Skocz do zawartości
xRamzes

MSI Optix MAG274QRF-QD czy Dell S2721DGFA [programowanie 50%, grafika 25%, gry 25%]

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

od dłuższego czasu szukam monitora do pracy i ciągle rozkminiam nad tymi dwoma. Za dellem przemawiają do mnie m.in. 4 porty usb 3.0 oraz sama jakość jego wykonania, natomiast podobno kuleje w nim kontrast i czerń. MSI natomiast posiada lepszy gamut, lecz mam obawy co do jakości jego wykonania 😕 Na zdjęciach prezentuje się trochę jakby był zrobiony z najtańszego plastiku + usb tylko 2.0. No i też słyszałem, że msi ma średnią kontrole jakości, przez co często zdarzają się mu jakieś badpixele 😕 

Potrzebuje go głównie do pracy, tak na oko: 45% programowania, 25% grafiki, 30% gry + filmy. 

Stąd moje pytania:

  1. Czy kontrast oraz czerń w tym dellu mocno rzuca się w oczy? 
  2. Jak faktycznie wypada jakość wykonania tego msi? Czy te plastiki w rzeczywistości również sprawiają wrażenie takiej tandetności?
  3. Czy ten dell wystarczyłby do amatorskiej obróbki grafiki/zdjęć?
  4. Jakie są wasze opinie na temat obu tych monitorów?
  5. Co ewentualnie proponujecie zamiast nich?

Ogółem szukałem czegoś w stylu:

  • 27"
  • 1440p, 16:9
  • IPS
  • Możliwość montażu na dodatkowym uchwycie (vesa)
  • 120Hz+

Do ~2000zł

Jeśli chodzi o gierki, to zwykle siedzę w grach przekroju Wiedźmina, Cyberpunka, ale też czasami jakiś fps w stylu csa czy apexa wpadnie.

Domyślnie mam zamiar dokupić jeszcze jeden monitor 27", oba będą zawieszone na uchwycie vesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź 🥰

myślałem nad 21:9, ale no, troche odpychają mnie czarne paski po bokach przy odpalaniu większości filmów czy przy podpięciu konsolki 😕 Może kiedyś jak będę szukał drugiego monitora to się skusze na niego, lecz na razie szukałbym czegoś w standardowych 16:9

Swoją drogą, myślałem też czy nie pójść w zestaw 3x24", ale niestety nie znalazłem żadnego ciekawego monitora z 1440p 😕

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...