Skocz do zawartości
killmann

[250-300] Mysz ogórek za 20 zl czy Logitech G502 Hero ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Proszę was o poradę bo jestem w tym zupełnie zielony.

Posiadam myszke tzw. ogórek zwykła za 20-15zl dla mnie wystarcza wiadomo nie raz bywa tak ze chce szybko kliknac w coś czy przenieść jakis przedmiot w grze to nie złapie go nie raz.

 

Nie jestem gamerem grywam w jakies RPG od czasu do czasu i moje pytanie jest takie czy warto kupować taka myszke logitech G502 HERO odczuje jakaś duża różnice w tym co obecnie robie czy to tylko jak się grywa w takie gry FPS CS itp ?

 

Czasem odpale powspominam jakaś Tibie czy Metina, LoL itp 

 

Dajcie znać jak to wygląda ktos kto ogarnia ten temat myszek itp 

 

A tak trochę z innej beczki znalazłem chwilę temu u mnie w mieście taki monitor na sprzedaż Samsung SyncMaster P2270HD za 70 zl 60Hz i tez chciałem się zapytać czy warto to brać czy dac sobie spokój lepiej szukać czegoś minimum 144hz

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, killmann napisał:

logitech G502 HERO

Witam 

jako ze od ponad pół roku jestem testerem/użytkownikiem , to może napisze jak to wygląda u mnie. 

zacznijmy od tego ze długo szukałem myszki aby pasowała do mojej dłoni, kilku krotne wycieczki do MM , ME, Euro AGD i kilka innych,  i to jest podstawowy parametr przy wyborze myszki aby w trakcie dłuższego posiedzenia myszka była dobrze dopasowana do dłoni ,( żaden Youtuber czy recenzent sprzętu nie odda tego jak faktycznie myszka będzie leżeć w Twojej dłoni )  , nie była przede wszystkim za wysoka , ani za długa, aby miało się swobodny dostęp do przycisków dodatkowych.

w moim odczuciu jak oceniam myszkę

prawie dobrze leży w dłoni , i obecnie nie znalazłem nic innego interesującego , chociaż przyglądam się produktom firmy ROCCAT

np.

https://allegro.pl/oferta/mysz-roccat-kone-air-czarny-12982213983

prowadzenie kursora po pulpicie, poprawnie ale nie idealnie ( np. razer ballistic v2 czy v3 prowadzi się płynniej )

aby zdefiniować przyciski trzeba zainstalować dodatkowe oprogramowanie , ale po skonfigurowaniu oprogramowania, a co za tym idzie przycisków dodatkowych , ja włączyłem pamięć profili, dzięki temu mam przyciski przypisane tak jak chce, czyli zmiana DPI, oraz głośności w systemie, ale oprogramowanie od Logitecha już nie włącza się razem z systemem XD

myszka posiada fajna rolkę do przewijania stron , ma dwa tryby normalny, z oporem, gdzie też można zdefiniować ile stron ma się przewijać , albo drugi gdzie rolka za pomocą dodatkowego przycisku, obraca się swobodnie i wtedy strony mogą się przewijać bardzooo szybko.

a co do minusów, to do dopiero po jakimś czasie użytkowania sam tez zauważyłem ( bo pierwej czytałem opinie) ze występują losowe pojedyncze tzw. "double click" , co w samym systemie aż tak bardzo nie przeszkadza, ale w grach e-sportowych hmmm ?...  i Logitech raczej nic z tym nie zrobi 

Godzinę temu, killmann napisał:

Samsung SyncMaster P2270HD

a po kiego Tobie stary TV ? no chyba nie do giercowania ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za obszerna wypowiedz, też właśnie czytałem że sporo osób ma problem z tym "double click" no i tak jak czytałem w opiniach ciekawe jak szybko zetrze sie ta guma po bokach.

Ogólnie myszka mi sie bardzo podoba, bo obecnie używam takiej za 15zl wszystko co chce robię i sie tak zastanawiam czy jak się przesiądę na coś lepszego czy to będzie aż tak kolosalna różnica czy nawet tego nie odczuje bo nie gram w gry typu CS itp raczej cos na spokojnie poklikać.

A co do monitora po prostu facet wystawił na zdjeciach bardzo ładny nie zniszczony gwarantuje że wszystko dziala nie ma jakiś martwych pikseli czy coś w tym stylu no i cena 70zl dlatego szybko jeszcze napisalem tutaj do was czy warto go brać póki jest czy dać sobie spokoj i kupić cos innej klasy min te 144hz jakas uzywke za 300zl? 

 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam tych myszek od 5 lat.

G502 mogą nie pasować komuś o bardzo dużej dłoni, lub tylko dłużej jeśli szorujący spód nadgarstka i lekko zahaczający mały palec komuś mocno przeszkadza. Mnie nie.

Oprogramowanie jest bardzo dobre, choć jeśli chcesz osobny profil dla danej gry, to trzeba umieć zlokalizować plik exe przez Manager Zadań. Mam dwie takie myszki, żadna nie sprawa problemu.

