Skocz do zawartości
Peter_82

Procesor AMD. Jaki wziąść ???????

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> procesor AMD 1700 Xp, 1800Xp czy 2000Xp??? Prosilbym o szybkie odpowiedzi bo jutro kupuje. I do tego proca bedzie plyta GIGABYTE GA7N400 L1. Ktory procek bedzie sie najlepiej krecil bo slyszalem ze te najnowsze wersje juz nie kreca sie tak duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej ekonomicznie będzie 1800+ DLT3C, kręcą się lepiej niż 1700+ (których już nie kupisz pewnie) i kosztują mniej niż 2000+ które kręcą się słabiej (są dobre serie 2000+ ale są duuużo droższe).

a co do płyty głównej : wygrałeś kijowo, lepszy epox RDA+ czy soltek ale nie będę co motał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxa nie chce bo mialem z ta firma problemy. Solteka mialem zamiar kupic ale jak wyszedl gigabyte to mam dylemat. Napisz czemu odradzasz Gigabyte. Na nim tez duzo da sie wyciagnac a ja onad 200 fsb napewno ne bede chodzil bo slabe pamieci mam. 1700Xp jeszcze kupie w hurtowniach jeszcze sa ale nadal nie wiem ktory kupic chyba zdecyduje sie na 1800Xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxa nie chce bo mialem z ta firma problemy. Solteka mialem zamiar kupic ale jak wyszedl gigabyte to mam dylemat. Napisz czemu odradzasz Gigabyte. Na nim tez duzo da sie wyciagnac a ja onad 200 fsb napewno ne bede chodzil bo slabe pamieci mam. 1700Xp jeszcze kupie w hurtowniach jeszcze sa ale nadal nie wiem ktory kupic chyba zdecyduje sie na 1800Xp

1. Epoxy nie sa zle ( 8RDA+) - mam nadzieje ze dobrze napisalem

2. Mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Abita NF7 badz NF7(S) - mam tego pierwszego i jest zaje****

3. Gigabayty sa baznadziejne ( znajomy ma cus takiego i krecic na tym sie nie da , nie ma ustawianego mnoznika w biosie, tylko szyna , nawet nie ma dual chanel , ale moze to wina plyty ze ma juz z pol roku )

4. Poczytaj o 1700+ , jest o ty msporo

5. Jak juz bedziesz bral to wez AXDA1700DLT3C JIUHB lub potestuj KIUHB bo jeszcze chyba nie bylo testow ( :D )

6. Bierz tylko serie B0 ( JIUHB , KIUHB , na koncu ma byc B )

7. Milej zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Gigabayty sa baznadziejne ( znajomy ma cus takiego i krecic na tym sie nie da , nie ma ustawianego mnoznika w biosie, tylko szyna , nawet nie ma dual chanel , ale moze to wina plyty ze  ma juz z pol roku )

8O mam taka sama plyte co autor tematu zamieza kupic i wszystko w niej jest co wymieniles..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja o tym wiem ze mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> serie BO bo juz mialem ale DUT3. Ale chodzi o to ze ja nie wybiore sobie seri procka bo w hurtowni kupuje a nie w sklepie. I kumel ostatnio kupil 5 i tylko jeden sie podkrecal dobrze a reszte slabiutko.

Nie bede otwieral nowego tematu a moze doradzicie do tego dobry zasilacz bo mam tylko 250 W i cos do 150 zl jakis minimum 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz znów wyszły "nowe" 1700+ tak jak ktoś wcześniej pisał z 23. tygodnia i kręcą się całkiem nieźle. Kosztują często koło 220 zł 8O i są to procki z serii DLT3C. Polecam.

 

Gigabayty sa baznadziejne ( znajomy ma cus takiego i krecic na tym sie nie da , nie ma ustawianego mnoznika w biosie, tylko szyna , nawet nie ma dual chanel , ale moze to wina plyty ze ma juz z pol roku )

Velos, ale LOL z ciebie. Porównujesz jakąś płytę na VIA do płyty na nForce2. Twój kumpel ma pewnie 7VA a to jest zupełny shit w porównaniu do tego co chce Peter_82 kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velos, ale LOL z ciebie. Porównujesz jakąś płytę na VIA do płyty na nForce2. Twój kumpel ma pewnie 7VA a to jest zupełny shit w porównaniu do tego co chce Peter_82 kupić.

Mozliwe ze ma taka , ale bawilem sie biosem i patrzylem co ta pol roczna plytka ma takiego i .... nic nie miala ciekawego a przeciez miala pol roku . Wiec tylko stwierdzam , a nowszysch plytek nie znam , polecam Abita NF7 , osbiscie ja mam i nie mam zadnych z nia problemow. Albo powiem jeszcze inaczej , szukaj plytek z SOFT MENU III , bardzo ulatwione podkrecanie :D

 

Peter_82 - a co do zasilacza to moze chieftec albo huntkey? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft menu III w abicie wymiata, napięcia na KT7A miałem regulowane co 0.025V !!!! FSB co 1MHz, mnożniki spod biosa itp.

