie wyłącza ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator jest gorący ale nie parzy. dmucha z niego na prawdę gorące powietrze i dodatkowa wentylacja budy nie wystarcza.

płyta nowa, napięcie 1.630V a niektórzy mają wyższe i mocno podkręcone procki i nie maja takich problemów jak ja. teraz działąm na 9*166=1533 MHz (1800+) i nie było zwieszki.

 

i nie mam ustawiania temp przy której komp się wyłącza. i nic się nie restartuje, po prostu obraz zatrzymuje się na ekranie (nie znika) i wisi.radiator jest gorący ale nie parzy. dmucha z niego na prawdę gorące powietrze i dodatkowa wentylacja budy nie wystarcza.

płyta nowa, napięcie 1.630V a niektórzy mają wyższe i mocno podkręcone procki i nie maja takich problemów jak ja. teraz działąm na 9*166=1533 MHz (1800+) i nie było zwieszki.

 

i nie mam ustawiania temp przy której komp się wyłącza. i nic się nie restartuje, po prostu obraz zatrzymuje się na ekranie (nie znika) i wisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...