Skocz do zawartości
soulburner

Athlon 1700+ vs zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sobie Duron'a 850MHz@901MHz (fsb 106MHz), 256MB RAM PC133, Sapphire Radeon 9000 64MB, sieciówka VIA RhineIII, SoundBlaster128PCI, Seagate Barracuda IV 40GB, LG DVD 12x/30x, czasami podłączany dodatkowy dysk Samsung Voyager 3GB i to wszystko zasilane zasilaczem marki L&C 235Watt.

 

Chcę wymienić procesor na Athlon'a 1700+ i moje pytanie grzmi - czy zasilacz uciągnie ten procesor? Chodzi mi o wersję Throughbred zasilaną napięciem 1.6V.

 

Dodam tylko, że teraz zasilacz całkiem nieźle trzyma napięcia. PCHealth w BIOSie pokazuje, że napięcie 12V jest równie... 12.00V! Napięcia podawane przez VIA Hardware Monitor to

3.3V = 3.22V;

5v = 4.78;

12V = 12.01V.

Pod obciążeniem napięcia minimalnie zmieniają się:

3.3V = 3.21V

5V = 4.76

12V = 12.13

Napięcie VCore pozostaje niezmienione - 1.61V

 

Jeśli ten zasilacz nie wytrzyma, to jaki polecacie najtańszy, w miarę dobry, który uciągnie taki konfig bez problemu?

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie udać, są przypadki ludzi na forum któży mają 1700+ na 235 watowaj zasiłce i nawet podkrecili proca do 2000+ a jak już kupujesz 1700+ to kup DLT3C z napieciem 1,5v.

I to cos takiego nadzwyczajnego ?? Moj chodzi na 2100+, a zasilka to KingStar 235 W :D. U mnie napiecia zczytywane z HM sa bardzo przyzwoite - tylko 5 V troche juz nie domaga :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez blisko 3 lata (od A.D.2000) jechalem na zasilce

Chanell Well CWT-235Watt z roznym konfigiem. Poczatkowo

byl to AMD K6-2 500Mhz z mobo "full integra" :( , potem

Thunderbird 1000@1250 z mobo KT7 Abita i 3HDD U5 Seagate.

Ostatnim konfigiem dzialajacym na tej zasilce jest ten wypisany

w stopce. Jednak juz od kilku dni jade na Chieftecu 420W.

Mimo zmiany zasilki nie wywalam tego CWT, pojdzie do 2 PC

w miejsce obecnego tam codeshita :P. Dodam, ze ten CWT dmucha

do srodka paki tak jak to bylo w pierwotnych zalozeniach standardu

ATX. Testuj smialo obys trafil na dobry, stabilny model

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grupie dyskusyjnej pl.benchmark.forum twierdzą, że zasilacz już pracuje na granicy wytrzymałości i po dołożeniu Athlon'a 1700+ będę musiał dzwonić na straż pożarną :P

Jak to w końcu jest? Czy te zasilacze (L&C) są rzeczywiście takie liche?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz L&C odpuść sobie, to bardzo lowendowy produkt... wystarczy zresztą na jego puszkę spojrzeć...

 

Twój athlon wyżera jakieś 68 afair W, więc kup taki zęby Ci 3.3V spokojnie starczyło korelując to z linią 5V która jest mocno powiązana z 3,3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.3V = 3.22V;

5v = 4.78;

12V = 12.01V.

Pod obciążeniem napięcia minimalnie zmieniają się:

3.3V = 3.21V

5V = 4.76

12V = 12.13

Napięcie VCore pozostaje niezmienione - 1.61V

widzisz, przy minimalnym obciążeniu napięcie +12V leci do góry, co oznacza że już w tej chwili zasilacz jest u kresu wytrzymałości, pozostałe w miare dobrze, ale też nie idealnie, według mnie duet tego zasilacza z athlonem 1700+ to mały niewypał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...