Skocz do zawartości
telefoniusz

Nie da się naładować telefonu ładowarką 3.7 woltową

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy chcę naładować telefon "Nokia 108 RM-944 bateria Nokia BL-AC 950 mAh 3.7V 3.5Wh" ładowarką "NOKIA AC-3E INPUT 100-240V 50-60 Hz 65mA - OUTPUT DC 5V 350mA to się ładuje tylko około 2 minuty i przestaje ładować i tą ładowarką niemożliwe jest naładowanie telefony do pełna i nawet zauważyłem że po takim ładowaniu ubywa trochę prądu w baterii ale oryginalną ładowarką "Nokia AC-11E INPUT 100-240V 50-60 Hz 85mA OUTPUT DC 5V 450mA" kupioną w zestawie z tym telefon normalnie się ładuje.
Telefon "Nokia RM-258 Model 2760 bateria Nokia BL-48 700 mAh 3.7 V" tą złą ładowarką się bez problemu ładuje to dlaczego ten drugi telefon potrzebuje specjalnych ładowarek i mam dużo takich ładowarek i one dzieją się na 3.7 woltowe i 5 woltowe to pomyślałem że to jest wina że te 3.7 woltowe są za słabe ale niektóre 5 woltowe też źle ładują ten telefon Nokia 108 RM-944 i około połowa wszystkich ładowarek co mam z cienkim bolcem na końcu źle ładuje źle ten telefon Nokia 108 RM-944 i druga połowa tych ładowarek dobrze ten telefon ładuje ale ten drugi telefon Nokia RM-258 Model 2760 wszystkie ładowarki z cienkim bolcem na końcu dobrze ten telefon ładują to dlaczego tak to jest czy to zależy od jakichś innych czynników niż volty i waty w tych ładowarkach czy baterie w tych telefonach są tak zrobione że tylko na niektórych ładowarkach się ładują? Po co robią ładowarki 3.7 woltowe i 5 woltowe zamiast jakiś jeden rodzaj ładowarek ale zauważyłem że ten telefon Nokia 108 RM-944 ma baterie na 3.7 woltów to dlaczego poprawnie ładuje się tylko na ładowarkach 5 woltowych?
Czy może to tak jest że połowa tych ładowarek jest uszkodzonych i jednemu telefonowi to przeszkadza i drugiemu nie czy to wina parametrów tych ładowarek?
Miałem też w telefonie Kruger&Matz MOVE 3 KM0425.1 z innymi ładowarkami tak że z prawie wszystkich z tych ładowarek ten telefon się poprawie ładował ale 1 z nich zamiast ładować to ten telefon rozładowywała to trudno to pojąć ale ta sama ładowarka co ten telefon rozładowywała to gdy się ja podłączyło do innego smartfona to go normalnie ładowała.
Czy gdy się ładuje telefon przez USB z komputera to czy USB daje prąd 3.7 wolta czy 5 wolta i dlaczego niektóre telewizory te gniazda USB co mają to tylko z nich czytają co jest nagrane na pendriwie ale prądu nie mają żeby ich użyć jako ładowarki do telefonu ale na innych telewizorach da się naładować telefon?
Albo to jest jak gra w totka żeby trafić na sprawną ładowarkę do telefonu albo są jakieś inne parametry niż wolty i waty. Ja znam tylko wolty i waty i te mAh albo mA i Wh nie wiem co znaczą może to od tych parametrów zależy czy ładowarka będzie pasowała to telefonu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...