 

proca bierz 1800 DLT3C, najlepiej wydasz kasę. zasilaczyk może modecom styknie, forton 300W ? no chyba że będziesz wyciskał siódme poty z kompa to wtedy chieftec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ten chieftec ZASILACZ CHIEFTEC HPC-360-202 P4 moge go miec za 180 zl. duzo lepszy jest od tego modecoma?? Jak ktos wie to czym sie rozni ten chieftec od tego ZASILACZ CHIEFTEC HPC-360-302-DF 360W co to daje to DF na koncu bo jest 60 zl roznica w cenie.

A co te 1800XP lepiej sie kreci od 1700Xp ze mi go polecasz. Lajtowo to ma biegac przynajmnie 2000MHz moze i wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrecalnosc procow zalezy od serii i szczescia

jako ze nie mozesz poznac serii to w twoim przypadku podwojnie zalezy od szczescia

bierz 1700+ jest najtanszy i %owo najwiecej powinien sie wykrecic

 

Codogen 400W kosztuje 120pln i ma przyzwoite amperki

nie wiem z jakiej linii (5v czy 12v) ta plyta co wymienilws czerpie prad dla proca ,dowiedz sie tego i wybieraj zasilacz z odpowiednio mocna linia napiecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już z samej nazwy CODEGEN lepiej nie brać zasilacza tylko Chieftec 360W - lepszy od modecoma (feel) na 100%.

ja już jestem uprzedzony do codegena, a to że ma "dobre amperki" na naklejce nie oznacza, że ma stabilne napięcia i że nie wybuchnie przy 300W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 360W kosztuje 240pln ,a to 2x Codogen 400W

wszystko zalezy od funduszy jakimi sie dysponuje

dla mnie np. 240pln na zasilacz jest poza zasiegiem , innym to tak jak splunac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie

Widze ze dyskutujecie o athlonkach moze i mi jakas rada uraczycie.Wlasnie mam zamiar kupic 1700+ lub 1800+ i tu mam pytanko???????? czy seria KIUHB athlona 1700 +tez sie tak dobrze kreci jak poprzednie????? i czy 1800+ tez ma odblokowany mnoznik jak 1700+ ???? z gory dziekuje za poprady pozdrofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader napisal:

Ja bym bral tak: 

1. Athlon Xp 1700+ (jak dostaniesz:) 

2.EPOXA KONIECZNIE RDA+ 

3. Cheftecka 360 W DualFan (260 PLN)

Ad.1 1700Xp dostane na bank bo sa jeszcze w hurtowniach

Ad.2 Epoxa nie wezme bo NIE, mialem zle wspomnienia z ta firma 4 plyty glowne, a po zatym w tej hurtowni nie mozna sciemniac z gwarancja nie tak jak w actionie.

Ad.3 260 zl na tego Chiefteca to za drogo. A czy ten Chieftec z jednym wentylatorem oplaca sie za 180 zl. A po za tym nie starczy ten Modecom 350 W, ok 100 zl za niego bym dal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten GIgabyte to bdb Plyta a zasilacz to najlepiej Made com 350W .

ahehehehehehehehehe :lol:

Kurna skadzes sie kolego urwal z choinki?

Zasilacz to najlepiej z PFC Fortrona, a ty wiesz w ogole o jakim GIGABYCIE tutaj jest mowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velos, ale LOL z ciebie. Porównujesz jakąś płytę na VIA do płyty na nForce2. Twój kumpel ma pewnie 7VA a to jest zupełny shit w porównaniu do tego co chce Peter_82 kupić.

Mozliwe ze ma taka , ale bawilem sie biosem i patrzylem co ta pol roczna plytka ma takiego i .... nic nie miala ciekawego a przeciez miala pol roku . Wiec tylko stwierdzam , a nowszysch plytek nie znam , polecam Abita NF7 , osbiscie ja mam i nie mam zadnych z nia problemow. Albo powiem jeszcze inaczej , szukaj plytek z SOFT MENU III , bardzo ulatwione podkrecanie :D

 

Peter_82 - a co do zasilacza to moze chieftec albo huntkey? :D :D

:lol:

 

Widocznie bawiłeś się modelem 7VA czyli bez zmiany mnożnika.Wersje 7VAX 7VAXP maja zmiane mnożnika na dip switach do 12.5(ver 1.1) lub do 18.5(ver 1.2).To ze miała 6 miechów to o niczym nie świadczy, poprostu była najtańsza/ergonomiczna wersja mobo na kt400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz atlonka 2000(patrz podpis) spoko mój pójdzie na 2400 MHZ tylko nie wiem czy zasiłka wytrzyma :) codeszajs 300W

dokldanie - moj na default Vcore chodzi na 12.5x166 ale na razie mi zapostowal na 2300MHz na 1.7V ale mam uszkodzone mobo i mi sie wypierdziela :/ - czekam na nowe to pogadamy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...