Skocz do zawartości
domin136

Po złożeniu PC brak obrazu i 5x sygnał dźwiękowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie

Nie wiedziałem w jakim dziale napisać dlatego tutaj. 

Wczoraj złożyłem PC z takich podzespołów. 

 

Płyta główna ASRock B650M PG LIGHTNING AM5

Gigabyte Radeon RX 7700 XT Gaming OC 12GB PCI-E GDDR6 (GV-R77XTGAMING OC-12GD)

Procesor AMD Ryzen 5 7500f

Zasilacz Asus Prime 750W Gold - bulk

Chłodzenie CPU ENDORFY Fera 5 ARGB

Pamięć RAM PATRIOT Viper Venom 32GB 6400MHz

Dysk LEXAR NM620 1TB SSD

Obudowa Genesis Irid 503 ARGB V2 (NPC-1559)

 

Po złożeniu i podpięciu HDMI i odpaleniu występuje 5x sygnał dźwiękowy i brak obrazu.  Wentylatory się kręcą a karta graficzna jest podświetlona (chodź te oryginalne wentylatory z obudowa nie świecą).

Na razie próbowałem podpinać HDMI do karty i płyty głównej. 

Wyciągałem baterie i po odpaleniu bez karty sygnałów dźwiękowych nie było. Po zamontowaniu karty powróciły sygnały.

Możliwe, że cos źle podłączyłem, jeśli chodzi o zasilacz bo zostało sporo przewodów. Np karta na dwa złącza po 8 pin ja podpoiłem tylko 1 bo nie mam więcej wolnych z zasilacza takich. 

Poza tym to moje pierwsze składanie PC. i ten zasilacz jest dziwny bo przewody trzeba do niego wpiąć samemu a potem do podzespołów. Możliwe, że coś źle wpiąłem. 

 

Dziękuj za poświęcony czas i proszę o pomoc. 

20240525_122914.jpg

Edytowane przez domin136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie. Do podłączenia karty użyłem złego przewodu. Wskazówka dla innych w przyszłości poszukujący pomocy. 

Przewód do karty do nie ten co ma na zasilaczu 8 pinów tylko taki co ma duże i małe piny w sporej ilości.  Który rozdziela się na dwie kości 6pin+2.

A czytałem że ten sygnał dźwiękowy to problem z CPU.

 

Proszę ewentualnie o wskazówki czemu te wentylatory nie są podświetlone i co najlepiej zmienić w biosie przed stawianiem systemu. 

Edytowane przez domin136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie spróbował odpalić system a dopiero jak wszystko będzie "hulać" to można zainstalować jakiś soft do światełek od wentyli. Ja mam płytę MSI i mi domyślnie świeciła się tęcza, może w ASRock domyślnie nic się nie świeci ?

Edit: W tych nowych procesorach producenci płyt lubią przesadzać z napięciami, tak że warto to sprawdzić.

Edytowane przez Pzgr. 39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Ściągnąłem program i daje się sterować tylko wentylatorem od CPU. Nie podpiąłem przewody sata, który idzie od kontroler bo w zasilaczu nie mam takiego wejścia. Może to jest przyczyna? Lecz podpiąłem zasilenie pod płytę główna, a wiec z tego programu powinno się dać sterować a z przycisku nie. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasilaczu masz aż 5 wtyczek sata. Ponadto wentylator procesora podlaącza sie do cpufan, a nie sysfan. Do sysfan możesz podłączyć kontroler zamiast do rozgałęźnika CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież na zdjęciu, które wrzuciłeś masz jedną wtyczkę 8pin to karta Ci nie ruszy choćby skały srały 😕 

Druga sprawa, zainstalowałeś odwrotnie wieżę od chłodzenia >.> 

Trzecia sprawa, jakieś kulawe połączenie ARGB Ci wyszło. Na dole płyty głównej lub na górze masz 3pin ( .. . ) które jest złączem adresowalnym i chcac sterować oświetleniem w nie się wpinasz. Najlepiej kontrolerem z tyłu ścianki obudowy, ale ten kontroler zasilasz też złączem SATA, takim do dysków SSD. I to już wszystko, oświetlenie musi ruszyć po takim zabiegu.

Jeżeli masz wentylatory Fluctus, a te od CPU na pewno takie są - to masz też złączki szeregowe do ARGB i 4PIN zasilania, więc można ładnie sobie połączyć wszystkie śmigiełka nie robiąc chaosu w kabelkach.

Acha, regulator/kontroler na obudowie ma też zapewne 2pin złączkę o nazwie RESET/SW, która musi być w niego wpięta żebyś mógł przełącznikiem reset na obudowie poprzez przytrzymanie wybrać tryb pracy: auto/mobo/off. Auto to wbudowane w obudowę presety, mobo czyta ustawienia z ARGB appki do płyty, off to wiadomo. Przełącza się PRZYTRZYMANIEM przycisku. Jeżeli nie masz pilota, a nie masz raczej, to to jedyna metoda na aktywowanie ARGB na tych kontrolerach. Po przełączeniu możesz sobie spokojnie przełączyć reset sw pod gniazdo na płycie, bo kontroler ma wbudowaną bateryjkę i będzie pamiętał ustawienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo

Faktycznie w zasilaczu nie ma wejścia sata, lecz była przejściówka i po podłączeniu wszystko śmiga.

Pytanie tylko czy można wyłączyć podświetlenie napisu GIGABYTE  na karcie graficznej? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...