Jump to content
Stary Piernik

Jaki Linux uruchamiany z USB dla Core 2 Duo E7300?

Recommended Posts

Dzień dobry.

Proszę o pomoc znawców Linuxa. Dla Core 2 Duo E7300 @2.66 GHz 4 GB RAM potrzebuję lekkiego Linuxa + przeglądarkę, która udźwignie streamy typu Netflix, Disney+, Amazon Video itp. To musi być bootowalny USB z Linuxem. Wymyśliłem sobie, że Linuxa odpowiednio zmodyfikuję przez nagraniem na USB po to, żeby był maksymalnie odchudzony - potrzebuje tylko system + przeglądarkę. Czy możecie mi doradzić jakąś dystrybucję?

Nagrałem Linux Lite 6.0 bez modyfikacji i tam jakoś udało się odpalić Disneya. Ale system ładował się z USB chyba z 5 minut, w dodatku na początku było menu wyboru z domyślnym czasem bezczynności 30 sek. Próbowałem też domyślnego Ubuntu 22.04, ale na nim, prócz równie długiego ładowania, Firefox zawiesił mi kompa. Potrzebuję czegoś lekkiego. System nie musi być najnowszy, potrzebuję tylko OS + przeglądarkę netu do filmów.

Edited by Stary Piernik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na nieco wolniejszym procku - Intel Core2 Duo SL9400 @ 1,86 GHz korzystam z dystrybucji Mabox która bazuje na Manjaro który z kolei jest oparty na Archu. Disney działa, netflix działa, Amazonu nie testowałem. I to na zasobożernym chromie w 720p - więcej lapek nie obsługuje. Środowisko graficzne Openbox.

Windows lite jest lite tylko z nazwy. Jak chcesz coś opartego na ubuntu to polecam linuxa mint ze środowiskiem xfce (generalnie polecam to środowisko jako lekkie i konfigurowalne). Jeżeli chcesz na maxa wszystko odchudzić i od podstaw zbudować sobie distro to polecam debiana net install jakiś xfce albo idać w większe odchudzanie lxde lub lxqt ale to będzie groszowe odchudzenie. Moim zdaniem nie warto schodzić poniżej xfce, Openbox jest trochę niewindowspopodobny - może nie przypaść do gustu. 

Konkluzja

1. Sprawdź mabox'a

2. Zobacz linux mint z xfce (możesz też spróbować linux mint debian edition i doinstalować lżejszy menadżer okien)

3. Buduj debiana od podstaw, albo archa jak masz skilla.

Edited by maqs6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...