Skocz do zawartości
Viperus

RX 5700 XT a kompatybilność z MBR/ UEFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Testuje teraz stare procki na S775 no i kupiłem RX 5700XT[wiem że to za mocna karta] i przestał mi się windows na tym ładować. [system na MBR dla kompatybilności ze starszymi sprzętami] i moje pytanie jest takie czy RX5700 wymaga GPT czy wystarczy mu jak płyta ma UEFI, a może trzeba i to i to ?

Do takich testów https://youtu.be/vCYm8cvM1qs

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

za ciekawy temat się zabrałeś, bym powiedział nawet ambitnie, ja już nie mam dostępu do takich zabytków jak s775. a jaka dokładnie posiadasz płytę główna ? producent/model, aby poszperać coś w Internetach , bo pytanie jest, czy w biosie znajdzie się opcja "csm support enable or disable" ? 

RX 5700XT to jest karta z wsparciem dla "UEFI Supported: Yes", a jak to będzie jak płyta główna i jej bios nie posiada jeszcze UEFI ? 

XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niezłą kolekcję płyt i procków, grafik starszych też. Widać że do tego RXa i nowszych pewnie też potrzebny jest bios z UEFI, co ciekawe RTX 3070 nie wymaga UEFI i działa elegancko na s775 wiec to z nim potestuje te starocia. RX 580 też mi działał na płycie Asus P7P55-M bez UEFI. Ciekawe jak Vegi..

Warto też dodać że intelowskie integry jak UHD630 wymagają dysku z GPT i za chiny nie pozwolą na odpalenie systemu na MBR.

Temat ciekawy ale mało komu potrzebny raczej tylko dla freaków jak ja :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...