Skocz do zawartości
stasimon

Asus ROG Strix B550-f + Ryzen 7 5700X. Wybór pamięci pod ten zestaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Składam komputer i płytę wraz z procesorem posiadam jak w temacie. Mam problem z wyborem pamięci, te które są polecane to albo bardzo drogie albo nie ma ich na liście kompatybilnych z moją płyta główna na stronie Asusa. Nie posiadam również jakiegoś wielkiego budżetu na pamięci. Absolutne minimum to 16GB ale przychylniej patrzę na 32GB. Muszą być w dwóch kościach jako, że chłodzenie Noctua które posiadam pozwala tylko na użycie dwóch slotów.

 

Mysle nad tymi produktami Patriota bo są na liście kompatybilności plyty:

Patriot Steel 32GB (2 x 16GB) 3200MHz na kościach Hynix za to Dual Rank. 

Patriot Steel 16GB (2 x 8GB) 4000MHz na Samsungach.

Patriot Steel 32GB (2 x 16GB) 3600MHz Single Rank. 

I teraz mój dylemat, nie mam zamiaru podkręcać maksymalnie pamięci, tak samo procesora, czy w grach będzie duża różnica między tymi pamięciami? Czy 3200MHz wyraźnie przegra z 4000MHz mimo Dual Rank vs Single Rank i lepszych CL?

Wolałbym zainwestować odrazu w 32GB bo mogę użyć tylko dwóch slotów (nie chce wymieniać chłodzenia) o ile nie będzie jakich kolosalnych różnic w wydajności. 

 

Pozdrawiam. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...