Jump to content
firma_microsoft

Czy warto instalować linuksa?

Recommended Posts

Czy na starych komputerach do 1 GB pamięci operacyjnej RAMu i słabym procesorze żeby używać Internetu to dobry pomysł instalować najnowsze ale jednocześnie najlżejsze możliwe dystrybucje linuksa czy lepszym pomysłem jest zainstalować Windowsa XP i certyfikaty do starych przeglądarek?

Czy linuks będzie miał kiedyś dwucyfrowy procent liczby użytkowników?

Czy komputery Atari albo Commodore miały zainstalowanego Windowsa od 1.0 do 3.11 czy starą dystrybucje linuksa czy to były komputery od MacaOsa? Aż tak starego komputera nie posiadam ale interesuję się z ciekawości historią informatyki.

Używam 64 bitowego Windowsa 10 i gdy instaluje jakieś systemy na nowszym komputerze to tylko na Vmware Workstation i gdy jakiś starszy albo lekki system mi się spodoba to wyciągnę ze strychu stary komputer i na nim postawie pasujący system.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aż mnie oczy bolą i krwawią mi jak to przeczytałem. Wystarczy wejść na wikipedię, żeby zobaczyć jakie 'systemy operacyjne' miały stare maszyny. Dziwi mnie to, że wiesz czym jest vmware a pytasz o to, co było postawione na Atari czy commodore, ktory dzialal w oparciu o jezyk basic. apple to samo na poczatku.

polecam kanał YT Colesav, tam masz trochę historii o commodore. 

Linux jest bezpieczniejszy, niezależnie od tego w jakiej wersji od przestarzałych i porzuconych systemów które mają status EOS/EOL. Są dystrybucje na słabe komputery np. lubuntu czy puppy, które są akutalizowane na bieżąco. 

Gdybanie czy linux będzie miał dwucyfrowy wynik jest trochę wrózeniem z fusów, ale np. android to taki zmodyfikowany linux, więc jakby jest dość popularny. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...