Skocz do zawartości
LoLowaty

Celeron 2.6@ ?

Rekomendowane odpowiedzi

Yo !!

 

Chce podkręcic proca a nie znam sie na tym nic a nic jestem kompletnie zielony w tym temacie, czytełem kilka postów i moge wam podac to od czego zalezy podkrecanie proca: mam Celerona 2.6 z BOXowym coolerkiem plyta ASUS P4C800 pamieci Kingston HyperX 256MB/400MHz CL2 moze mi ktos wytłumaczyc krok po kroku co trzeba zrobic zeby go podkrecic np. do 3.0 bo tyle chyba pujdzie a jak bedzie mozliwe to nawet duzo wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to 2.4 na 3.1 ghz chodzil u kogos muj z 2 na 3ghz a wiecej nie prubowalem jeszcze bo pamieci nie wytrzymuja

twoj powinien na 3.3ghz spokojnie :)

podkrecic normlanie w biosie dajeszcze frequency/voltage cos takiego i fsb krecisz normlanie jest 100 ustaw se narazie 125 i jakbedzie chulac to daj wiecej 133 i git mozesz tez zwiekszac napiecie ale powinno na bez napiecia jak dasz mu fsb 125 a jak bedzie niestabilny to daj mu 1.550v i zobacz czy sie nie wiesza :D

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja pierniczę!!! kupiłes zje.bi.is.ty ram i płytkę główą, a procek to taki shit. Szkoda, trzeba było wziąć pentiuma 1,8A albo 2,0A. Mogę się założyć, że mój niekręcony procek pobije twego celka w każdej grze. Ale trudno, musztarda po obiedzie. Wejdźdo biosu i w zakładce Advanced wejdż do Jumperfree configuration. Następnie w pierwszej opcji od góry ustaw MANUAL. MAgistralkę zwiększaj do max 120(więcej ten procek nie wyciągnie). Zwiększaj FSB krokami co 2mhz. W razie niestabilości zapodaj napięcie lepiej od razu 1,5750V. Takie o/c niewiele zwiększy wydajność kulawego celka, ale zawsze będziesz miał trochę farjdy z z 3Ghz hehe

Znam ten bios na pamięć......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja pierniczę!!! kupiłes zje.bi.is.ty ram i płytkę główą, a procek to taki shit. Szkoda, trzeba było wziąć  pentiuma 1,8A albo 2,0A.  Mogę się założyć, że mój niekręcony procek pobije twego celka w każdej grze. Ale trudno, musztarda po obiedzie.  Wejdźdo biosu i w zakładce Advanced wejdż do Jumperfree configuration.  Następnie w pierwszej opcji od góry ustaw MANUAL. MAgistralkę zwiększaj do max 120(więcej ten procek nie wyciągnie). Zwiększaj FSB krokami co 2mhz. W razie niestabilości zapodaj napięcie  lepiej od razu 1,5750V.  Takie o/c niewiele zwiększy wydajność kulawego celka, ale zawsze będziesz miał trochę farjdy z z 3Ghz hehe

Znam ten bios na pamięć......

co do wydajności celka to masz rację że shit (cel 2.0 ma wydajność jak P4 1.6) a co do kręcenia to nawet te celki sie kręcą - kumpel ma puszczonego 2.1 na 3.2 (szyna podniesiona z 100 do 156).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja pierniczę!!! kupiłes zje.bi.is.ty ram i płytkę główą, a procek to taki shit. Szkoda, trzeba było wziąć  pentiuma 1,8A albo 2,0A.  Mogę się założyć, że mój niekręcony procek pobije twego celka w każdej grze. Ale trudno, musztarda po obiedzie.  Wejdźdo biosu i w zakładce Advanced wejdż do Jumperfree configuration.  Następnie w pierwszej opcji od góry ustaw MANUAL. MAgistralkę zwiększaj do max 120(więcej ten procek nie wyciągnie). Zwiększaj FSB krokami co 2mhz. W razie niestabilości zapodaj napięcie  lepiej od razu 1,5750V.  Takie o/c niewiele zwiększy wydajność kulawego celka, ale zawsze będziesz miał trochę farjdy z z 3Ghz hehe

Znam ten bios na pamięć......

co do wydajności celka to masz rację że shit (cel 2.0 ma wydajność jak P4 1.6) a co do kręcenia to nawet te celki sie kręcą - kumpel ma puszczonego 2.1 na 3.2 (szyna podniesiona z 100 do 156).

no ale widziałem testy na necie, gdzie celek 2,0 wykręcony na 3Ghz był słabszy w każdej grze od pentiuma 1,6A. Im więcej wykręcisz, tym więcej "pustych mhz". Widziałem niedawno, na tweaku, miał dylemat: co kupić-athlon 1800+ czy celek 2,0Ghz-widać sporo ludzi za mało wie i przez takie coś wydają pieniądze na coś droższego i gorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o pustych mhz. Macie jakies kompleksy czy co ?

