Skocz do zawartości
Tojaniety

Rx 6800XT gigabyte czy to dobry projekt ? Polecicie czy inny model i firmy 6800XT radzicie kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Siostrzeniec chce dokupić do R 5800X, gpu i  znalazł promo (O zgrozo w dzisiejszych cenach-Promo 😞   na Gigabyte  )

https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwjCipTVlMj1AhUPcBgKHbqzAc4YABALGgJsZQ&ae=2&ohost=www.google.com&cid=CAESQeD2FOWXHlMZR4UHXi3RuZLoT_EQ2tux8pLDugo-HCK8e2gL5WH0L2CqXpcXr5K_Tvy9WvkzHui1NSqH_VFkHCXY&sig=AOD64_12zb5o9vj-MZcwM0sGctp5jyCtbQ&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwjq84fVlMj1AhVQxosKHToBASkQ9aACegQIARBI&adurl=

No i czy zasilacz starczy płyta to MSi B550 tomahawk i zasilacz corsair RM750X

A może 6900XT (wiem 850W wtedy potrzeba PSU) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mialem prawie taki sam zestaw tzn, ryzen 7 5800 x zostal, natomiast pierwsza karte radeon rx 6800 xt sapphire nitro + wymienilem na 6900 xt referencynja. Zakupilem zasilacz 850W w goldzie i jak dotad nie mialem zadnych problemow z zadna z wymienionych kart. Jedyny mankament przy poprzedniej karcie 6800 xt byla wysoka temperatura podczas pracy, nowa 6900 podczas dzialania (4k 120 FPS) na najwyzszych obrotach temperatura dochodzi do 70 stopni a przy 6800 xt potrafila dojsc nawet do 85 stopni.

Niby 6800 xt jest slabsza tylko 10 % od 6900 xt,  ale ja mam wrazenie ze w na duzym telewizorze w 4 k i 120 hz jest duza roznica w plynnosci. NAtomaist jezeli chodzi o granie na monitorze w 1440p to 6800 xt calkowicie starczy w 100 %.

Nalezy jeszcze pamietac ze smart access robi robote przy obydwu kartach. tylko trzeba to wlaczyc w biosie, innaczej sie nie ukatywni samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...