Możesz być jednym z tych, co kupią nowe "cudo" i się zajarają jakie to dobre, podczas gry zdecydowana większość tych biednych frajerów nie ma pojęcia jak skorzystać z myszki z wysokim DPI, przez co ich sprzęt za 500zł mało się różni od tych za 15-20zł. Tu masz materiał poświęcony zagadnieniu:

https://www.youtube.com/watch?v=p426EDrMMCc&t=1s

W skrócie - jeśli nie zmniejszysz dorysowywania ruchu przez system operacyjny, to wydana kasa będzie Cię oszukiwać że masz fajny sprzęt.

Jeśli nauczysz się tworzyć profil gry, to taka myszka sprawdzi się właśnie najlepiej w grach typu RPG (i slasherach), bowiem możesz użyć dodatkowych przycisków w grze, zamiast błądzić po klawiaturze. Inaczej będzie z tym Roccatem, który ma o 3 przyciski do szybkiego użycia mniej, to raczej myszka do grania z shootery. Gra się znacznie lepiej, mając pod ręką dodatkowe przyciski, które mogą służyć za blok, unik, użycie magii, wypicie fiolki HP, włączenie mapy/ekwipunku. Odkąd mam tę myszkę większość slasherów z nią przechodzę, pomimo iż dedykowany jest gamepad.

 

Ponadto dużo przycisków daje profity pod samym systemem. W mojej jest m.in:

- dwukrotne kliknięcie (bo po co klikać dwa razy...)

- ctrl+W (zamknięcie karty przeglądarki/okna)

- wstecz i do przodu

- klawisz windows+D (minimalizacja/przywrócenie wszystkich aplikacji)

- włączenie kalkulatora

- włączenie notepad++

- kopiuj

- wklej

Ponadto w sterowniku możesz sobie ustawić, aby jeden przycisk był "przesunięciem G", czymś w rodzaju SHIFT w klawiaturze. Podczas przytrzymywania go zmieniają się funkcje wszystkich pozostałych przycisków, przez co ten sam przycisk, może mieć dwie różne funkcje.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g502 hero  bardzo dobra myszka jak chcesz lepsza weź roccat kone xp (sterowniki instalują się tylko online przy logitechu możesz ściągnąć i zainstalować offline ogólnie roccat lepiej lezy w dłoni ale nie każdy wyda az tyle bo róznicy wgledem g502 hero aż takiej duzej nie ma) a jakbyś chciał cos tańszego to steelseries prime jest najlepszym co można kupić w okolicach 100-120zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za pomoc w wyborze zdecydowałem sie jednak na G502 Hero podoba mi się mam nadzieję że bedzie jakas odczuwalna roznica pomiędzy moją a tym Logitech.

Bo obecnie mam cos takiego 

https://dlabiura24.pl/mysz-tracer-sonya-trm-155-usb 

Szału nie ma ale daje rade.

A co myślicie na temat tego monitora co pisalem wczesniej SyncMaster P2270HD SAMSUNG ?

Też dziwi mnie jedno w tym logitech że na stronach napisane jest że max DPI to 29000 a na pudełku na zdjęciach 16000 widziałem niektórzy mówią że to wcześniejszą wersja a drudzy że jak ściągnę najnowsze oprogramowanie do niej to wtedy właśnie mozna 29000 ustawić kit wie jak to wygląda naprawdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej warto sugerować się tym, co pisze producent na opakowaniu, Różne wersje g502 mają różne DPI. Tak czy inaczej do fullHD 16000 na prawdę wystarczy. Nie będzie idealne, za to będzie stwarzać mniej problemów w prędkości pomiędzy grą w menu gry, a takie bywają i różnice potrafią być bardzo duże. Moja ma 25600DPI, lecz używam pod systemem tylko 13000 DPI, w grach jeszcze zwykle mniej. Prędkość systemowa myszki na poziomie 2.

 

Myślę, że nikt rozsądny nie odpowie Ci w sprawie monitora. Jest niby tanio, ale też nie wiadomo jaki jest jego stan. Data produkcji to pewnie około 2010 roku, Jakością na pewno bardzo odbiega od współczesnych monitorów. Przy 60Hz~ zobaczysz pewnie tylko ułamek płynności, którą da ci ta myszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok to już wszystko wiem. 🙂

Dziekuje wam bardzo daliście mi obraz tego jak to wyglada itp

Nie chce zakładać nowego tematu chciałbym prosić jeszcze o jedną rade.

Mam laptop Acer caly czas pod pradem, baterii wgl nie używam dlatego rozebralem laptopa i odlaczylem ją ale zostawiłem ją w środku jak myślicie lepiej ją wyjąć czy jak tam leży odłączona to jej nie zaszkodzi. Bo czytalem że bateria nie lubi ciepla a wiadomo laptop lubi sie nagrzac itp jak myślicie ? 

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...