Skocz do zawartości
Davinci

rx580 na rx6600? warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Pany  jaką wydajność ma rx6600 zwykly bez XT w porownaniu z RX580 4gb od XFX ? 

czy warto isc w tą karte ? interesuje mnie tylko 1080p bo taki mam monitor nowa iyame GB2470HSU , CPU to Ryzen 5700X ,Obudowa full tower Cooler Master HAF932 

ile fps wiecej w grach i ogólnie czy warto sie pchac w ten model i jakiego producenta ? Sapphire ? asus ? XFX ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 to super grafa jeśli mówimy o tanim graniu.

Chcesz kupić nową czy używkę?

Przeskok będzie duży, ale jeśli tyłek Ci się nie pali - HOLD pod koniec 2024 wychodzą nowe radeon podobno 'extra tanie' w cenie 6600 będziesz miał karte z wydajnością (na dziś dzień) 6700xt/7600xt

 

Szukaj 6600XT, albo 7600 - co taniej 😄

 

https://allegro.pl/oferta/karta-sapphire-amd-radeon-rx-7600-gaming-oc-8gb-13757059671?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=aa74c8df-f2e7-b638-e278-a8a9510b3ea8

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 16:01, Helpior napisał(a):

6600 to super grafa jeśli mówimy o tanim graniu.

Chcesz kupić nową czy używkę?

Przeskok będzie duży, ale jeśli tyłek Ci się nie pali - HOLD pod koniec 2024 wychodzą nowe radeon podobno 'extra tanie' w cenie 6600 będziesz miał karte z wydajnością (na dziś dzień) 6700xt/7600xt

 

Szukaj 6600XT, albo 7600 - co taniej 😄

 

https://allegro.pl/oferta/karta-sapphire-amd-radeon-rx-7600-gaming-oc-8gb-13757059671?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=aa74c8df-f2e7-b638-e278-a8a9510b3ea8

 

WItam cie dziekuje za odpowiedz , wiec tak nową to z nizszej półki bo budzet mam okolo 1 tys wiec jakis najtanszy powiedzmy  6600 z media expert powiedzmy szafira czy xfx z najnizej ich polki np swft czy pulse , mam wtedy gwarancje 2-3 lata i spokoj i srednią karte ale kusi mnie tez np takie cos 

6600 XT od powiedzmy XFX marka ale z najwyzszej polki TOP https://www.olx.pl/d/oferta/xfx-radeon-rx-6600-xt-speedster-merc-308-8gb-gddr6-CID99-IDYm2Np.html

i mam dylemat 🙂 kusi uzywka z wyzszej polki ale i strach czy nie dostane bubla wygrzanego zajechanego albo padnie na trzeci dzien po zakupie i żona mnie ........ U..si

Edytowane przez Davinci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2024 o 16:01, Helpior napisał:

HOLD pod koniec 2024 wychodzą nowe radeon podobno 'extra tanie'

"Podobno". Czekać można w nieskończoność, jest marzec, ma czekać 8 miesięcy na coś o czym nic nie wiemy gdzie mógłby już na spokojnie sobie używać karty. Ehhh

41 minut temu, Davinci napisał:

i mam dylemat 🙂 kusi uzywka z wyzszej polki ale i strach czy nie dostane bubla wygrzanego zajechanego albo padnie na trzeci dzien po zakupie i żona mnie ........ U..si

Szczerze? W tej cenie weź już nową kartę, nawet jakbyś miał na raty sobie to rozłożyć to masz przynajmniej pewność 😉 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega radzi , może weź na raty , np. allegro itp ... lub w jakimś ERTv ME ...

P.S. Moją kartą przejściową przed obecną był XFX SWST210 6600 i karta bardzo fajna w/g mnie . Po OC w timespy robiła jakos 8500... opyliłem ją na alledrogo za 750 zł 2 miesięczną 😛

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w/w XFX i był bardzo w porządku ! Nie ma sensu dopłacać 100 ...

Karta naprawdę dobrze wykonana i z nie wysokimi temperaturami 🙂

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gerg7 napisał(a):

miałem w/w XFX i był bardzo w porządku ! Nie ma sensu dopłacać 100 ...

Karta naprawdę dobrze wykonana i z nie wysokimi temperaturami 🙂

Dzieki za pomoc i odpowiedzi udzialenie w temacie , juz postanowilem kupuje szafira 7600 bez xt nowa!!!! W media exp , za 1200 pln wazystko inne na olx czy allegro to porazka ludzie uzywki 6600-6600xt wyceniaja na 80-90

proc

cen nowych to

jakas paranoja a potem jak padnie to sie bujasz , sporo czasu anallizowwlem sens przejscia z rx580 na 6600 bez xt i to

bez sensu lepiej jednak mocniejsze gpu tak jak zasugerował w 1szej odpowiedzi forumowicz HELPIOR

Edytowane przez Davinci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Davinci napisał(a):

Pany ostatecznie zakupiony Sapphire pulse z Media Expert ale 6700XT jutro-pojutrze ma byc w sklepie 

Będzie więc konkretny kop wydajnościowy 😉

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gerg7 napisał(a):

Będzie więc konkretny kop wydajnościowy 😉

jednak niema co sie bawic w pol srodki mysle ze cena 1599 w ME jaka mi zaoferowali to dobra cena patrzac na to jak jeszcze z rok temu te karty kosztowały 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...