Skocz do zawartości
konrad573

Laptop do pracy + gaming dla kogos[20000~]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakupić laptopa wymiary 16* cali 17* tez moze być. Zastosowanie to głównie praca z programamii typu: adobe photoshop, corel draw, adobe indesign. Będą uruchamiane gry w rozdzielczość 4k. Ekran najważniejszy poza podzespołami. Marzy się ekran 4k/UHDtyp : oled+ lub miniled najlepiej. Przyda się więcej hz 120/144hz. Karta graficzna musi być rtx 3080ti lub nowa z przyszłej serii typu rtx 4070+ mobile(nie wiem kompletnie kiedy wyjdą). Musi być mobilny, do przenoszenia. nie za gruby, nie za duży, ani tym bardziej nie za ciężki. Asus ROG Zephyrus Duo 16 idealnie wymiarami się prezentuje.

Moja propozycja :

ROG Zephyrus Duo 16 (2022)

GX650RX-LB025X

Wybór wydaję się idealny ale przeskadza mi w nim procesor amd, który tylko ma 8 rdzeni(!).

Edytowane przez konrad573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Skankster napisał:

Sądzę, że idealnie wpisuje się w twoje oczekiwania. https://dreammachines.pl/pl/notebook/RS3080-15PL37

https://www.notebookcheck.net/First-Intel-CPU-GPU-Gaming-laptop-Clevo-X270-notebook-with-Intel-Arc-A770M-GPU-breaks-cover.624990.0.html Poczekam na ten model.

Ten ma za mały ekran i niestety tylko 60hz. Ale dzięki za propozycje. Przydadzą się kolejne. Ten drugi ekran w laptopie nie musi być. To tylko opcjonalnie.

Przepraszam nie dopisałęm. Muszą być niskie temperatury zarówna podzespołów jak i obudowy. I Ładny najlepiej gamingowy wygląd, podświetlany.

Narazie mam stwierdzenia że czekam na clevo x270 z itntel CPU + GPU arc alchemist. Jeżeli będzie wydajnejszy niż rtx 3080ti to prawdopodobnie wezmę.

Druga propozycją Czekam na CPU od AMD ryzen 7000 i biore ASUS Zephyrus duo 16" z cpu AMD 7800hx(przykładowo albo 7880HX.)(16rdzeni)

Proszę o jeszcze propozycję warte rozpatrzenia. Mam nadzieje żę wspólnie coś wybierzemy. Nie śpieszy się zakupem. Mogę czekać nawet, ileś miesięcy jeszcze, jeżeli wyjdzie coś mocniejszego np RTX 4000 seria gpu.

Poprosiłbym o informacje kiedy wychądzą nowe Ryzen 7000 lub może rtx 4000.(PS nie jestem fanem amd czy intela, Rozważe każdą poropozycję.) 

Edytowane przez konrad573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informuję tylko że laptop w końcu zakupiony. Jest to ASUS ROG Strix SCAR 16 :

Procesor:Intel Core i9-13980HX

Pamięć:32 GB

Grafika:Intel UHD Graphics + NVIDIA GeForce RTX 4090

Rozdzielczość ekranu

2560 x 1600 (WQXGA)

Częstotliwość odświeżania ekranu

240 Hz

Typ ekranu:Matowy, mini-LED, IPS

Dysk SSD M.2 PCIe

2048 GB SSD M.2 PCIe (2 x 1024 GB RAID0)

Edytowane przez konrad573

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...