Skocz do zawartości
blackops73

ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI PROBLEM Z BIOSEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z wejściem w bios na płycie głównej "ROG STRIX Z790-I GAMING WIFI"

Problem dotyczy tego, że mając podpiętą kartę graficzną nvidie nie mogę wejść w bios. Po uruchomieniu komputera przez ok 20-30sekund jest 0 sygnału wyjścia na displayport i nagle pojawia się okno logowania do systemu

Jednak gdy podepnę kabel HDMI do płyty głównej, to normalnie pokazuje się ekran bootowania i mogę wejść w bios. Próbowałem kartę graficzną wyłączyć z poziomu biosu, jednak jest tam tylko opcja odnośnie która karta ma być traktowana priorytetowo, jednak nic nie ma o jej wyłączeniu

Procesor 14900k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, leven napisał:

Po uruchomieniu komputera klikaj cały czas w DEL, aż pojawi się bios.

Robię tak, jest cały czas czarny ekran, komputer nie reaguje do momentu pojawienia się ekranu logowania. W bios mogę wejść jedynie podpinając kabel hdmi do płyty głównej i używać zintegrowanej karty graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na HDMI z karty Nvidii też nie da się wejść w bios ?

Wykonaj reset c-mos zworką lub wyjmij baterię na minutkę.

Może powrót do defaultowych ustawień coś zmieni.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, leven napisał:

A na HDMI z karty Nvidii też nie da się wejść w bios ?

Wykonaj reset c-mos zworką lub wyjmij baterię na minutkę.

Może powrót do defaultowych ustawień coś zmieni.

Wszystkie z tych czynności robiłem. Dodatkowo teraz ciekawsza sprawa. Po kilku resetach biosu i przełączania karty graficznej pomimo secure boot włączonego Valorant zamyka mi się i dostaje komunikat o secure boot (wlączyłem to i nic nie zmienia) Mam nadzieje, ze to nie jest jakiś problem z płytą główną, bo widziałem post na stronie asusa z pazdziernika 2022 i pewna osoba miała ten sam problem i nikt mu nie pomógł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leven napisał:

A na HDMI z karty Nvidii też nie da się wejść w bios ?

Wykonaj reset c-mos zworką lub wyjmij baterię na minutkę.

Może powrót do defaultowych ustawień coś zmieni.

Nie doczytałem dokładnie i jeszcze raz sprawdziłem. Gdy wepnę kabel hdmi do karty graficznej, to działa. Natomiast gdy wepnę do displayport, to muszę czekać aż załaduje się system, bo nic nie mogę zrobić przez czarny ekran. Nie wiem, czy to jest wina karty, bo obecnie jestem na etapie kupna jej i mam włożonego gtx 1050ti tak abym mógł w coś pograć. Jednak w tej karcie displayport na 100% był sprawny, bo jeszcze kilka dni temu na starym komputerze ją używałem. Dodam jeszcze, że po uruchomieniu się komputera z wpiętym kablem displayport. Panel sterujący "Rog strix hive" ciągle sygnalizuje diodą jakiś komunikat20240226_010027.thumb.jpg.9aeb6a33047f1e46e1321dbe736b6e88.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leven napisał:

Niech ci w dzieciach wynagrodzą!! Działa. Jednak opcja "CSM" Jest domyślnie wyłączona w płycie głównej, dlatego nawet reset biosu nie pomagał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...