Skocz do zawartości
doomfan

Niebieski ekran podczas zamykania systemu Windows 10 Pro x64 DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jak w tytule. Wczoraj niespodziewanie podczas zamykania systemu w celu oczywiście wyłączenia laptopa pojawił mi się niebieski ekran DRIVER_POWER_STATE_FAILURE. Musiałem ręcznie przyciskiem zasilania wyłączyć laptopa, bo laptop zawiesił się trwale na tym niebieskim ekranie. Potem włączyłem ponownie laptopa też tym samym przyciskiem zasilania żeby zobaczyć czy coś jeszcze będzie się działo. Laptop się normalnie włączył i uruchomił się poprawnie Windows więc jeszcze raz zamknąłem system Windows i tym razem już bez żadnych problemów się system zamknął, a laptop wyłączył. Takie coś zdarzyło mi się pierwszy raz na tym laptopie. Laptop to Lenovo ThinkPad W540. Poniżej podaję konfigurację tego laptopa:

CPU: Intel Core I7 4700mq 2.4 GHz, Turbo Boost do 3.4 GHz

GPU: NVIDIA Quadro K2100m i Intel HD Graphics 4600

RAM: 32 GB DDR3L 1600 MHz Samsung (4x8 GB DDR3L Samsung M471B1G73QH0-YK0)

PSU: Oryginalny zasilacz Lenovo dla tego laptopa

OS: Microsoft Windows 10 Pro x64 (oryginalny, nie pirat), wersja 22H2

MB: Lenovo 20BHS00Q00

Poniżej dodaję także link do pobrania pliku z zrzutu pamięci po tym niebieskim ekranie.

https://www.mediafire.com/file/eur7s7kpxbiylif/070323-9406-01.dmp/file

Oczywiście ten plik otwieramy w programie BlueScreenView. W tym programie z tego co przeglądałem winowajcą jest ntoskrnl.exe+50bc86, ale nie wiem co to oznacza - czy to coś z kartą graficzną, czy też z CPU, RAMem czy jeszcze coś innego. Laptopa kupiłem w zeszłym roku. Już wtedy sypał niebieskimi ekranami prawie za każdym razem gdy kliknąłem na kartę wydajność w menedżerze zadań, ale o innym komunikacie SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION. Wtedy zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej NVIDIA Quadro K2100m z wersji chyba 398.36, która to pobrała się i zainstalowała się automatycznie przez Windows Update do wersji 426.78, którą to pobrałem ze strony NVIDIA i wydawało się, że pomogło - po zaktualizowaniu sterowników do karty graficznej NVIDIA Quadro K2100m mogłem już normalnie kliknąć na kartę wydajność w menedżerze zadań i nie pojawiał się już BSOD SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION No, ale teraz jest ten inny BSOD DRIVER_POWER_STATE_FAILURE i tu nie mam pojęcia co jest winne takiego zachowania. Jedyne co ostatnio zrobiłem to weszłem w Panel sterowania, następnie System i zabezpieczenia, potem Opcje zasilania, potem Zmień ustawienia planu, następnie Zmień zaawansowane ustawienia zasilania, potem Zarządzanie energią procesora, następnie Minimalny stan procesora i przy zasilaniu bateryjnym ustawiłem Minimalny stan procesora na 1%. Zrobiłem to w celu oszczędzania energii żeby móc dłużej pracować na baterii, ale może niechcący spowodowałem to co się stało, tzn. tego BSODa DRIVER_POWER_STATE_FAILURE ?

 

PS: Nie podkręcałem ani karty graficznej ani procesora czy innych komponentów - wszystko na domyślnych zegarach i napięciach.

Edytowane przez doomfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bonusso3 Też chciałbym być takim optymistą jak Ty. Mam nadzieję, że to nie problem sprzętowy, np. padnięta karta graficzna lub coś innego na płycie głównej.

Edytowane przez doomfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był problem sprzętowy problem by się powtarzał. Bardziej prawdopodobne że to jakaś aktualizacja windowsa coś tymczaswo popsuła, po to żeby w następnej to naprawili i popsuli coś nowego 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...