Skocz do zawartości
Benio27

Prośba o ocenę i wasze sugestie mojego zestawu Am5 do 11k zł

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, suchy89 napisał(a):

Maksymalne napięcie rdzeni które odczytuje u ciebie HWiNFO to ponad 2V a to raczej "trochę " za dużo. Nie masz włączonego jakiegoś trybu gaming, turbo czy innego ulepszacza w UEFI ?

Nic nie podnosiłem w BIOS czy uefi. Jedynie karta w grze czy ustawienia gry

3 minuty temu, axsin302 napisał(a):

jaka wersja Biosu ?

To mogę sprawdzić tylko w biosie ? 
ogólnie to z update biosu kupiłem kompa

Edytowane przez Benio27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz plik ze strony MSI, wrzucasz na pendrive, przechodzisz do UEFI, włączasz M-Flash, wybierasz plik i aktualizujesz, tak jak na tym filmie.

Tylko musisz sobie zapisać aktualne ustawienia na pendrive żeby nie ustawiać wszystkiego od nowa, o ile w MSI można już przywracać ustawienia ze starszych wersji biosu bo ja na x570 od MSI nie mogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, suchy89 napisał(a):

Tylko musisz sobie zapisać aktualne ustawienia na pendrive żeby nie ustawiać wszystkiego od nowa, o ile w MSI można już przywracać ustawienia ze starszych wersji biosu bo ja na x570 od MSI nie mogłem.

Te stare ustawienia to zapisuje się z punktu biosu ? Gdzie gdzie ? Ustawienia od nowa czyli condokladnie się skasuje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, suchy89 napisał(a):

Ustawienia zapisuje się w zakładce "OC Profile", tylko zapisz je na pendrive bo mi wszystkie profile zapisane na płycie głównej znikały po aktualizacji.

Czyli później można wgrać ustawienia z pendrive? To jest osobny plik z ustawieniami czy jakiś razem z starym biosem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuścił bym te kopiowanie profili, masz problemy z napięciem lub odczytem, powielenie tych samych ustawień może nie pomóc 

jedyne co do tej pory zrobiłeś to ustawienie wentylatorów, dasz rade to ogarnąć w 3min ponownie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, axsin302 napisał(a):

odpuścił bym te kopiowanie profili, masz problemy z napięciem lub odczytem, powielenie tych samych ustawień może nie pomóc 

jedyne co do tej pory zrobiłeś to ustawienie wentylatorów, dasz rade to ogarnąć w 3min ponownie 

Przy zamówieniu kompa wziąłem też BIOS grafiki a co oni tam jeszcze ustawiali. A co z pamięcią RAM ? Tam było coś ustawiane przy pierwszym uruchamianiu czy będzie tak jak po wgraniu systemu? Chodzi mi o ustawienia przybpierwszym uruchamianiu komputera. Czyvtrzeba ram dopasować do systemu? Wiecie o co mi chodzi. Bo ja później tego nie ogarnę i lipa będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Benio27 napisał:

Przy zamówieniu kompa wziąłem też BIOS grafiki a co oni tam jeszcze ustawiali. A co z pamięcią RAM ? Tam było coś ustawiane przy pierwszym uruchamianiu czy będzie tak jak po wgraniu systemu? Chodzi mi o ustawienia przybpierwszym uruchamianiu komputera. Czyvtrzeba ram dopasować do systemu? Wiecie o co mi chodzi. Bo ja później tego nie ogarnę i lipa będzie 

the future is now 😄 robisz to jednym kliknięciem w Biosie 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ca87ddfae52cb6a5 klikasz wybrany, Save and Exit i fiu powinno hulać, eksperci z Morele raczej niczego tam nie ustawiali 

GPU-z ściagnij i pokaż ss, wątpię aby takie coś robili 😄 

Edytowane przez axsin302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, suchy89 napisał:

Maksymalne napięcie rdzeni które odczytuje u ciebie HWiNFO to ponad 2V a to raczej "trochę " za dużo. Nie masz włączonego jakiegoś trybu gaming, turbo czy innego ulepszacza w UEFI ?

To jest błąd HWiNFO, u mnie też na tej płycie i podobnym procku potrafi wywalić taki błąd np HW Monitor nie widzi tego. Takie napięcie jest nierealne.

Godzinę temu, Benio27 napisał:

Czyli później można wgrać ustawienia z pendrive? To jest osobny plik z ustawieniami czy jakiś razem z starym biosem? 

