Skocz do zawartości
szczur

Co sądzicie o tej pompce ??

Rekomendowane odpowiedzi

ma parametry bardzo podobne do mj1000:

moc atman 14w mj1000 14w

przepływ nominalny: atman 1200 mj1000 1000l/h

wys podnoszenia slupa wody: atman 140cm mj1000 148cm

 

wez ta ktora bardziej Ci odpowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje sie nieźle ,mialem podobna w akwarium ,60l to była akurat ale jak zminełem akwarium na 200l to juz cieniutko,musialem zakupic pompeczke 2500l/h (potwór koło metra wysokości z filtrami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje sie nieźle ,mialem podobna w akwarium ,60l to była akurat ale jak zminełem akwarium na 200l to juz cieniutko,musialem zakupic pompeczke 2500l/h (potwór koło metra wysokości z filtrami)

Ty do akwarium 200l stosyjesz pompke 2500l/h 8O Ja mam akwairum 550l i stosuje filtr z pompką 1000l/h a jak sie nawywa model tego filtru i kosztowa ł :?:

 

I jeszcze jedno pytanie nie takie offtopicowe :-) czemu AquaEl to shit :?: (tylko mnie od lamerów nie wyzywajcie nie znam sie na WC dopiero che zrobić więc musz sie zorienrtować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu AquaEl to shit  :?: (tylko mnie od lamerów nie wyzywajcie nie znam sie na WC dopiero che zrobić więc musz sie zorienrtować)

Bo używa ich pewna bardzo nie lubiana firma :)

Poza tym to bardzo fajne pompki, dość ciche i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pomp atman to mam jedna kupilem tak z ciekawosci kosztowala 39zl jest to atman AT-202 wg danych producenta 1200l/h i hmax ok 1.3-1.4m (bezposrednio nie podane - odczytane z wykresu) zeczywisty przeplyw 1.5m weza bloczek o sredniej restrykcji i dalej 1.5m weza pompowana woda na wys. ok 1m wynik 3.9 l/min a np. aqael 600l/h 3.19l/min a mj1000 5.3l/min. Nie jest to konkretnie ten sam model o ktory pytasz ale dane z testow ktore przeprowadzilem cos mowia o pompach tej firmy. Ten atman jest sporo cichszy od MJ1000 ale wyniki mowia same za siebie juz wole aqaela ktory jest bardzo cichy i ma 5W a ten moj atman ma 25W. Jezeli przelozyc moc pobierana przez pompke na jej zeczywista wydaajnosc to jest to nieporozumienie. Mozliwe jest tez ze ten konkretny model o ktory pytasz jest dobra pompa ja napisalem ci tylko co wiem o modelu tej firmy ktory posiadam. Kup zrob testy i podaj wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu AquaEl to shit  :?: (tylko mnie od lamerów nie wyzywajcie nie znam sie na WC dopiero che zrobić więc musz sie zorienrtować)

Bo używa ich pewna bardzo nie lubiana firma :)

Poza tym to bardzo fajne pompki, dość ciche i tanie.

I tylko że firma to_słowo_zostało_wyklęte_z_tego_forum tego używa to te pomki to "shit" :-). Czyli wrato kupić AquaEL :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pompka na zdjeciu to aquael pf-0. mam ja w akwarium od ok roku i jest ok ale do wc za slaba.

czy warto aquaela? na pewno bardziej niz aquashuta. te drugie znacznie czesciej wracaja spalone do reklamacji.

aquaela mam pf-1 przerobiona na niezatapialna i z kroccami wymienionymi na 12mm wew. chodzi juz ok rok bez problemoof.

generalnie za te pieniadze polecam (szczegooly zamieszcze w podpisie jak skoncze rozbudowywac wc, bo teraz mam ac na biurku:)

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Bo używa ich pewna bardzo nie lubiana firma :)

Poza tym to bardzo fajne pompki, dość ciche i tanie.

doskonala argumentacja ... w ryj doskonala :evil:

AquaEl to badziew bo sa zawodne ... potrafia po 3 miesiacach pracy w destylowance zaczac "charczec" ... moga odmowic wspopracy bo im sie kolor tapety w pokoju nie spodoba ... sa to kiepskie pompki (wymienialem takowa w akwarium dwa razy - ostatnia nowa odrazu poszla na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doskonala argumentacja ... w ryj doskonala  :evil:

poczytaj trochę forum, takich argumentów używa się przeciw AquaEl powszechnie

... moga odmowic wspopracy bo im sie kolor tapety w pokoju nie spodoba ...

No to jest świetna argumentacja :lol:

 

sa to kiepskie pompki (wymienialem takowa w akwarium dwa razy - ostatnia nowa odrazu poszla na allegro.

Może kiepski egzemplarz trafiłeś, każdemu się zdarza. Moje obie pompeczki chodzą bez zająknięcia, jedna od kilku miesięcy druga od prawie roku :)

Jeśli je wymienie to tylko dlatego, że będę potrzebował czegoś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj trochę forum, takich argumentów używa się przeciw AquaEl powszechnie

ale do mnie to nie przemawia ... a czytuje to forum troche dluzej od Ciebie

 

... moga odmowic wspopracy bo im sie kolor tapety w pokoju nie spodoba ...

No to jest świetna argumentacja :lol:
czytaj wytluszczone ... moj badziew AEL'a po prostu przestal chodzic po remoncie pokoju :) widocznie kolorystyka nie bardzo

 

Może kiepski egzemplarz trafiłeś ...

raczej dwa kiepskie egzemplarze ... trzeciego wolalem w ogole nie sprawdzac pod katem "kiepskosci" czy sprawnosci :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale do mnie to nie przemawia ...

Dla mnie też nie jest to żaden argument więc dałem "uśmieszek". A sensownej argumentacji przeciw było dość mało...

a czytuje to forum troche dluzej od Ciebie

A co to ma do rzeczy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to firma sie poprawila (rozmawialem z ludzmi w sklepie) i juz teraz nie ma problemow takich, ze pompka przestaje dzialac albo sie rozwala.

 

Co do tej oferty z Allegro to z 14W nigdy nie wycisniesz 1200l/h (EHEIM ma 2 razy wieciej). Do tego trzeba doliczyc jeszcze obciazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcecie sie poklocic to moze wejdzcie sobie na jakiegos chata :D . A tak wogole to widzialem ostatnio w akwarystycznym AquaEla 1200 l/h byl jakis taki okraglutki w sumie to bardzije jajowaty, ale wygladal solidnie, nie wiem jak z moca ale moze byc calkiem interesujacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o wydajnosc pod wzgledem temperatury?

Jesli tak to napewno tak, ale nie wiem czy bedzie to az tak znaczne, szczegolnie przy jednym bloku. Mysle ze nie ma co zmieniac pompki przy jednym bloku na wydajniejsza.

dopiero skladam moje WC wiec rozpatruje wszelakie alternatywy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...