Skocz do zawartości
beniek89

Optymalizacja chłodzenia i undervolting

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem 😄 

1. Chciałem zrobić undervolting procesora (ryzen 7 5800X3D) na płycie głównej aorus elite pro b450. Niestety ale nie widzę opcji aby zrobić offset 😕 Przeglądając neta u mnie zwyczajnie 2 z 3 opcji brak. 

2. Posiadam zamontowane chłodzenie wodne mag coreliquid 240r v2, czy może ktoś polecić "optymalne ustawienia" krzywej? Obudowa przewiewna Cougar Duoface Pro. Chłodzenie wodne to dla mnie stusunkowo nowość (kupiłem okazyjnie). Wiem tylko że zamiast PWM steruje się napięciem ( i tak mam ustawione w biosie). 

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ! 🙂

 

432513724_936827804897509_5380790042482332582_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, leven napisał(a):

To co pokazałeś dotyczy napięcia dla pamięci RAM.

UV procesora będzie dotyczyć ustawień CPU.

Poszukaj dokładniej w biosie odpowiednich opcji dla procesora.

Serio obleciałem wszystkie zakładki. Wydaje mi się że jak miałem 5600 to były tutaj te dwie opcje. Leciałem po menu według tutoriali z youtube. Ja widzę tylko tą jedną opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba użyć kombinacji klawiszowych na klawiaturze, żeby wejść w zaawansowane ustawienia bios.

Poszukaj w manualu do płyty głównej.

U mnie dla przykładu, żeby wejść w zaawansowane ustawienia bios muszę użyć klawisza F7.

Nie wiem, jak jest w Twojej płycie, ale prawdopodobnie jest do zaawansowanych ustawień odpowiedni klawisz.

 

EDIT: może trzeba zaktualizować bios do najnowszej wersji ?

Tutaj rzeczywiście jest więcej zakładek w MIT

https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_b450-aorus-elite_e_1101_v1.pdf

Z supportu wynika, że bios ma być F61

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/b450_aorus_eliterev_10/support#support-cpu

Sprawdź dokładnie, czy to Twoja płyta, bo piszesz elite pro a ja jej nie widzę.

No i rewizja musi być taka sama.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...