Skocz do zawartości
Kirisen

Rtx 4070 super a przejściówka 12VHPWR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem kable TEUCER TC-35 do zasilacza o kolorze fioletowym. Posiadam zasilacz SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold. Kable zakupione do podłączenia karty graficznej to 2x (6+2) pin . Moje pytania są następujące, czy można używać tych kabli bez dołączonej przejściówki tzw podłączyć od razu do karty graficznej? czy nie spowoduje to żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Masz kartę z dwoma gniazdami 8pin ?

Zasilacz posiada 4x 6+2 pin (8pin)

Chcesz podłączyć nowe kable 6+2pin do karty ?

Po co kupowałeś te kable TEUCER TC-35 skoro zasilacz ma je w komplecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałem mieć fioletowe kable... i wiem że zasilacz posiada 4 gniazda , chce podłączyć nowe kable 6+2 (8pin) bez przejściówki bo ona ma inny kolor... czyli jak rozumiem nie mogę? A karty graficznej jeszcze nie kupiłem, Chyba że istnieje jakaś przejściówka bez kabli jak tak to prosiłbym o link 🙂

Edytowane przez Kirisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem je na aliexpres wyszukując po nazwie i wygląda na to, że będą pasować, bo co ma nie pasować, skoro to 6+2pin ?

Jest tylko jeden rodzaj wtyku PEG 6+2 pin, który w sumie daje 8pin.

To te kabelki ? https://pl.aliexpress.com/item/1005004877082413.html

Czyli użyjesz je jako przedłużki i wpinasz do karty.

Sprawdź, czy tak pasuje, a najlepiej zrób fotkę tych kabelków już wpiętych jako przedłużacz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, Kirisen said:

Bo chciałem mieć fioletowe kable... i wiem że zasilacz posiada 4 gniazda , chce podłączyć nowe kable 6+2 (8pin) bez przejściówki bo ona ma inny kolor... czyli jak rozumiem nie mogę?

Przecież TEUCER TC-35 to są kable przedłużające - i tak będziesz musiał wpiąć do zasilacza oryginalne kable, niezależnie czy podpinasz płytę główną, karte graficzną czy dyski.

Przejściówka jest niezbędna jeżeli kupisz kartę graficzną z gniazdem 12VHPWR (12+4) pin, jeżeli karta ma np. 1 lub 2 gniazda 6+2(8 pin) to kable do zasilacza(+ kolorowe przedłużacze, skoro lubisz) wystarczą.

Edytowane przez radiradi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...