Skocz do zawartości
Dziewica

Kontrolki mszalne .Kosciol lata 80/90.Wspomnienia nastolatka

Rekomendowane odpowiedzi

przegladalem sobie forum

i nagle przypomniala mi sie droga krzyzowa

dawno dawno temu gdzie rozdawano kontrolki po uzbieraniu jak najwiekszej ilosci ktorych

i oczywiscie po zakonczeniu ceremonialu .. ( nie wiem ile to trwalo - miesiac bodajze) trzeba bylo wkleic je wszystkie na kartke i oceniano uczestnictwo ..

dostalem 6

ale co mnei najbardziej rozsmieszylo to akcje kiedy dostawalo sie kontrolke wchodzilo na kilka minut i potem opracowywalo plan ucieczki z kosciola .. heheh gonili nas jakbysmy uciekali z obozu koncentracyjnego

dobrze ze nie strzelali

wracalo sie do domu zmienialo kurtke i wracalo heh

nie ma sie czym chwalic ale raz udalo mi sie zdobyc 3 - 4 kontrolki hehs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fajnie to napisałes :) JA nie zyłem chyba w tych czasach ;)

 

"gonili nas jakbysmy uciekali z obozu koncentracyjnego " :lol: :)

Ogolnie niezle napisałes- smiesznie przedstawiłes ta historyjke ze tak to nazwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja zaczalem zbierać (u nas były podpisy na 9 pierwszych piątków miesiaca) i na 4 zapomniałem.Pozniej dawalem ksieza bez daty zeby jak bym zapomnial dopisać inną(musialy byc jeden za drugim), ale pozniej przestalem zbierac i zaliczylem chyba 11 piatkow (ale nie podpisywalem juz). A raz na drodze krzyzowej czy czyms bylem na koncu kosciala i rozmawialem. To przy rozdawaniu obrazków ksiądz zatrzymal kilku gości(w tym mnie) i powiedzial ze jak zostaniemy na mszy to nam da obrazki - poszlem do domu ;) Bo mowiel ze wroce po drodze krzyzowej ;)

 

Hehe nie goniło Cię wojsko tylko harcerze (czyli żołnierze bez broni (fakt)) albo takie kościelne ZOMO czy SB - nie wiem - jak była Ciotka Komuna to mnie jeszcze nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh, z przygod koscielnych to pamietam takie:

 

koledzy w oczekiwaniu na katecheze dla bierzmowanych odkrecili kaloryfer na parafialnych salkach; moja przygoda z katechezami dla bierzmowanych zakonczyla sie jednak po miesiacu uczeszczania; olalem sprawe i powiedzialem sobie: moze za rok; w dodatku mialem nie zaliczone 200 pytan z podstawowki (co bylo nalezycie wyeksponowane w indeksie); na 5 dni przed data bierzmowania dzwoni do mnie ksiadz i sie pyta czemu jeszcze nie zaplacilem 20PLN na krzyzyk do bierzmowania; no to ja mu mowie jak sprawa ze mna stoi a on ze wszystko ok i zebym tylko zaplacil te 20PLN i bedzie dobrze; ach, no i zebym sobie imie jakies wybral; no to zaplacilem, imie wybralem i poszedlem do tego bierzmowania; jaka szkoda ze nie bylo prezentow jak na I komunie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyh, z przygod koscielnych to pamietam takie:

 

koledzy w oczekiwaniu na katecheze dla bierzmowanych odkrecili kaloryfer na parafialnych salkach; moja przygoda z katechezami .....................  :wink:

heh pamietam te zajecia w salkach

zawsze zabawa w chowanego czy ganianego po kosciele ktory wtedy jeszzce byl budowany ..

akcje w szkole kiedy ksiadz wyrzucal rzeczy przez okno i rzucal kolega przez lawke / lawki

stare czasy ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaaak zajecia w salkach ... :D

 

pamietam ... jeszcze mnie chyba rodzice na to prowadzili :D

 

potem dopiero zaczely sie co tygodniowe "wyjscia" do kosciola i ciagle kombinowanie gdzie tu isc aby tylko nikt nas nie zauwazyl :lol:

 

ale chyba jako pierwszy z kumpli zaprzestalem tego rytualu - rodzice mocno nie naciskali na to zebym sie tam wybieral wiec po co mialem potem specjalnie uciekac :P

