Skocz do zawartości
keczup321

Laptop do programowania / gier

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przymierzam się do kupna laptopa w okolicach 5000 zł, zamierzam używać go do pracy i czasem podpinać w domu do monitora 2k i mniej wymagających gier.

Ogólnie zależy mi bardzo na mocnym procesorze (minimum 8 rdzeni) i możliwością rozbudowy do 32 gb ram. Ogólnie nie ma dla mnie różnicy czy będzie zamontowane na starcie 4gb, czy 32, bo mogę sam je wymienić, ale chciałbym by docelowo laptop obsługiwał konkretniejsze pamiątki, a nie tylko 2666 mhz (niestety taki obecnie mam i nie da się tego przeskoczyć).

Moja praca opiera się o wirtualizację, czy testy .. Django i te sprawy, stąd też zapotrzebowanie na wydajniejszy procesor. 

Obecnie posiadam to cudo: https://www.x-kom.pl/p/503132-notebook-laptop-173-msi-gl73-i5-9300h-8gb-256-gtx1650.html i nie ukrywam, że już ledwo ciągnie.

 

Z dodatkowych rzeczy, fajnie by było gdyby laptop był jednym ze smuklejszych - max do 15,6 cala.

Undervolting czy inne takie potrafię robić i też nie chciałbym bardzo ubogiego biosu.

Posiadam też dysk SSD 1TB (zwykły nie m2) który obecnie jest wsadzony do laptopa, fajnie by było też go wykorzystać i móc wsadzić do nowego, ale nie jest to "must have".

 

Ogólnie laptop służy do pracy, zazwyczaj jest podpięty na baterii i nie mam parcia na najwyższej jakości matryce, mam do tego osobne monitory. Zależy mi najbardziej na wydajnym CPU, jakimś GPU, który by coś tam uciągnął (3050ti, badź 3060 byłby kosmosem dla mnie) i możliwością rozbudowy pamięci do minimum 32gb, na starcie może być 16gb. Z dodatkowych rzeczy to super by było, gdyby miał konkretniejszy system chłodzenia, czy większą ilość złącz, chociaż wiem, że w "smukłych" laptopach to rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...