Skocz do zawartości
magnetokotleto

[2000] Karta graficzna do starego zestawu oraz zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam stary zestaw:

  • i5 6600k
  • gtx 970 
  • 16 ram ddr4
  • Zasilacz 530W

Mam monitor 3440x1440 (UWQHD) i zastanawiam się nad kupnem samej karty graficznej w kwocie do 2000 zł. Wiem, że będzie to chwilowe rozwiązanie, ale gtx 970 już średnio daję radę w tej rozdzielczości. Za rok, czy 2 jak procesor przestanie być wystarczający zamierzam wymienić resztę sprzętu. 

Czy aktualny zasilacz dałby radę z taką przykładowo 6700 XT, czy jego wymiana jest konieczna natychmiastowo? Czy kupowanie takiej grafiki jest kompletnie bez sensu przy tym zestawie?

Edytowane przez magnetokotleto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie ten zasilacz Thermaltake SMART SE 530W. Wymieniać procesora na jakąś używkę i7 6700k, nie wiem czy jest sens, jak aktualny procesor da ten rok jeszcze radę podziałać. Granie w najnowsze gry na ultra mnie nie interesuje, ale fajnie by było pograć w cokolwiek w tych 60 fpsach. Niestety aktualna karta mi tego nie umożliwi w tej rozdzielczości, stąd chęć jej wymiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS zależy od proca i ramu, jak obniżysz na maksa rozdziałke i detale na tym GTX 970 i będziesz miał w tych swoich grach ponad 60 fps to na tym RX6700 na 4k też jest szansa że tyle bedzie, ale zależy od gry / ustawień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...