 

i w ten oto sposob, moze z paroma wyjatkami (wesele kuzynki i chrzciny mojego chrzesniaka + pare pogrzebow :( ) nie zawitalem w bramach pasibrzuchow od jakis 10 lat 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi znajomi na rekolekcjach siedzieli na zmiane w konfesjonale i sie nawzajem spowiadali :D

 

...dawno dawno temu gdzie rozdawano kontrolki po uzbieraniu jak najwiekszej ilosci ktorych(...) heheh gonili nas jakbysmy uciekali z obozu koncentracyjnego

Ja tak mialem po komunii, ale nie bylo takich gonitw :D

Tylko przy kursie przedmalzenskim raz qmpla jakis tirowiec gonil, bo sie bawilismy laserkiem :D

Ciekawie to wygladalo- 20m od kosciola "Ty skur.....! Jak cie dopadne, to zap....! Ku...! Bedzie mi tu blyskal jakims ch..ostwem"

A qmpel sie chowa za dzwonnica :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]Moi znajomi na rekolekcjach siedzieli na zmiane w konfesjonale i sie nawzajem spowiadali :D

L :lol: L , R :lol: T F L , ITP, ITD, ETC.

 

buahahahahahhaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRoo"]Moi znajomi na rekolekcjach siedzieli na zmiane w konfesjonale i sie nawzajem spowiadali :D

L :lol: L , R :lol: T F L , ITP, ITD, ETC.

 

buahahahahahhaaaaaa

mam nadzieje ze przynajmniej slyszeli co mowia do siebie

zawsze mialem problemy z uslyszeniem tego jaka pokute wyznaza mi ksiadz

potem popadalem w kompleksy ze jej nie wypelnilem ha ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak szedlem na egzamin z bierzmowania to nic nie umialem ale se mysle co sie bede pchal pojde ostatni na egzamin czekalem chyba ze 3 h. byl tylko 1 ksiadz i kilka klas wiec jak przyszla na mnie kolej to koles byl juz zmeczony i zapytal mnie ojcze nasz , jakos wydukal i 4 dostalem tych co wczesniej egzaminowal to masakra pytal ale moge sie pochwalic ze jak mialem egzamin do komuni to bylem spoko obkuty i dostalem 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy bierzmowaniu to trafiłem na księdza-żandarma co trząsł całym osiedlem. Pieczątki od spowiedzi, egzaminy, sprawdzanie obecności na mszach szkolnych co tydzień - miałem tylko trzy nieobecności i na półrocze wysłał list do rodziców, że nie dostanę bierzmowania. Nerwy trwały do ostatniego dnia, nikt nie był pewny, czy będzie bierzmowany, czy nie. To był horror...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem ministrantem kiedys .. tzn 3 lata temu .. na bierzmowanie poszedlem do ksiedza i on sie pyta co chce (jakie pytania) to mu powiedzialem ze cos prostego (z dusza na ramieniu) to on do mnie" znak krzyza" Przezegnalem sie ... on : Szymon do zobaczenia na bierzmowaniu :D .. A jak mialem z 10 lat to uciekalem ze mszy do salonu gier .. i mortal kombat 1 :D to byly czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem ministrantem kiedys .. tzn 3 lata temu .. na bierzmowanie poszedlem do ksiedza i on sie pyta co chce (jakie pytania) to mu powiedzialem ze cos prostego (z dusza na ramieniu) to on do mnie" znak krzyza" Przezegnalem sie ... on : Szymon do zobaczenia na bierzmowaniu :D .. A jak mialem z 10 lat to uciekalem ze mszy do salonu gier .. i mortal kombat 1

 

nie dziwie Ci sie - mnie czasem jak chodziłem do kosciloa ksiadz tez potrafil wqrzyc ;) i trzeba bylo jakos odreagowac ;P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bylem ministrantem kiedys .. tzn 3 lata temu .. na bierzmowanie poszedlem do ksiedza i on sie pyta co chce (jakie pytania) to mu powiedzialem ze cos prostego (z dusza na ramieniu) to on do mnie" znak krzyza" Przezegnalem sie ... on : Szymon do zobaczenia na bierzmowaniu :D .. A jak mialem z 10 lat to uciekalem ze mszy do salonu gier .. i mortal kombat 1

 

nie dziwie Ci sie - mnie czasem jak chodziłem do kosciloa ksiadz tez potrafil wqrzyc ;) i trzeba bylo jakos odreagowac ;P :lol:

 

Ja gralem w Tekken 3 w czasie mszy (najczesciej kazan), poza tym pare browcow sie wypilo ( juz w LO ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...