Skocz do zawartości
Szymon331

Problematyczna konfiguracja drugiego routera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem sieciowy. Chcę dodać drukarkę sieciową do komputera stacjonarnego, nie wiem jak ponieważ:

Komputer stacjonarny podłączony jest kablem do Routera Orange (Funbox 3.0) i po kablu mam internet
Na tym routerze wyłączyłem sieć WI FI bo zasięg był beznadziejny. Ale podłączyłem do niego po kablu Router zewnętrznej firmy (TP Link) gdzie udostępniłem internet po WI FI.

Do Tego TP linka podłączyłem Drukarkę z interfejsem sieciowym. Działa po Wi Fi z każdym urządzeniem w domu. Ale nie z moim komputerem stacjonarnym. On nie ma Wi FI.
Jak dobrać się do drukarki ze stacjonarnego skoro między drukarką w sieci a moim komputerem jest wspomniany Funbox 3.0.

Ze stacjonarnego nie mogę się zalogować do routera TP link mimo że znam jego ades IP. Mogę zalogowac się tylko ziurządzenia po Wi FI lub jak podepnę swój komp stacjonarny kablem.

Ktoś wie jak to skonfigurować by stacjonarny widział drukarkę podłączoną do routera TP link ale przez kabel?

Będę wdzięczny za sugestie

Schemat sieci.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, John Ildefons Rambo napisał(a):

Obstawiam, że TP-Link nie był w ogóle konfigurowany. Wyłącz na nim DHCP i podłącz to Funboxa z pominięciem portu WAN. Powinno zadziałać.

Tzn podłączyć przez sieć bezprzewodową nie przez kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, poprzez kabel, tylko jeden z portów powinien mieć oznaczenie WAN (zazwyczaj jest niebieski) i jego pomijasz. Przewód wpinasz w dowolny port LAN (zazwyczaj żółty). Aczkolwiek najpierw zaloguj się do urządzenia i nadaj mu statyczny adres IP z podsieci, którą rozgłasza Funbox, a dopiero potem wyłączaj DHCP w TP Linku.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się ogarnąć za sprawą pewnych wskazówek Pana Rambo. Może nie dokładnie tak ale jednak faktycznie problem siedział w DHCP. Teraz Router TP lin jest tylko punktem dostępowym a zarządzanie całą siecią jest z Funboxa. Dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Szymon331 said:

Ze stacjonarnego nie mogę się zalogować do routera TP link mimo że znam jego ades IP. Mogę zalogowac się tylko ziurządzenia po Wi FI lub jak podepnę swój komp stacjonarny kablem.

bo masz dwie klasy adresowe 

17 hours ago, Szymon331 said:

Ktoś wie jak to skonfigurować by stacjonarny widział drukarkę podłączoną do routera TP link ale przez kabel?

jeżeli ten TP Link posiada opcję przestawienia w tryb repeater to go przestaw , jak nie to tak jak wyżej napisał Rambo.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...