 

Wracam do tematu. Lolowaty wlaz do biosu plyty (domyslam sie, ze wiesz jak) i wejdz w zakladke o nazwie "configure system frequency and voltage" (lub cos podobnego).

Powinna tam byc zakladka do ustawiania FSB (chyba CPU external frequency). Narazie bez podnoszenia napiecia zwieksz szyne FSB ze 100 na np. 125 mhz co da odrazu 3.25 ghz. Jezleli nie wstanie to bedzie trzeba podniesc napiecie na procka (vcore) o jakies 5-10%. Napiecie podniesiesz w zakladce CPU Vcore voltage.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o pustych mhz. Macie jakies kompleksy czy co ?

Wracam do tematu. Lolowaty wlaz do biosu plyty (domyslam sie, ze wiesz jak) i wejdz w zakladke o nazwie "configure system frequency and voltage" (lub cos podobnego).

Powinna tam byc zakladka do ustawiania FSB (chyba CPU external frequency). Narazie bez podnoszenia napiecia zwieksz szyne FSB ze 100 na np. 125 mhz co da odrazu 3.25 ghz. Jezleli nie wstanie to bedzie trzeba podniesc napiecie na procka (vcore) o jakies 5-10%. Napiecie podniesiesz w zakladce CPU Vcore voltage.

 

Powodzenia.

Nie obrażaj się tak -ty masz jakieś kompleksy prędzej

 

Co prawda to prawda -wydajność tych nowych Celeronów jest żenująco niska -sam jak to zobaczyłem to mało z krzesła nie spadłem - taka płyta i ram do Celera? 8O :? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quote]Nie obrażaj się tak -ty masz jakieś kompleksy prędzej

 

Co prawda to prawda -wydajność tych nowych Celeronów jest żenująco niska -sam jak to zobaczyłem to mało z krzesła nie spadłem - taka płyta i ram do Celera? 8O :? :lol:

 

 

moze kolo se w przyszlosci zamierza p4 zapodac a teraz nie ma kasy i kupil celka, ja tez zamierzam se zmienic kiedys na p4 jak moneta przybedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o pustych mhz. Macie jakies kompleksy czy co ?

 

Wracam do tematu. Lolowaty wlaz do biosu plyty (domyslam sie, ze wiesz jak) i wejdz w zakladke o nazwie "configure system frequency and voltage" (lub cos podobnego).

Powinna tam byc zakladka do ustawiania FSB (chyba CPU external frequency). Narazie bez podnoszenia napiecia zwieksz szyne FSB ze 100 na np. 125 mhz co da odrazu 3.25 ghz. Jezleli nie wstanie to bedzie trzeba podniesc napiecie na procka (vcore) o jakies 5-10%. Napiecie podniesiesz w zakladce CPU Vcore voltage.

 

Powodzenia.

ehh, sory, ale jesteś ślepy?? Znam ten bios na pamięć i wszystko opisałem dokładnie. Temat jest jak najbardziej o pustych mhz, bo kręcenie celka daje bardzo mizerne wyniki. A "configure system frequency and voltage" (lub cos podobnego)." to big LOL for you!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK47 - o co chodzi z tym LoL for you ?

Tutaj wyraznie widac.

Hmm, zreszta w koncu to Ty masz podobna plyte. Ja tylko widze na screenach.

Te screeny są trochę mylące, bo rzeczywiście gdy wejdzie się do Jumperfree configuration, to później jest nagłówek frequency/voltage control. A z tym lolem to chodziło o to, że ja już mu wszysściutko wytłumaczyłem, krok po kroku, a ty mimo to napisałeś swoją instrukcję. A zresztą nieważne, loozik, jeszcze są wakacje i można sobie pożartować hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o pustych mhz. Macie jakies kompleksy czy co ?

 

Wracam do tematu. Lolowaty wlaz do biosu plyty (domyslam sie, ze wiesz jak) i wejdz w zakladke o nazwie "configure system frequency and voltage" (lub cos podobnego).

Powinna tam byc zakladka do ustawiania FSB (chyba CPU external frequency). Narazie bez podnoszenia napiecia zwieksz szyne FSB ze 100 na np. 125 mhz co da odrazu 3.25 ghz. Jezleli nie wstanie to bedzie trzeba podniesc napiecie na procka (vcore) o jakies 5-10%. Napiecie podniesiesz w zakladce CPU Vcore voltage.

