Skocz do zawartości
killmann

Rozdzielczość 1920x1080 Wszystko wyblakłe..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam taki problem w laptopie Karta graficzna 2GB mianowicie gdy mam ustawiona rozdzielczość 1280x1024 jest wszystko cacy ale po zmianie na 1920x1080 wszystkie kolory sa szare, wyblakłe i nie wyraźne. Patrzałem na rożnych stronach żeby zmienic coś w ustawieniach monitora w panelu sterowania Nvidia ale gdy wchodzę w ten panel nie mam zakładki ekran itp 

Wie kto jak to naprawić ? Monitor mam podłaczony przez kabel HDMi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż GPU-Z z 940mx 🙂

Pokaż sterownik nvidii "rozdzielczość" a najlepiej całą zakładkę 3d

Skalowanie obrazu włączone ?

DSR ustawiony na 1080p ?

W systemie ustawiona rozdzielczość na 1080p ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz gpu-z i pokaż pierwszą zakładkę.

https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/

Zobaczymy właściwości karty.

Druga sprawa, uruchom panel sterowania nvidii i kliknij zakładkę "manage 3d setting"

Tam jest opcja DSR i skalowanie. Oba powinny być włączone, żeby przeskalować rozdzielczość z 1280/1024 na 1920/1080.

https://ibb.co/mc1V13W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee... sterownik sprzed 8 lat xd.

Przeinstaluj sterownik ekranu, może coś się zmieni.

Wcześniej mogłeś zmieniać rozdzielczość ?

W instrukcji do laptopa pisze, jak jest natywna rozdzielczość ekranu ?

 

EDIT: tutaj  jest sterownik vga do nvidii: https://www.acer.com/ee-en/support/product-support/Aspire_E5-575G/downloads?suggest=aspire_e5-575g;1

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie moge zmieniać tylko na tej 1920x1080 jest wszystko blade szare.

A sterownik do 940MX Geforce sciagałem z oficjalnej strony najnowszy do tej karty to jak taki stary ?

 

To mam spróbować zainstalować te starsze stery ze strony co podałeś  ? 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zmieniać odświeżanie ekranu ?  Możesz mieć 50 lub 60 Hz. Jeśli masz 50 lub 59, i coś po przecinku to zmien na 60, ale wcześniej ustaw rozdzielczość na pełne 1080. 

Edytowane przez hrabin000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odświezaniem próbowałem ale bez żadnych efektów. 

A co do sterowników to mam zainstalować obydwa z tej stronki do 940MX i do Intela czy tylko tego Intel hd graphics 620 zmienic ?

 

Czy może intela zainstalować ze stronki a pobrać od nowa do Geforce najnowsze ze strony do tego 940mx ? 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bo patrzałem teraz na stronke Nvidia i tam jest jakaś wersja z 2024r 552.22 może ja zainstalować juz zamiast tamtej co ?

A tak chciałem zapytać jeszcze tam sa stery do karty Intela jest ich 3 to te wszystkie trzeba zainstalować jak u mnie ta 620 siedzi ?

VGA DRIVER Support rs4

VGA Driver 

i VGA Driver kabylake

czy jak to ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystasz z Intelowskiej grafiki, to nie instaluj tych sterowników, bo się bałagan narobi. Tutaj bardziej szukać sterownika do 940mx bo panel sterowania jest jakiś słaby, nie ma tam podstawowych opcji do grafiki.

Piszesz o sterowniku ze stronki nvidii dla netbooków ?

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/224216/pl

Wydaje się, że ten sterownik wspiera kartę w Twoim lapku, może warto go pobrać i zainstalować. Jak się zdecydujesz na instalację tego sterownika 552.22 netbook, to wcześniej użyj DDU do usunięcia obecnego sterownika. Tym programem operuje się w trybie awaryjnym, który będzie sugerowany po jego uruchomieniu.

https://www.purepc.pl/display-driver-uninstaller-z-aktualizacja-do-wersji-18-0-6-0-zmiany-dotknely-instalatora-oraz-komunikatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ani ta starsza ani najnowsza wersja nie pomogly, znowu pojawił sie problem w tej 552.22 że wgl sie control panel nvidia nie otwierał ani jako administrator ani normalnie. 

nie wiem widocznie chyba tak musi byc... a w tym 388.63 wersji tez nie ma opcji Display itp taka okrojona jakby.. 

 

Ok może bedziecie wiedzieli co jest nie tak teraz.

Zrobiłem test podłaczyłem monitor do lapka za pomoca kabla VGA dałem na maksa rozdzielczość i wszystko ładnie hula kolory sa itp. Moze to być wina kabla HDMI podkreślam że to nowy kabel nie cały miesiać temu kupiony. 

Edytowane przez killmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...