Skocz do zawartości
phranzee

spalony feel 300w :P

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

popodkrecalem dzisiaj, doszedlem do 2400mhz, 2.15V (8rda, 1700+ 1.6V, V11) no i jak cos nie )(!$*%^ :P komp sie wylaczyl, zasmierdzialo :twisted: poczekalem 10 minut, wlaczam, po czym komp na ulamek sekundy sie wlacza i od razu wylacza, dokladnie tak samo jak przy zwarciu (kilka razy sie przytrafilo ;) ). no dobra, nie wiem co sie spalilo, wykrecilem psu majac nadzieje ze to on padl. z wierzchu nic, ale jednak smierdzi. dopiero od strony lutowan bylo widac na folii zabezpieczajacej wypalone miejsce. co sie okazalo - psu nie jest przemyslany jak trzeba.

 

tak wyglada to od strony lutowania:

        (do tyrystora)          ______        /             |   /   |       |  |  |  |       |   /   |       |        |       |        |       |   /   |       |  |  |  |  <== pusta       |   /   |       |        |       |        |    __/          __   /                  |   /        /   |  |  |  |      |  |  |  |   /        /   |   ________________/       (do cewki)
to jest jedna sciezka, w gornym otworze tyrystor, w 2 dolnych cewka, srodkowy otwor jest pusty :) no i jakim cudem taka moc moze isc przez sciezke, ktora w tamtym miejscu ma mniej niz 0.5mm ? :P

 

szybko pogrzebalem po szufladach za kawalkiem druta. jedyny sensowny, ktory znalazlem mial przekroj 2mm :twisted: lutownica pistoletowa 65w ledwo go pobielila i wlutowala ;) teraz idzie taka kobyla przez cala dlugosc sciezki :P a zasilacz zrow :)

 

musze przyznac, ze adrenalina mi skoczyla jak zasmierdzialo :twisted: ;)

 

aha, zasilacz bardzo dobrze chlodzony, wiec juz dawno po gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co u ciebie znaczy psu , czy chodzi ci o procka????????

a tak w ogóle jaką masz wersję tego FEELA?

Ja mam tysz 3-setkę ,ale version 2.03 z końcówkami do P4, a procek, co pobiera sporo ponad 90 wat chodzi spox.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phranzee jak chcesz kolejną zasiłke do spalenia to mam Rubioka 300W na sprzedaż :lol:. U mnie sie nie spalił na ustawieniech z podpisu vcore 1,68 :). Pozatym czemu miałeś takiego shita jak Feel :?:

 

p.s. masz szczęście ze zasiłka nie pociągneła za sobą niczego innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za korektę. A ten mój FEEL to wcale taki s..t nie jest. Tam gdzie Codegen grzał się jak farelka, ten się nawet nie poci.

Ale nie oszukujmy sie Feel aż taki dobry nie jest, pozatym może ten codegen był z nieudanej seri a ten feel ci sie trafił, różnie to bywa z zasilaczami marki "shit".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oszukujmy sie Feel aż taki dobry nie jest, pozatym może ten codegen był z nieudanej seri a ten feel ci sie trafił, różnie to bywa z zasilaczami marki "shit".

Dokładnie ja miałem takiego samego Feela i myślałem, że jest super - cichutki. Ale jak zakupiłem Epoxa to zaczęły się zgrzyty. Wieszał się tylko jak podłączyłem wszystkie napędy i dyski. Ruszył dopiero jak odłączyłem mu albo jeden dysk i napęd CD albo dwa napędy. Wtedy to sobie zrobiłem pomiar napięć. Odchyłki od normy mnie troszkę przeraziły - około 6%.

Teraz jak zakupiłem to co w podpisie - podłączyłem wszystko to nie zwiesza się. Zrobiłem też pomiar napięć i okazało się że wszystkie napięcia mają max. odchyłki w granicach 2%. Różnica jest biorąc pod uwagę, że dodatkowo było większe obciążenie. Może faktycznie trafią się jakieś dobre Feel-e - ale ja miałem dostęp do 4 i na wszystkich miałem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze naprawiles

z drutem miedzianym 2mm^  to ci teraz sie przedzej spali cewka lub tyrystor ,a nie sciezka :D

teraz predzej instalacja w domu sie stopi niz cos sie stanie psu :P

aha - dokonal sie na nim powazny modding, zdjecia pozniej - nie mam czym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...