 

Powodzenia.

y masz kurna jakies kompleksy. celina to shit i pogodz sie z tym :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się tak -ty masz jakieś kompleksy prędzej

 

Co prawda to prawda -wydajność tych nowych Celeronów jest żenująco niska -sam jak to zobaczyłem to mało z krzesła nie spadłem - taka płyta i ram do Celera?  8O  :?  :lol:

 

moze kolo se w przyszlosci zamierza p4 zapodac a teraz nie ma kasy i kupil celka, ja tez zamierzam se zmienic kiedys na p4 jak moneta przybedzie

to niech lepiej sie spieszy z wymiana,bo moze nie zdazyc przed zmiana podstawki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej goście az taki ciemny nie jestem w kompach i wiem ze celeron to shit ale chcac kupic dobra plytke ram i monitor a jak sie nie ma na wszystko kasy to musiałem z czegos zrezygnowac a komp bez proca nie bedzie stal dlatego ze celeron to shit. Stałby 0.5 roku jakbym na P4 naskladal a juz prawie koncze i niedlugo wsadze do niego mojego nowego P4 2.4 HT z system clockiem 200MHz i wtedy damy czadu dopiero :D a tak wogule to dzieki za odpowiedz, dowiedziałem sie ze krecenie to nie taka trudna rzecz narazie moj proc polecial na 3.1GHz a dalej nie krece bo nei mam coolera (BOX) a dosyc cieplo mam w hacie i nie chce miec za duzej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB Napisał

to niech lepiej sie spieszy z wymiana,bo moze nie zdazyc przed zmiana podstawki

Podstawka jeszcze troche pobędzie czekamy w końcu na Prescotta

Po to zostało stworzone P4C800

 

Co prawda to prawda -wydajność tych nowych Celeronów jest żenująco niska -sam jak to zobaczyłem to mało z krzesła nie spadłem - taka płyta i ram do Celera?

Zobacz sobie że i tak na celinach też da się pracować.

Kiedyś wszyscy też się śmieli Celin a ja Tulipanem wziełem XP1600+

Oczywiście moje 1.2@1.548 i Antek 1.466@1.548.

Żebyście się nie ździwili jak was ktoś kiedyś Celiną weźnie

 

Celeron (Def od Intela) - Low price version of Pentium procesor family

 

Kolega będzie miał hajs kupi PIV ja go popieram chce mieć dobry sprzęt a nie qpować zestaw na ECS-ie na giełdzie i chwała mu za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat o pustych mhz. Macie jakies kompleksy czy co ?

 

Wracam do tematu. Lolowaty wlaz do biosu plyty (domyslam sie, ze wiesz jak) i wejdz w zakladke o nazwie "configure system frequency and voltage" (lub cos podobnego).

Powinna tam byc zakladka do ustawiania FSB (chyba CPU external frequency). Narazie bez podnoszenia napiecia zwieksz szyne FSB ze 100 na np. 125 mhz co da odrazu 3.25 ghz. Jezleli nie wstanie to bedzie trzeba podniesc napiecie na procka (vcore) o jakies 5-10%. Napiecie podniesiesz w zakladce CPU Vcore voltage.

 

Powodzenia.

y masz kurna jakies kompleksy. celina to shit i pogodz sie z tym :evil:

Celina northwood to shit, wiem. Tylko za czesto gadacie o tych pustych MHZ. Nudne to jest po prostu wiec zwracam uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB Napisał

 

to niech lepiej sie spieszy z wymiana,bo moze nie zdazyc przed zmiana podstawki

Podstawka jeszcze troche pobędzie czekamy w końcu na Prescotta

Po to zostało stworzone P4C800

 

Co prawda to prawda -wydajność tych nowych Celeronów jest żenująco niska -sam jak to zobaczyłem to mało z krzesła nie spadłem - taka płyta i ram do Celera?

Zobacz sobie że i tak na celinach też da się pracować.

Kiedyś wszyscy też się śmieli Celin a ja Tulipanem wziełem XP1600+

Oczywiście moje 1.2@1.548 i Antek 1.466@1.548.

Żebyście się nie ździwili jak was ktoś kiedyś Celiną weźnie

 

Celeron (Def od Intela) - Low price version of Pentium procesor family

 

Kolega będzie miał hajs kupi PIV ja go popieram chce mieć dobry sprzęt a nie qpować zestaw na ECS-ie na giełdzie i chwała mu za to.

a najnowsze sluchy ze Prescott nie pojdzie na dzisiejszych plytach :P

 

Celer 1548 bije Athlona 1548 - chyba cos ci sie przysnilo ,jak sie porownuje proce to zestawy powinny roznic sie procem i plyta (ewentualnie jeszcze ram jezeli nie da sie zastosowac tego samego)

i w takiej konfiguracji Celeron moze jedynie powachac swad palonej pasty na Athlonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...