Skocz do zawartości
tw_psycho

Laptop dla programisty

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa dla programisty o poniższej charakterystyce:

1. Najważniejsze - cichy. Najlepiej gdyby w czasie normalnej pracy bez nadmiernego obciążenia był bezgłośny. 
2. Drugie najważniejsze - wysoka jakość wykonania. Dobrze by było żeby się nie posypał miesiąc po gwarancji. 
3. Podświetlana klawiatura. Mile widziana będzie część numeryczna, ale nie jest to must have. 
4. Czas pracy na baterii nie ma większego znaczenia. Zawsze i tak używam zasilacza. 
5. Mam SSD z poprzedniego więc może być nawet bez pamięci masowej, a w każdym razie też nie jest to priorytet, bo i tak pewnie go sprzedam. 
6. Mile widziane ładowanie USB-C. 
7. Nie wiem czy nadal się stosuje klasyczne stacje dokujące jak np. w Lenovo ThinkPad, ale fajnie byłoby ją mieć - tak żeby nie podpinać miliona kabli za każdym razie - klik i wszystkie USB, HDMI, ETH,  itd. podłączone. Chociaż teraz chyba używa się uniwersalnych na USB. 
8. Też dobrze by było mieć router LTE na kartę SIM. 
9. Wydajność racjonalna - nie chcę czegoś wolnego, ale w razie większych obliczeń mam stacjonarkę. Żadnych gier - ważne, żeby obsługiwał ekran 4K 60Hz, ale to pewnie każdy nowy laptop sobie z tym poradzi. Lubię mieć dużo otwartych aplikacji jednocześnie, więc przyda się większa ilość RAM. 

Najchętniej zobaczyłbym dwa warianty - 15 i 17 cali. Jaki budżet? Nie wiem, taki jaki trzeba. Kilka lat temu za 4 tys. zł można było kupić całkiem sensowny laptop. Pewnie dzisiaj będzie trzeba dołożyć dodatkowe 2k. Powiedzmy, że górny limit to 10 tys. zł brutto. Ale to z prywatnych środków, więc coś o dobrym stosunku cena/jakość. 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc 🙂

Pozdrawiam!
Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to większość postów w tym dziale pozostaje bez odpowiedzi. W związku z tym odpowiem sobie sam - może komuś się przyda. 

Po 2 tygodniach szukania wybrałem HP EliteBook 860 G10 z i7-1355U (U - Undervolt, cichsza ale nieco mniej mniej wydajna wersja). Modem dokupiłem osobno - tutaj uwaga, że część laptopów z serii EliteBook ma zainstalowany modem, część ma anteny, które pozwalają go zainstalować, a część nie mają nic. Trzeba sprawdzić przed zakupem. 

Jak na razie to jest bardzo cichy - albo wentylator nie pracuje albo pracuje tak cicho, że trzeba ucho przyłożyć, żeby go usłyszeć. Ogólnie rzecz biorąc spełnia punkty 1,2,3,4 (trzyma długo), 5 (dysk tylko 512), 6, 8, 9. Stacja dokująca na USB-C, więc 7 spełniony częściowo. Polecam nie bać się wyższego ekranu (16:10) zamiast standardowych (16:9) - po prostu jest więcej ekranu a mniej plastiku. W końcu porządny czytnik linii papilarnych (jak w telefonie) - miałem w wielu starszych laptopach, takie na przesuwanie - dramat, nigdy z tego nie korzystałem. 

Małe, choć znaczące rozczarowanie - nie ma gniazda na kabel internetowy. Można to nadrobić stacją dokującą lub kartą na USB. Nie jest to rozwiązanie idealne - wszak właśnie zależało mi na minimalnej ilości kabli i urządzeń peryferyjnych, ale cóż... Nie ma ideałów 😉

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tw_psycho napisał(a):

Z tego co widzę, to większość postów w tym dziale pozostaje bez odpowiedzi. W związku z tym odpowiem sobie sam - może komuś się przyda. 

Po 2 tygodniach szukania wybrałem HP EliteBook 860 G10 z i7-1355U (U - Undervolt, cichsza ale nieco mniej mniej wydajna wersja). Modem dokupiłem osobno - tutaj uwaga, że część laptopów z serii EliteBook ma zainstalowany modem, część ma anteny, które pozwalają go zainstalować, a część nie mają nic. Trzeba sprawdzić przed zakupem. 

Jak na razie to jest bardzo cichy - albo wentylator nie pracuje albo pracuje tak cicho, że trzeba ucho przyłożyć, żeby go usłyszeć. Ogólnie rzecz biorąc spełnia punkty 1,2,3,4 (trzyma długo), 5 (dysk tylko 512), 6, 8, 9. Stacja dokująca na USB-C, więc 7 spełniony częściowo. Polecam nie bać się wyższego ekranu (16:10) zamiast standardowych (16:9) - po prostu jest więcej ekranu a mniej plastiku. W końcu porządny czytnik linii papilarnych (jak w telefonie) - miałem w wielu starszych laptopach, takie na przesuwanie - dramat, nigdy z tego nie korzystałem. 

Małe, choć znaczące rozczarowanie - nie ma gniazda na kabel internetowy. Można to nadrobić stacją dokującą lub kartą na USB. Nie jest to rozwiązanie idealne - wszak właśnie zależało mi na minimalnej ilości kabli i urządzeń peryferyjnych, ale cóż... Nie ma ideałów 😉

A jak cenowo? Jaki to przedział $$?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gregory_portman napisał:

A jak cenowo? Jaki to przedział $$?

Za całość - wraz z modemem i dodatkową kością 16GB RAM zapłaciłem niecałe 7 000 zł brutto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...