Tak, zrób to dla świętego spokoju. Poza tym jak wczytasz nowe ustawienia to Ci pokaże co zostało zmienione. Pomijam fakt, że lepiej samemu poustawiać takie rzeczy bo przynajmniej wiesz co jest ustawione, ale na razie przywróć do tego co było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem przekonany, że sam byś złożył ten komputer a tak to tylko problemów sobie narobiłeś, bo teraz nie wiadomo czy updata biosu pomoże, undervolting czy to jednak wina uszkodzenia ;/ nie twierdzę od razu że sklep źle coś zrobił ale to jak szkło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, axsin302 napisał(a):

jestem przekonany, że sam byś złożył ten komputer a tak to tylko problemów sobie narobiłeś, bo teraz nie wiadomo czy updata biosu pomoże, undervolting czy to jednak wina uszkodzenia ;/ nie twierdzę od razu że sklep źle coś zrobił ale to jak szkło 

Pewnie tak. Jakoś wolałem dać komuś kto robi to codziennie , ale teraz już wiem że na przyszłość samemu powoli i z internetem podłączyć. Te śrubki i delikatna płyta to najbardziej bo można coś za mocno dokręcić i jeb pęknie. 

7 minut temu, Bonusso3 napisał(a):

Tak, zrób to dla świętego spokoju. Poza tym jak wczytasz nowe ustawienia to Ci pokaże co zostało zmienione. Pomijam fakt, że lepiej samemu poustawiać takie rzeczy bo przynajmniej wiesz co jest ustawione, ale na razie przywróć do tego co było.

Zapiszę na penie i zrobię sobie zdjęcia tych napięć itd w razie czego żebym wiedział co i jak. Może głupota robić zdjęcia ale będę wiedział co zmienione i ewentualnie co ustawić jak było gdyby coś się działo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Benio27 napisał:

Zapiszę na penie i zrobię sobie zdjęcia tych napięć itd w razie czego żebym wiedział co i jak. Może głupota robić zdjęcia ale będę wiedział co zmienione i ewentualnie co ustawić jak było gdyby coś się działo 

Nie oszukuj się, w sklepie nic poza EXPO nie ustawili 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc operacja udana pacjent żyje . Nowy BIOS wgrany. W nowym biosie włączyłem tylko expo na 1 żeby wskoczył RAM 6000 MHz. Pomimo zapisu ustawień zgrałem na pena bo jak się okazało usunęło z OC profil. Ustawiłem wiatraki od nowa. Co podać z cpuz do sprawdzenia czy wszystko git ? 

IMG_2806.jpeg

czy przez zmianę w biosie na szybkie uruchomienie PC, napis "secure boot" jest na czerwono? cos się zmieniło czy ja to zmieniłem ?

hwinfo1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, axsin302 napisał(a):

Soc nadal jest 1.304v MSi już tak go sobie sama ustawia 

Cinebencha r23 sciagnij odpal na jednk przebieg w multi z wh info odpalonym 

po 10 minutach, mozna wlaczyc na 30 min stabilnosc. Na marginesie czy jest sens włączać BOOST GAME w biosie? mam to wyłączone. Przy tym moze go przeciazyc czy temperatury beda spore?

cbr23 10 minut.png

Edytowane przez Benio27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu tego włączać. Tylko problem moim zdaniem nie jest z samym CPU, tylko z kartą zaraz pod nim 😉 Nawet z blokiem wodnym ten XTX grzeje się na pleckach do 70+ stopni (z tego co pamiętam, na chłodzeniu powietrzem do 90 potrafił dobić) i to powoduje że się grzeje. Sam Cinebench jest ok. Wentylatory widać tylko dwa ale widać że się wkręcają na obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bonusso3 napisał(a):

Nie ma sensu tego włączać. Tylko problem moim zdaniem nie jest z samym CPU, tylko z kartą zaraz pod nim 😉 Nawet z blokiem wodnym ten XTX grzeje się na pleckach do 70+ stopni (z tego co pamiętam, na chłodzeniu powietrzem do 90 potrafił dobić) i to powoduje że się grzeje. Sam Cinebench jest ok. Wentylatory widać tylko dwa ale widać że się wkręcają na obroty.

to chyba nie ma co szukać nie? tylko wczoraj byly skoki w tym hwinfo do 130 stopni, a poki co cisza. widac dwa wentyle ale przy ustawieniach w biosie wszystko dziala tylko nie widac xd.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są temperatury z Cinebench 23 to są ok , mam praktycznie takie same na tym procesorze a chłodzę go AIO 360mm, w grach mogą być skoki bo podczas gry masz powietrze w obudowie podgrzane przez grafikę ale te 130 stopni to pewnie był jakiś błędny odczyt tak jak to napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, suchy89 napisał(a):

Jeśli to są temperatury z Cinebench 23 to są ok , mam praktycznie takie same na tym procesorze a chłodzę go AIO 360mm, w grach mogą być skoki bo podczas gry masz powietrze w obudowie podgrzane przez grafikę ale te 130 stopni to pewnie był jakiś błędny odczyt tak jak to napięcie.

Miałem brać aio 280 ale poczytalem i mówili ze to co teraz mam daje rade więc wziąłem to. Trochę żałuję bo mogłem coś kupić fajnego a to też nie tanie było i ju trudno przepadło ze. Też mi się wydaje bo jakby tak było to pewnie kompa by odcięło czy nie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...