Skocz do zawartości
b0rsuk

Ryzen 5600 i... jaka płyta główna?

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj! Przesiadam się z wysłużonego i7 4770, wybór padł na Ryzena 5600 na B550. Grafika zostaje rx6600. Zastanawiam się nad płytą główną, nie planuję żadnego OC, nie chcę też przepłacać. Myślałem nawet nad Ryzenem 3600, bo taniej, a przyrost wydajności też będzie widoczny, ale chyba lepiej tego r5600, prawda?

Tutaj zaczynają się schody... Gram głównie na słuchawkach Arctis5, chciałbym usłyszeć trochę "lepszy" dźwięk. Czy iść w jakąś tanią "polecaną" płytę główną Gigabyte B550M DS3H albo Asus Prime B550M-A/CSM i do tego jakaś karta dźwiękowa Asus Xonar SE? Czy lepiej taki Asrock B550m pro4 w którym siedzi ACL1200? Budżetowo wyjdzie podobnie ~450-500zł. Tylko co z tą sekcją zasilania Asrocka? Czy zwracać na to uwagę jeśli nie planuję OC i zostanę przy r5600 na dłużej. I co będzie lepsze, Acl1200 na płycie czy ten Xonar? Może jakieś inne pomysły jaką budżetową płytę wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ASRocka nie pożałujesz , p.s. miałem poprzednio ASRock B550 Pro4 i płyta była bdb z Ryśkiem 5800X ... ALC 1200 tez jest spokojnie wystarczające w/g mnie 🙂

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w Asus tuf tez siedzi acl1200, tylko że... Chodzi o budżet, myślałem bardziej coś do 500zł. Jak pisałem, nie planuję OC, a sam zestaw będzie raczej na parę ładnych lat. Dlatego mam dylemat, czy pchać się w coś droższego, czego potencjału i tak pewnie nie wykorzystam. Czy kupić słabszą płytę która poradzi sobie z ryzenem5600 i nie przepłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigusia z podpisu i stabilnie z alc1200, jedyne co to wkur*** bios z zdublowanymi opcjami w różnych miejscach. Jakiś czas cisnąłem tego 5600x non stop na 5GHz ale stwierdziłem że to bez sensu i teraz UV tylko, 0 problemów. Bios można bez cpu w razie w zaaplikować.

edyta: dobra teraz spojrzałem ile teraz ona stoi i chyba ich pogieło. Ja brałem za 107euro...

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...