Skocz do zawartości
goral9000

4 kości RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam taką konfigurację PC:

Płyta MSI MAG B460M Bazooka

Procesor Intel Core i5 10400f

RAM Crucial 2x8 GB 3000MHz CL15 Ballistix

Dysk na system  Samsung M.2 PCle NVMe  980 500GB

Chłodzenie Fera 5

 

Korzystam z oprogramowania do CADa i postanowiłem dołożyć jeszcze 2 kości RAMu identyczne jak te które już pracują. Dołożyłem dwie kości i komp nie włączył się. Zresetowałem BIOSa i wpiąłem jeszcze raz wszystkie 4 kości i działa normalnie. 

Mam pytanie natomiast do pozycji Ranks z zdjęcia, przy czterech kościach jest Single, natomiast Channel jest jako Dual. Czy tak ma być?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Przechwytywanie2.PNG

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, goral9000 napisał:

Korzystam z oprogramowania do CADa i postanowiłem dołożyć jeszcze 2 kości RAMu identyczne jak te które już pracują. Dołożyłem dwie kości i komp nie włączył się. Zresetowałem BIOSa i wpiąłem jeszcze raz wszystkie 4 kości i działa normalnie. 

Mam pytanie natomiast do pozycji Ranks z zdjęcia, przy czterech kościach jest Single, natomiast Channel jest jako Dual. Czy tak ma być?

 "Ranks" to parametr mówiący o budowie wewnętrznej modułu pamięci, "Channel" natomiast dotyczy sposobu współpracy modułów RAM z płytą główną i CPU. To są niezależne parametry. Nie musisz nic zmieniać.

4 godziny temu, pietach napisał:

Ranks - Single - to nie jest przypadkiem że kości są jednostronne ?

Często tak jest, ale nie zawsze - wygląd zewnętrzny nie zawsze pokrywa się z architekturą wewnętrzną.

Edytowane przez Wolfgang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...