Skocz do zawartości
Danzi

Upgrade 12400

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie upgrade mojego procesora 12400 na 13600kf/14600kf. Aktualny mój PC to:

  • CPU: 12400
  • Płyta: ASUS TUF GAMING H670-PRO WIFI DDR4
  • Pamięć: 32GB 3200MHz CL16
  • GPU: RX 6800 XT
  • Chłodzenie: Fortis 5 Dual
  • Zasilacz: 750W Gold

12400 mam od samej premiery, już ponad 2 lata, ale chciałem jeszcze zostać na tej platformie do DDR6 😁 W sumie składając ten komputer brałem pod uwagę upgrade, dlatego kupiłem lepszą płytę i wydajniejsze chłodzenie, które jest znacznie ponad osiągi 12400. Teraz myślę o zmianie procesora a w przyszłości karty. Ten komputer głównie służy do rozrywki, nic wymagającego na nim nie robię, głównie gram w 1440p, ale też czasem w 4k. Pytanie czy ktoś już zrobił taką zmianę u siebie? No i zakładają, że mam w tej samej cenie 13600kf i 14600kf co wybrać z tej dwójki?
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Danzi napisał(a):

Pytanie czy ktoś już zrobił taką zmianę u siebie? No i zakładają, że mam w tej samej cenie 13600kf i 14600kf co wybrać z tej dwójki?
 

 

Masz fajny zestaw to szukaj na spokojnie CPU na promocji, co do 13 vs 14 generacji to jak masz w tej samej cenie bierz nowszy procek będzie łatwiej kiedyś odsprzedać bo różnica w wydajności jest znikoma.

Poczytaj:


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...