Skocz do zawartości
Gość

Wymieniłem Procesor, Ram i płyte główną teraz komputer nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak napisałem komputer włącza sie i w sumie to tyle bo obrazu nie daje

części wypinane i zmieniane na wcześniej działające (w starym zestawie działały) nic to nie dało 

 

specyfikacja

Proc Ryzen 5 3600

Płyta Asus TUF b450m plus II

Ram Corsair vengeance lpx 8x2 3200mhz

Grafika Inno3D RTX 2060

zasilacz Corsair vs450

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz ?

posiadasz PC speaker ? , pewnie jak 99% współczesnych użytkowników nie xD 

a baterie od podtrzymania ustawień biosu Ty wyjmował na np.  2-3 minuty ? , czasami pomaga zwykły restart biosu. 

zobacz czy da to jakiś pozytywny efekt.

problemem może być , płyta główna , procesor, pamięć operacyjna , karta graficzna , czy nawet połączenie , karta graficzna czy jest na HDMI czy na DP. 

także na podstawie twojego opisu nie da się od razu i jednoznacznie stwierdzić co jest przyczyna ze wiatraki się kręcą a nie ma obrazu...

jeśli restart biosu nie pomoże to np.

odłącz dyski, napędy CD/DVD jeśli posiadasz , wszystkie urządzenia na USB , ma pozostać tylko myszka i klawiatura, jedna kostka ramu w gnieździe A2, oraz karta graficzna z podłączonym monitorem najlepiej przez DP,  zdejmij zestaw chłodzący z procesora , ale wtyczka od wiatraka ma pozostać wpięta, jeden palec na procesor, druga łapka na włącznik zasilania , włącz zasilanie po około 3-5s. procesor powinien się zacząć nagrzewać, i od razu odetnij zasilanie , jeśli CPU się nagrzewa to już jakiś pozytywny objaw.           

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...