Skocz do zawartości
Bulbamaster

Upgrade PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie dotyczące mojego zestawu komputerowego.

Głównym przeznaczeniem tego zestawu jest granie w gry Typu : CS2/Wiedźmin/Call of Duty Warzone

Budżet 1000 zł

Co można by wymienić w tym zestawie żeby poprawić wydajność w grach

Windows 10 Pro 64bity

Processor AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics 3.50 GHZ

Grafika NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4Gb

Ram DDR4-2400 Mhz CL15 2x 8GB 2x 4 GB

Płyta Główna B350M PRO-VDH (MS-7A38)

Dysk SSD 110 Gb i HDD 1Tb

Obudowa MODECOM Oberon Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień zmień procesor jakiś 5600 styknie, sprzedaj GPU i szukaj używki czegoś mocniejszego (wolisz AMD czy NVidia?). Ewentualnie za 250-280zl masz ryzen 3600 z chłodzeniem na olx, allegro itp.Reszta tak samo jak wyżej 1050ti do ludzi i mając z 800zl kupisz coś sensownego (RTX 2060 super?). Za 1100zl można kupić 5600 (bez X) nowego i jakiegoś RTX 2000 z 8GB vram skok wydajności będzie ogromny. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno działać po update biosu, w opisie płyty dali ogólny zapis ze obsługuje Ryzen 5. Na Tom’s Hardware forum jest nawet wątek jak ktoś żali się ze procek działa bez problemu (po wymianie z R5 1400)ale RAM nie chce ruszyć na 3200MHz i zastanawiają się czy to nie wina słabego IMC. Tak czy inaczej procek powinien działać RAMu nie zmieniasz na razie więc nie spodziewałbym się problemów. Pamiętaj tylko i  zrób update BIOS na starym procesorze i dopiero podmień, ze starym BIOS-em nowy procek nie wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić mocniejszy procesor, myślę że na bezpiecznego r5 3600 (mam taki w dobrej cenie do sprzedaży z 3 letnią gwarancją). 

Następnie rozejrzeć się na używanym RX6600 lub RTX2060s/2070s -> tutaj pytanie jaki masz zasilacz, bo do jakiejkolwiek z tych kart porządne 450-500w musi być. Powinno to się, bez zasilacza, zamknąć w 1k. Ostatnio kupiłem używane rtx 2060s za 5 stówek. Wprawdzie po gwarancji, ale jak kupujesz lokalnie i możesz w razie czego odwieźć sprzedawcy to ryzyko niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bulbamaster napisał(a):

Zasilacz 500W . A co do Karty graficznej szukam lokalnie właśnie coś  z RX6600 lub RTX2060s/2070s.

A co do tego procka co napisałeś to nówka kosztuje 350zł w sklepie.

Wiem, dlatego ja używkę (2 tyg) sprzedaję za 3 stówy 😄 

sama informacja że 500w nic nam nie mówi, jakiej marki ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spokojnie powinno dać radę.  Szukaj więc wspomnianych wyżej modeli i jak coś trafisz to będziesz zadowolony. Nawet założenie 2700x na ten mobo da Ci spory przyrost, ale te procesory są jednak 105W więc pewnie lepszym wyborem będzie taki 3600, bo z 65W prockiem ta sekcja sobie spokojnie poradzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/procesory/procesor-amd-ryzen-5-3600?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwz42xBhB9EiwA48pT7xL_uoyhu3p1jWYqihDBflr4NInCm1j7wQb_BI9zonG2RiYXVRQbgRoCJBUQAvD_BwE

Czy to jest ten processor?

Bo Ceny są różne  na x kom i morele ogromne a tutaj takie niskie ktoś powie dlaczego czy one się czymś różnią że ceny tak się zmieniją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Qrdello a ta karta graficzna byłą by dobra? Bo niestety ta 2060 trudno uzyskać w moich okolicach 😞

 

https://www.x-kom.pl/p/687690-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-6600-mech-2x-8gb-gddr6.html?partnerid=100458872&sm12=MzE=&ts=1696491896&token=a08290b5cc9a8a4d66a22b8a32661e76&91#Specyfikacja

Edytowane przez Bulbamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...