Skocz do zawartości
El Bombero

Smartwatch dla starszej osoby

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Szukam smartwatcha spełniającego następujące warunki:
-działanie 'samodzielne', bez sparowania z telefonem (zakładam, że będzie to działało w oparciu o włożoną kartę sim)
-możliwość śledzenia położenia na telefonie z androidem (jak zwykłe udostępnianie położenia przez google mapsy)
-możliwość zablokowania połączeń przychodzących spoza zdefiniowanej listy (lub co najmniej opcja wyciszenia)

Ogólnie ma to działać jako de facto 'opaska lokalizacyjna' dla starszej osoby, która ma problemy z pamięcią, maksymalnie bezobsługowa.

Polecicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 3/25/2022 at 12:50 PM, El Bombero said:

Ogólnie ma to działać jako de facto 'opaska lokalizacyjna' dla starszej osoby, która ma problemy z pamięcią, maksymalnie bezobsługowa.

Więc smartwatch odpada. Krótki czas pracy na baterii i skomplikowana obsługa przekreślają taki sprzęt w zastosowaniach jakich oczekujesz. Z drugiej strony sprzęt, który sprawdził by się idealnie (smart band, zegarek z trackerem GPS) wymagają raczej sparowania ze smartfonem. Ogólnie ciężka sytuacja i aż dziw bierze, że producenci nie oferują w swoich smart watch'ach jakiegoś "senior mode"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Daniel_83 napisał:

Więc smartwatch odpada. Krótki czas pracy na baterii i skomplikowana obsługa przekreślają taki sprzęt w zastosowaniach jakich oczekujesz. Z drugiej strony sprzęt, który sprawdził by się idealnie (smart band, zegarek z trackerem GPS) wymagają raczej sparowania ze smartfonem. Ogólnie ciężka sytuacja i aż dziw bierze, że producenci nie oferują w swoich smart watch'ach jakiegoś "senior mode"...

Hmm, no nie wiem. Wyobrażałem sobie, że ustawienie wszystkiego byłoby po mojej stronie (powiedzmy osoby ogarniętej;)), a użytkownik faktycznie by go nosił i ładował - to (jeszcze;() jest w stanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci polecić GARETT KIDS PROTECT 4G, w aplikacji możesz zdefiniować z jakimi numerami może kontaktować się użytkownik i jakie numery mogą do niego dzwonić. Aplikacja co prawda ma swoje mankamenty ale da się używać. Bateria przy ustawieniu planu zasilania żeby na noc się wyłączał i rano sam włączał wytrzymuje 2 dni. U mojego syna się sprawdza. Dodatkowo masz takie funkcje jak zdalne wykonie zdjęcia aparatem w smartwatchu czy "podsłuchu" (zegarek wykonuje połączenie do ciebie).

Można też wykonać połączenie SOS przytrzymując przycisk włączania, wtedy zegarek dzwoni do wcześniej zdefiniowanego numeru plus wysyła link z lokalizacją GPS a dokładność jest dość dobra.

Przy okazji wygląd nie jest typowo "dziecięcy" przynajmniej w kolorze czarnym jeżeli zwracasz na takie rzeczy uwagę. 

Edytowane przez falcoon84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...