Skocz do zawartości
oldbudrys

ITX Build | Fractal Terra | AM4? AM5 ? czy może Intel | Zestaw do domu, gier w 1440p

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Bardzo powoli zaczynam zgłębiać temat budowy nowej jednostki zastosowania domowego - praca biurowa, nagrywanie muzyki, gry (nie koniecznie AAA) w 1440p.

 

Do tej pory korzystam z zestawu, który składałem kilka lat temu. Aktualnie składa się on z :

  • Ryzen 7 2700 bez X
  • 32 GB Ramu 3200 Kingston Predator 16cl
  • Radeona RX 6700 10 GB bez X
  • MOBO Aorus B450 z najnowszym BIOSEM
  • 500 GB Dysk SSD pcie (systemowy) + 2 SSD 2,5 cala
  • Obudowa NZXT H510 
  • Zasilacz Seasonic Focus 550 W 80 Gold
  • Chłodzenie Grandis od SPC 

Jestem bardzo zadowolony z tego procesora jak i w ogóle platformy AM4. 

 

Dlatego też waham się, na jakiej platformie złożyć ten nowy zestaw. 

Będzie on w dość małej obudowie, więc podzespoły muszą być takie, żeby jak najmniej się grzały. 

Procesory które rozważam to 5600x, 5700x, 7700, I5 12400f....i nie wiem co dalej? Czy to dobre opcje? Są też Ryzeny z cache 3D - super wydajne, ale grzeją się mocniej. 

 

Grafika docelowo to RTX 4070 FE, albo RX 7800 XT też w wersji referencyjnej - o ile uda mi się upolować. 

 

Co byście mogli poradzić? Jest sens trwać jeszcze w podstawce AM4? Czy to już czas na większe zmiany?

Dodam, iż komputer ma służyć co najmniej 4 lata. 

 

Z góry dziękuje za każdą opinię ❤️

 

Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...