Skocz do zawartości
Jack84

Jak prawidłowo podłączyć przewody w obudowie PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym poprosić o pomoc w podłączeniu przewodów od wentylatorów. Na zdjęciach oznaczyłem, które przewody odpowiadają za zasilanie/rgb i gdzie obecnie są podłączone. Obudowa to Fractal Design Meshify 2 RGB, płyta główna MSI MPG X670E Carbon wifi. Obudowa ma 3 wentylatory pwm na froncie i 1 taki sam na tyle. AIO to bequiet silent loop 2 360 - 3 wentylatory. Zasilanie AIO podłączyłem pod Pump Fan1, sterowanie z 3 wentylatorów od aio do CPU_FAN1. Sterowanie rgb do AIO przez pilota do SATA przez złączkę do zasilacza. 3 wentylatory front + 1 tył - zasilanie spięte w daisy chain i obecnie do HUBa obudowy na 4pin, RGB 3 wentylatorów front w daisy chain i do płyty na JARGB_V2_1, RGB tylnego wentylatora do JARGB_V2_2. Sterowanie PWM z HUBa obudowy na razie nie podpięte.

Pytanie: jak lepiej podłączyć 4 wentylatory obudowy? Czy wszystkie 4 przez daisy chain i do płyty pod SYS_FAN1 (sterowanie DC od sys fan 1 do 5) czy do HUBa wentylatorów, do tego pod HUB sterowanie wentylatorów od AIO i całość przewodem PWM od HUBa do CPU_FAN1? Jeśli 1 opcja to chyba z MSI Center można będzie na stałe ustawić prędkość 4 wentylatorów. 2 opcja wszystko będzie regulowane od temperatury CPU tylko czy cały HUB z 4 wentylatorami plus 3x z AIO można wpiąć pod CPU_FAN1..? W instrukcji od obudowy widzę, że do HUB właśnie można podpinać wentylatory z obudowy, AIO i całość przez PWM pod CPU_FAN1 lub SYS_FAN1. 

Co do RGB wentylatorów obudowy to można tym sterować poprzez przełącznik na panelu górnym ale nie wiem jak to wtedy połączyć. Spinając RGB przez daisy chain nie da się wpiąć końcówki męskiej ze sterowania tak, żeby została żeńska do płyty chyba, że jakoś inaczej się to łączy. Z 2 strony chyba lepiej jeśli RGB do płyty pójdzie, może i tak samo sterowanie wentylatorami do SYS_FAN1...

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i rady oraz potwierdzenie czy pozostałe przewody prawidłowo są podłączone.

manual1.jpg

manual2.jpg

mob_fan1.jpg

mob_ozn.jpg

prawy bok.jpg

Edytowane przez Jack84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, u siebie z dużo starsza płytą MSI i większą ilością wtyczek udało mi se za pomocą tego ogarnąć - jeśli brakuje połączeń

https://www.x-kom.pl/p/530665-kontroler-msi-addressable-rgb-control-box.html

PS. cyt.  "RGB tylnego wentylatora do JARGB_V2_2"  - RGB nie jest kompatybilne z ARGB

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ATB-FLASH napisał(a):

Hej, u siebie z dużo starsza płytą MSI i większą ilością wtyczek udało mi se za pomocą tego ogarnąć - jeśli brakuje połączeń

https://www.x-kom.pl/p/530665-kontroler-msi-addressable-rgb-control-box.html

PS. cyt.  "RGB tylnego wentylatora do JARGB_V2_2"  - RGB nie jest kompatybilne z ARGB

 

 

Po prostu pomyłka z mojej strony odnośnie nazewnictwa argb/rgb. W instrukcji do obudowy jest opisane, że rgb wentylatorów podłącza się do złącza 5V na płycie głównej, a zgodnie ze specyfikacją płyty głównej złącze o takim napięciu to jargb v1/2. Co do umiejętności rozwiązywania problemów z pc, każdemu wychodzi to inaczej i wg mnie to indywidualna sytuacja zależna od obeznania i praktyki, doświadczenia danej osoby ze sprzętem pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...