Skocz do zawartości
chEz

Chłodzenie 1x120mm pod AMD 5950x

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam coś bardziej kompatybilnego pod obudowę Silver Monkey X Casket TG (troszkę sam siebie wkopałem z tą obudową) i potrzebowałbym pomocy/rady.

Maksymalna wysokość chłodzenia CPU w tej obudowie to: 155 mm.

Obecnie zamontowałem Silver Monkey X FROSTY PRO 2x120 mm - działa wyśmienicie, lecz jest to spory klocek (musiałem przenieść zewnętrzny wiatrak na górę chłodzenia, ponieważ mocno nachodził na RAM i nie dałem rady domknąć obudowy).

 

Czy chłodzenie wodne Cooler Master MasterLiquid ML120L lub ASUS ROG RYUO 120 poradzą sobie z chłodzeniem procesora AMD Ryzen 9 5950x z undervoltingiem do 1,220 - 1,225V?

Robiłem przymiarki pod Arctic Liquid Freezer II 2x120mm, ale nie dam rady zamontować.. za mało miejsca u góry przy płycie głównej Gigabyte B550 Aorus Elite V2 (nachodzi na RAM Kingston FURY 16GB [2x8GB 2666MHz]), a montując z przodu obudowy nie dam rady pociągnąć wężyków przy/pod kartą graficzną MSI GeForce RTX 4060 Ti Ventus 3X OC 16GB GDDR6.

Wodne chłodzenie dałbym radę zamontować u góry, jeśli grubość radiatora + wentylatora byłaby w maxie 45mm - jak szukałem, nie znalazłem nic o takich rozmiarach.

 

Dzięki z góry za wszelkie spostrzeżenia i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta za długa nie wejdzie też chłodnica na przód 

Ile ci brakuje? Do zamknięcia obudowy może śrubki z przedłużka ci pomogą albo wymiana śruby na dłuższą. Szczelinę uzupełnisz nakładka + klej na gorąco 😄

Bez jednego wiatraka aż tak źle chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakieś 4mm :D Niegłupi pomysł z dłuższymi śrubami w sumie - szczelina, by została :D Komp stoi na biurku, nie zbiera aż tak kurzu - szczeliny posłużyłyby za dodatkowe odprowadzanie ciepłego powietrza z obudowy :D

Jest tu jakaś opcja w tym - dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, axsin302 napisał(a):

Bez jednego wiatraka aż tak źle chodzi? 

Sorki, nie doczytałem ostatniego pytania.

Wiesz co - najpierw miałem ENDORFY Fera 5 ARGB 120mm i bardzo dobrze sobie radził, nawet jak nie ograniczałem mu voltów. Zrezygnowałem, bo nie pokrywał całej powierzchni procesora i jakość wykonania niestety pozostawia wiele do życzenia.

I na tym doświadczeniu zastanawiam się czy wodne chłodzenie z jednym wiatrakiem wystarczy. Coś mi podpowiada, że tak - Cooler Master MasterLiquid ML120L lub ASUS ROG RYUO 120 powinny sobie poradzić, ale wolę się upewnić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, axsin302 napisał(a):

dobrze aby wentylator nie dotykał szkła bo będzie przenosić drgania 

Wentylatory Silver Monkey X FROSTY PRO 2x120 mm mają takie gumowe/silikonowe (sam nie wiem, jak to opisać) obicie - dobrze maskują drgania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...